نرم افزار iMazing؛ قدرتمندترین نرم‌افزار مدیریت آی‌دیوایس برای سیستم عامل ویندوز و OS X

وقتی کسی از شما نام نرم‌افزاری با توان مدیریت کامل آی‌دیوایس را می‌پرسد چه جوابی به او می‌دهید؟ بهتر است که جوابتان آیتونز نباشد. اگر چه آیتونز رکن اساسی مدیریت آی‌دیوایس است و اصلی‌ترین چیزی است که باید در اختیار داشته باشید، اما امکانات این نرم‌افزار نیز تابع سیاست‌های محدودکننده‌ی همیشگی اپل است. به همین خاطر شاید بتوان گفت که “آیتونز” بدترین جوابی است که به سوال فوق می‌توان داد.

 

اگر مدتی با دنیای آی‌دیوایس‌های اپل سر و کله زده باشید بدون شک نیاز به نرم افزار مدیریت آی‌دیوایسی قوی‌تر از‌ آیتونز را حس کرده‌اید. در چنین مواقعی گزینه‌های مختلفی پیش رویتان خواهید داشت. نرم‌افزارهایی نظیر iFunBox، iTools، و یا حتی کلاینت دسکتاپ سرویس‌های ۲۵PP و تانگبو. اما معیار انتخاب چیست و چگونه می‌توان بهترین را انتخاب را انجام داد؟ همانطور که در عنوان پست نیز خواندید، کمتر کسی را می‌توان یافت که مدتی از نرم‌افزار iMazing استفاده کند، ولی آن را به عنوان قدرتمندترین نرم‌افزار مدیریت آی‌دیوایس انتخاب نکند.

 

در این پست به معرفی قابلیت‌های کلیدی نرم‌افزار iMazing پرداخته و خواهیم دید که چرا این نرم‌افزار شایسته‌ی دریافت چنین عنوانی است. چه تا به امروز از آیتونز استفاده کرده باشید و چه از نرم‌افزارهای مدیریت آی‌دیوایس دیگر، خواهید دید که چه چیزهایی عامل پیشتازی iMazing هستند. بنابراین مقدمه‌چینی را کوتاه کرده و سراغ بررسی قابلیت‌های کلیدی iMazing می‌رویم:

امکانات نرم افزار iMazing

دسترسی به اطلاعات

 

file-system-windows-2
نرم افزار imazing

 

رویکرد متفاوت در دسترسی به فایل‌ها: آیتونز با آی‌دیوایس شما مانند یک کتابخانه برخورد می‌کند. هرگاه که بخواهید موزیک، ویدیو، اپلیکیشن یا تصویر جدید روی دستگاهتان کپی‌کرده و یا از روی آن بردارید، باید کل اطلاعات آی‌دیوایس را با آیتونز سینک کنید. این کار نه تنها وقت‌گیر است، بلکه باعث می‌شود که دستگاهتان تنها با یک کامپیوتر قابل مدیریت باشد و متصل‌کردن آن به هر کامپیوتر دیگر موجب از بین رفتن اطلاعات شود. در iMazing رویکرد به کلی متفاوت است و به هر نوع فایل موجود روی آی‌دیوایس مستقل از سایر اطلاعات می‌توان دسترسی پیدا کرده، مواردی از آن‌ها را حذف کرده و یا اطلاعاتی را به آن‌ها اضافه کرد. این شیوه‌ی مدیریت دردسر همیشگی روش مدیریت آیتونز را از میان خواهد برداشت.

 

دسترسی به دیتای اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها: به کمک iMazing می‌توانید به محل نگهداری دیتای اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها رفته و روی آن‌ها مدیریت مورد نظرتان را انجام دهید. برای مثال می‌توانید پوشه‌ی Documents یک اپلیکشن پخش ویدیو را باز کرده و فیلم‌هایی که قصد تماشای آن‌ها روی آی‌دیوایستان را دارید به این پوشه کپی کنید.

 

دسترسی کامل به فایل‌های سیستمی در صورت جیلبریک‌شده بودن آی‌دیوایس: این گزینه از معدود مواردی است که برای بهره‌بردن از آن نیاز به جیلبریک‌شده بودن آی‌دیوایس است. اما باید توجه داشت که چنین ضرورتی بی‌مورد نیست. جیلبریک عملی است که دسترسی به فایل‌های سیستمی را ممکن می‌کند و iMazing این امکان را فراهم کرده است که اگر چنین شرطی را روی آی‌دیوایستان برقرار کرده‌اید، کاوش در بین فایل‌های سیستمی در محیطی گرافیکی انجام بپذیرد.

 

مدیریت بی‌سیم یا وای‌فای: طبیعتاُ نخستین قدمی که برای مدیریت آی‌دیوایس نیاز است وصل‌کردن آن به کامپیوتر است. اما توسط iMazing می‌توانید تمامی کارها را به صورت بی‌سیم نیز انجام دهید. اگر آی‌دیوایس شما متصل به شبکه‌ی وای‌فای مشترک با کامپیوتری باشد که iMazing روی آن در حال اجراست، نام دستگاه را در لیست دستگاه‌های متصل خواهید دید. می‌توانید روی نام وسیله تپ کرده و امکانات مرتبط با آن را مشاهده نمایید.

 

اپلیکیشن‌ها

 

نرم افزار imazing
نرم افزار imazing

 

نصب اپلیکیشن روی آی‌دیوایس بدون نیاز به آیتونز: با بهره‌گیری از قابلیت نصب اپلیکیشن نرم‌افزار iMazing دیگری نیازی به استفاده از آیتونز برای نصب اپلیکیشن نیست. مزیت استفاده از iMazing برای نصب اپلیکیشن عدم نیاز به سینک‌شدن کل اپلیکیشن‌های دستگاه با کامپیوتر در هر بار نصب اپلیکیشن است.

 

وجود امکان بکاپ‌گیری از فایل نصبی اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها به همراه دیتا: آیتونز برای حفظ فایل نصبی برنامه‌ها و بازی‌ها از همان روش سینک استفاده کرده و برای نگهداری دیتای آن‌ها نیز به گرفتن بکاپ از کل اطلاعات آی‌دیوایس نیاز دارد. اما در iMazing حساب هر اپلیکشن جدا از اپلیکیشن‌های دیگر است. می‌توانید از یک اپلیکیشن به همراه دیتای آن بکاپ تهیه کنید و آن را به کمک همان قابلیت اشاره‌شده‌ی نصب اپلیکیشن روی آی‌دیوایس دیگری نصب کنید؛ بدون آن که اطلاعاتی را از دست دهید. به کمک این قابلیت می‌توان فایل‌های ویدیویی اپلیکیشن‌های ویدیو پلیر، دیتای اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها، اطلاعات دریافت‌شده توسط دانلود منیجرها و موارد بسیاری از این دست را حفظ کرد.

 

بکاپ‌گیری

 

نرم افزار imazing
نرم افزار imazing

 

بکاپ‌گیری کامل از آی‌دیوایس: اگر چه iMazing مجهز به تمامی امکانات مدیریت مستقل اطلاعات است، اما تعبیه‌ی امکان بکاپ نیز در آن فراموش نشده است. این قابلیت همان قابلیت بکاپ آیتونز است. با این تفاوت که اینجا نیز خبری از سینک‌کردن نیست. کافی است آی‌دیوایس هر کاربر دلخواه را به iMazing وصل کرده و بکاپ را انتخاب کنید. چیزی که در نهایت تحویل خواهید گرفت بکاپی کامل از تمامی اطلاعات آی‌دیوایس است.

 

کلون‌کردن آی‌دیوایس‌ها: همانطور که در بند پیشین شرح دادیم، بکاپ‌گیری کاملی توسط iMazing از آی‌دیوایس انجام می‌شود. پس از بکاپ‌گیری به کمک همان iMazing می‌توان بکاپ را روی دستگاه دیگری ریستور کرده و دو آی‌دیوایس با اطلاعات کامل یکسان به دست آورد.

 

امکان ذخیره‌کردن بکاپ‌ها در محل‌های دلخواه: این قابلیت امکان جابجایی بکاپ‌ها را بسیار ساده‌تر می‌کند.

 

موزیک

 

نرم افزار imazing
نرم افزار imazing

 

امکان کپی موزیک روی آی‌دیوایس بدون نیاز به سینک: کپی موزیک روی آی‌دیوایس برای کاربرانی که به آیتونز متوسل می‌شوند یکی از دردناک‌ترین کارهاست و تجربه‌های تلخ از بین رفتن کل موزیک‌ها طی این روند کم نیستند. iMazing با همان سیاست دوری از سینک این عمل را نیز بسیار ساده‌تر می‌کند و انتقال موزیک به آی‌دیوایس به سادگی انتخاب موزیک و کلید روی کلید انتقال می‌شود.

 

امکان کپی موزیک از آی‌دیوایس به کامپیوتر: امکان کپی موزیک یک طرفه نیست و می‌توان موزیک‌های موجود روی آی‌دیوایس را نیز به کامپیوتر انتقال داد.

 

کپی مستقیم از / به آیتونز: اگر در کامپیوترتان از آیتونز برای گوش‌دادن به موزیک استفاده می‌کنید، به کمک iMazing می‌توانید موزیک‌ها را به طور مستقیم از کتابخانه‌ی آیتونز به داخل آی‌دیوایس اضافه کرده و یا موزیک‌های آی‌دیوایس را به طور مستقیم به داخل کتابخانه‌ی آیتونز روی کامپیوتر استخراج کنید.

 

تصاویر

 

نرم افزار imazing
نرم افزار imazing

 

استخراج تصاویر دلخواه آی‌دیوایس بدون نیاز به سینک: نرم‌افزار آیتونز بدترین عملکرد را در زمینه‌ی مدیریت تصاویر به نمایش می‌گذارد. به هنگام مدیریت تصاویر با آیتونز هیچ گزینه‌ای برای انتخاب تصاویر دلخواهتان جهت استخراج نخواهید دید و تنها راه بیرون کشیدن حتی یک عکس، سینک‌کردن کل دستگاهتان با کامپیوتر است. iMazing این مانع را برداشته و امکان بیرون‌کشیدن تصاویر دلخواه از گالری را بدون نیاز به سینک فراهم می‌کند.

 

پیام‌ها / تماس‌ها / مخاطبان دفتر تلفن / یادداشت‌ها

 

نرم افزار imazing
نرم افزار imazing

 

دسترسی از طریق بکاپ: پس از یک بار بکاپ‌گرفتن از اطلاعات آی‌دیوایستان توسط iMazing، می‌توانید اطلاعات اشاره‌شده‌ی فوق را به طور کامل مدیریت کنید. می‌توانید از این اطلاعات به فرمت‌های استاندارد خروجی گرفته و یا تنها به مشاهده‌ی آن‌ها داخل iMazing اکتفا کنید.

 دانلود نرم افزار iMazing برای مک

دانلود iMazing 2.2.5 ویندوز

در صورتی که به نرم‌افزار iMazing علاقه‌مند شده‌اید، می‌توانید به این صفحه مراجعه کرده و آخرین نسخه‌ی این نرم‌افزار قدرتمند را از اپل اپس دریافت کنید.

62 نظرات
 1. وحید جدیدی می گوید

  سلاااااام توره خدا راهنمای کنید من با همین برنامه به راحتی موزیک و عکس میریزم اما هر کاری میکنم چرا نمیشه فیلم ریزم داخل خوده گاری گاری گاری ااااااااام

  1. فرزاد باقري (feripple) می گوید

   سلام دوست عزیز
   آی او اس چندی ؟
   فیلم های سینک شده رو تو برنامه TV چک کردی ؟

 2. Zhrraaw می گوید

  سلام
  هیچ راهی نداره که بدون جیلبریک اپ رو از روی کامپیوتر بریزیم روی آیفون؟
  من وقتی از طریق همین برنامه‌ی imazing اقدام میکنم، میگه باید برین به تب دیوایس و از اونجا برنامه رو نصب کنین ولی من هرچی گشتم اصلاً تب دیوایس رو پیدا نکردم!!! 😐

  1. فرزاد باقري (feripple) می گوید

   سلام دوست عزیز
   از برنامه cydia impactor استفاده کنید

   1. وحید جدیدی می گوید

    اقا فرزاد توره خدا چطور فیلم از همین برنامه بریزم داخل گاری امممم

 3. فف می گوید

  سلام چطور میشه بازی هارو هک کرد

  1. feripple می گوید

   کدوم بازی ؟

 4. apple می گوید

  لطفا کرک ورژن ۲٫۳٫۴ از این نرم افزار رو تو سایت قرار بدین

 5. Mohammad می گوید

  با اعتماد به iMazing مرتکب یه اشتباه بزرگ شدم
  از تمام اطلاعات گوشی عکس ها و ویس ها و… بک آپ گرفتم و این اطلاعات رو از روی ایفون حذف کردم
  اما الان میبینم برای ریستور کردن اون بک آپ نیاز به اکتیو شدن داره (غیر از اجرای پچ)…
  شرح مفصل بخوان ازین مجمل….

  اگرهم برای اکتیو شدنش روشی هست لطفا کمک کنین. ممنون. یاعلی

  1. feripple می گوید

   سلام دوس تعزیز
   اطلاعات رو از بک آپ خارج کنید،وبعد به دستگاه منتقل کنید
   برنامه های مشابه : iMobie PhoneRescue – AnyTrans

   1. Mediod1988 می گوید

    با عرض سلام و خسته نباشید منم این کارو کردم کد فعال سازی می خواد چجوری اطلاعاتو از بکاپ خارج کنم. لطفا راهنمایی کنید

  2. رضا می گوید

   مشکل شما حل شد؟؟؟
   چجوری واسه منم همینجور شده

 6. محمد می گوید

  سلام لطفا راهنمایی بفرمایید چطور میشه ایفون و ویندوز رو به صورت وایرلس توی یک نت ورک قرار داد؟ تا بشه از قابلیت سینک وایرلس این برنامه استفاده کرد. باتشکر-یاعلی

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   باید هر دو دستگاه (آیفون و لب تاپ )به یک مودم،روتر یا شبکه متصل بشن

 7. Mohammadreza می گوید

  سلام من با این سریال کرک میکنم success هم میشه ولی تو قسمت restore میگه سریال بده
  id555028993124odr

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   کرک برنامه قرار داده شده
   اگه کرک رو از خود توسعه دهنده خریداری کردین،با توسعه دهنده باید در ارتباط باشین

 8. Ali می گوید

  لطفا iMazing 2 که با ios10 هماهنگی داره را قرار بدید

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   نسخه رایگانش تقریبا قابل استفاده نیست وبه محض کرک شدن قرار میگیره

 9. محمد می گوید

  لطفن نسخه ی همگام با iOS10 رو قرار بدید.
  با iOS10 تو کپی کردن موزیک ها از دیوایس به pc به مشکل بر میخوره و اصلن نشون نمیده موزیک هارو.

  سپاس از سایت جامع و خوبتون

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز وسپاس از لطفتون
   به محض اینکه منتشر وکرک بشه قرار میگیره

 10. kian می گوید

  سلام سریالی فایل zip نداره و این سریالی هم که ahmad گذاشته نیست

 11. امین می گوید

  سلام
  جدیدا این مشکل رو دارم که گوشیم به کامپیوتر وصل نمیشه
  توسط ایتیونز هم خوانده نمیشه
  http://uupload.ir/files/cmy9_capture.png
  http://uupload.ir/files/a8gg_capture1.png

  1. iKian می گوید

   آیتونز را پاک کنید و آخرین نسخه آن را نصب کنید

 12. arash می گوید

  نیاز به جلبریک داره عایا اینم؟

  1. iReza Grand می گوید

   برای نصب اپ کرک، بله.

 13. فرشاد می گوید

  استاد عزیز نمیشه با این برنامه عکس یا فیلمی از روی pc کپی کرد روی دیوایس؟
  مدام Not writable میده

  1. iReza Grand می گوید

   فرشاد جان میشه

 14. arman می گوید

  سلام. معذرت می خوام. میخواستم بدونم به غیر از iTunes، امکان داره بشه از لپ تاپ عکس انتقال بدم به گوشیم؟ با این برنامه میشه این کارو کرد؟ منتظر جوابتونم. مرسی از سایت مفیدتون

  1. iReza Grand می گوید

   بله هم با این برنامه و هم با آیتولز میتونید اینکارو انجام بدید

 15. david می گوید

  سلام خسته نباشید من وقتی میخام نرم افزار نصب کنم از رو لب تاپ ارور میده و مینویسه The file folder dosent exist
  و بعدش هم یه مسیر طولانی یه پوشه رو نوشته ممنون میشم راهنمایی کنید

 16. Ali می گوید

  بدون جیلبریک رو ۸.۴ میشه برنامه نصب کرد باهاش؟

  1. DaniyalNDRM می گوید

   سلام
   این نرم افزار روی سیستم نصب میشه !‌ و توضیحاتی که داخل اپ هست رو بخونید .

 17. amir می گوید

  itools خیلی بهتر و قویتر و سریعتر از اینه

 18. small می گوید

  سلام میشه برنامه های اورجینالی که از ایتونز گرفتم رو داخل این برنامه قرار داد و نصب کرد
  ؟

  1. iReza Grand می گوید

   خیر

  2. احمد می گوید

   بله دوست عزیز میشه

 19. Vahid می گوید

  سلام خسته نباشید من نتونستم باهاش کتاب بریزم رو آیپدم (ایر وای فای )باید میریختم تو پرشه books که تو قسمت file systems بود دیگه؟

  1. DaniyalNDRM می گوید

   سلام
   نه دوست عزیز ! کتاب رو از قسمت Books بریزید به file system مربوط نمیشه

 20. مهدی می گوید

  سلام. . .چرا این خوب کار نمیکنه. . .چجوری میشه عکس وارد کرد؟ ایمپورت نداره. . .سرعتشم پایینتره

  1. DaniyalNDRM می گوید

   سلام
   دوست عزیز – عکس نمیتونید بریزید !‌مگر در فایل های سیستمی

 21. esgz می گوید

  این نرم افزار رو چطوری نصب کنم پسوندش dmg با چه نرم افزاری میشه بازش کرد و نصب کرد

  1. DaniyalNDRM می گوید

   سلام
   اگه کاربر ویندوز هستید نسخه ویندوز رو دانلود کنید ! لینک داخل توضیحات هست
   dmg برای مک هست

 22. hsnabc می گوید

  سلام ،اگه ای دیوایس جیلبریک نباشه میشه برنامه های دانلود شده از سایت شمارو با این برنامه نصب کرد؟ و اینکه برنامه های دانلود شده توسط ایتونز رو چجوری با این برنامه نصب کنم؟ مچکرم

  1. DaniyalNDRM می گوید

   سلام
   بدون جیلبریک نمیشه برنامه های کرک نصب کرد . برنامه های آیتونز رو باید با خود iTunes نصب کنید دیگه ۱

 23. احمد می گوید

  با اجازه مدیر عزیز من هم همین مشکل رو داشتم این سریال رو بزنید و استفاده کنید هون سریال داخل فولدر هست …

  key: id555028993124odr

 24. حسین می گوید

  سلام مجدد.
  با تشکر از معرفی نرم افزار. بسیار عالی و کاربردی هستش.. ولی متاسفانه من نتونستم با سریالی که همراهش بود کرکش کنم لطفا راهنمایی فرمایید.
  تشکر

 25. Aarshiaa80 می گوید

  سلام تو عکسى که بالاست دو تا گزینه هست برا بکاپ آپ. Backup و backuo&archive چ فرقى دارن اینا
  برای اینکه فقط از دیتاى اپ ها بکاپ بگیرم باید کدوم گزینه رو انتخاب کنم
  چون تو itools من از تب آخر super backup رو زدم ولى وقتى اپهارو برمیگیردونم رو گوشی دیتا شون نمیاد

 26. Esmaeil می گوید

  بببخشید بعد از کار با این نرم افزار اگه بعد خواستیم با آیتونز کار کنیم مشکل برا اطلاعاتمون به وجود نمیاره؟

  1. احمد می گوید

   نه دوست عزیز. آیتونز با سینک‌کردن اطلاعاتش رو به روز میکنه دوباره.

 27. pizoof می گوید

  سلام ممنون بابت معرفی این برنامه
  فقط مشکلی که دارم اینه که نمیتونم اکتیوش کنم
  میشه سریالشو واسم بزارین یا راهنماییم کنین؟

  1. احمد می گوید

   نسخه‌ی مک منظورتونه یا ویندوز؟ سریال ویندوز همراه فایل هست در فایل زیپ. نسخه‌ی مک هم کرکش همراهشه.

 28. amin می گوید

  سلام فایل های اموزش بعد از جیلبریکو تو سایت پیدا نمیکنم میشه لینک بدین

 29. Mehran می گوید

  باسلام… بخشید دانلود میکنیم فقط یه فایل DMG بره مکه. ZIP نیست… سریالی نداره…

  1. احمد می گوید

   لینک دانلود نسخه‌ی ویندوز که زیپ هست انتهای پسته مهران جان.

 30. fardin می گوید

  تشکررررررر عالیهههه

 31. fardin می گوید

  تشکررررررر

 32. نیما می گوید

  چرا برای من با وای فای وصل نمیشه؟ 🙁

 33. siavash می گوید

  سلام به شدت خسته نباشین با این مطالب زیباتون
  من نسخه ویندوز رو نصب کردم
  ویندوزم ٧ ٣٢ بیتیه
  وسط نصب میخواد یه چیزایی دانلود کنه ولی یکم که دانلود میکنه قطع میشه چند بار هم امتحان کردم نشد

 34. حسين می گوید

  با سلام و تشکر از دوستان
  برای استفاده از این نرم افزار هم ،نیاز به نصب ایتونز است؟. تشکر.

  1. DaniyalNDRM می گوید

   سلام
   بله باید آیتونز نصب باشه .

 35. Hamid می گوید

  سلام دادا من دان کردمش نصبم کردمش اولش میگه ۱۴ day leftو از این چیزا لایسینس باید بخریم بعد چهارده روزززز؟

  1. DaniyalNDRM می گوید

   سلام مخلصم
   ببینید یه فایل note هم داخل فایل zip هست که sn سریال داره ! از همون استفاده کنید راحت اکتیو کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.