دموی جیلبریک iOS 10.3.1 پانگو بر روی آیفون 7

طبق گزارش منتشر شده تیم پانگو از جیلبریک iOS 10.3.1 که بر روی آیفون 7 کار می‌کند، رونمایی نموده است.  Min(Spark) Zheng، کاربر Webio، تصویری را از رویداد Janus که برای امنیت موبایل و تهدیدات پلتفرم‌های هوشمند برگزار می‌شود، منتشر کرده است. در این تصویر جیلبریک آخرین دستگاه و نسخه نرم افزاری اپل دیده می‌شود. طبق اطلاعات پروفایل این کاربر، Zheng، مدیر ارشد امنیت iOS/اندروید در علی بابا است.

تصاویر منتشر شده واقعی به نظر می‌رسند و باید منتظر عرضه جیلبریک به صورت عمومی باشیم. البته باید در نظر داشته باشید که نمایش جیلبریک با عرضه عمومی آن تفاوت دارد. برای عرضه آن نیاز به ابزارهای مختلف است و شاید تیم جیلبریک کننده هرگز قصد عرضه آن را نداشته باشد و تنها برای مقاصد شخصی و پژوهشی مورد استفاده قرار گیرد.

این تصاویر تاییده شده نیستند و پانگو نیز واکنشی را به این مسئله نداشته است. با توجه به شرایط موجود می‌توان آن را جدی‌تر از شایعات معمول دنیای جیلبریک پنداشت.

اگر حساب کاربری واقعا متعلق به Zheng باشد، که این طور نیز به نظر می‌رسد، بعید است بخواهد چنین شایعه‌ای را منتشر کند.

این کنفرانس در Mercedes Benz Arena شانگهای برگزار می‌گردد. این کنفرانس به نظر می‌رسد که خصوصی باشد و بلیط‌ها به صورت عمومی به فروش نروند و در وب سایت Mercedes Benz Arena چیزی از این رویداد گفته نشده است.

اینکه این جیلبریک به صورت عمومی عرضه شود کاربران بسیاری به خصوص دارندگان آیفون 7 را خوشحال می‌کند چون آن‌ها محدودیت‌های را با جیلبریک یالو داشتند و تنها نسخه 10.1.1 جیلبریک می‌شد.

شایعه شده که جیلبریک تنها iOS 10.3 و 10.3.1 را پشتیبانی می‌کند و نسخه‌های پایین‌تر همانند iOS 10.2.1 و iOS 10.2 جیلبریک نمی‌شود اما این شایعه نیز تایید نشده است. همانطور که گفته شده این جیلبریک دستگاه‌های 64 بیتی را پشتیبانی می‌کند و مشخص نیست که 32 بیتی‌ها نیز پیشتبانی می‌شوند یا خیر. از سوی Zheng تنها سه تصویر منتشر شده است و سایر اطلاعات از سوی یک کاربر ناشناخته در توییتر پخش شده‌اند. بدیهی است که تنها چیزی که تصویر نشان می‌دهد جیلبریک یک دستگاه آیفون 7 با iOS 10.3.1 می‌باشد.

این کاربر توییتر همچنین گفته است که تا یک هفته دیگر جیلبریک برای iOS 10.3 و iOS 10.3.1 منتشر خواهد شد. شاید این فرد نیز در رویداد یاد شده حضور داشته یا یکی از اعضای تیم جیلبریک باشد یا شاید تنها شایعه پراکنی کند.

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد حتی اگر این تصاویر نیز صحت داشته باشند، مشخص نیست که تیم پانگو قصد عرضه عمومی را داشته باشد. اگر به جیلبریک علاقه دارید بهتر است همین حالا shsh2 blobs خود را ذخیره نمایید.

همچنین بخوانید:
آموزش ذخیره shsh با برنامه tsschecher برای دانگرید
Auto-tsschecker :‌ ساده‌ترین روش برای ذخیره .SHSH2 blobs برای دانگرید با پرمتئوس