کمک اپل واچ به یک دانشجو آویزان از کمربند ایمنی در خودرو چپ شده!

در آبان ماه سال گذشته یک نوجوان با استفاده از باگ iOS صدها آیفون را مجبور به تماس گرفتن با 911 (شماره تماس خدمات اورژانسی) کرد که اپل با عرضه iOS 10.3 این باگ را برطرف نمود. این تماس‌های جعلی خطوط 911 را اشغال می‌کرد و باعث می‌شد که اپراتورها نتوانند به تماس‌های واقعی پاسخ دهند. اخیرا دوباره اپل و شماره‌های اضطراری در سرخط خبرها قرار گرفته‌اند اما این بار از جنبه مثبت ماجرا.

کیسی بنت که در مریلند دانشجو است، در 6 آوریل به سوی خانه رانندگی می‌کرده اما یک خودروی دیگر با جیپ او برخورد می‌کند و ماشین چپ می‌شود. خوشبختانه کیسی آگاهی خود را از دست نداده و به حادثه با خونسردی واکنش نشان می‌دهد. اون با کمربند ایمنی به صندلی گره خورده بود و تنها راه برای نجات صبر کردن بوده است.

پس از تصادف آیفون او پرت شده و با توجه به شرایط نمی‌تواسنته از آن برای برقراری تماس و درخواست کمک استفاده نماید. با این حال کیسی اپل واچ خود را روی دست داشته و با استفاده از ویژگی Emergency SOS با 911 تماس می‌گیرد. با قابلیت SOS شما می‌توانید با تلفن تعیین شده تماس بگیرید و یک متن برای مخاطب اضطراری تنها با فشار دادن دکمه کناری و نگه داشتن آن ارسال کنید. او متن را به والدین خود فرستاده و کمک تنها پس از 6 دقیقه به وی رسید. او آسیب جدی ندیده و تنها برای کبودی زانو و قفسه سینه تحت درمان قرار گرفته است.

کیسی در نامه‌ای به رئیس اپل، تیم کوک،‌نیز حادثه رخ داده و چگونگی کمک اپل به خود را شرح داده است. در مصاحبه‌ای که ABC News با کیسی داشته، مشخص است که او مشکلی ندارد و از تصادف جان سالم به در برده است. تجربه او می‌تواند یک مثال فوق‌العاده برای نجات زندگی توسط تکنولوژی باشد. البته ما ایرانی‌ها نباید به این قابلیت زیاد دلخوش باشیم چون به طور مثال بعد از تصادف این چنینی با افتخار تولید ملی، پراید، پخش قرآن برای آرامش روح بیش از هر تماس اضطراری کاربردی خواهد بود.

منبع ABC
از طريق 9To5Mac