چگونه دستگاه خود را برای جیلبریک iOS 10.3.1 آماده کنیم؟

پانگو به تازگی از جیلبریک iOS 10.3.1 در یک کنفرانس خصوصی پرده برداری کرده است و طبق گمانه زنی‌ها این جیلبریک در هفته جاری به صورت عمومی عرضه می‌شود.

iOS 10.3.1 آخرین سیستم عامل عرضه شده توسط اپل است که در حال حاضر ساین می‌شود. با این حال با وجود عرضه پنجمین نسخه آزمایشی iOS 10.3.2 به زودی سیستم عامل جدید عرضه و iOS 10.3.1 نیز دیگر ساین نمی‌شود. با توجه به اینکه جیلبریک و نسخه نهایی iOS 10.3.2 احتمالا به زودی منتشر می‌شوند در این مطلب مواردی که باید برای جیلبریک آماده کنید، ذکر شده است.

گرفتن بکاپ با آیتونز

گرفتن یک نسخه پشتیبانی از فایل‌ها و داده‌های آیفون به طور منظم همیشه یک گام مثبت است، به خصوص اگر بخواهید دستگاه خود را جیلبریک نمایید. این تضمین می‌کند که اگر اتفاق پیش بینی نشده‌ای در طی جیلبریک رخ دهد، شما هنوز بکاپ برای بازگرداندن اطلاعات خود دارید.

اولین قدم برای جیلبریک همانطور که در تمام مقالات آموزشی مرتبط نیز ذکر شده است، گرفتن بکاپ می‌باشد که می‌توانید آموزش آن را از این لینک مشاهده کنید.

آپدیت به iOS 10.3.1 اگر جیلبریک نیستید

iOS 10.3.1 آخرین فریمور ساین شده می‌باشد که برای اغلب دستگاه‌های iOS در دسترس است. اگر آیفون و یا آیپد شما جیلبریک شده است به شدت پیشنهاد می‌گردد از آپدیت آن خودداری کنید تا جیلبریک iOS 10.3.1 عرضه گردد. اما در غیر این صورت در شرایطی که شما در فریموری هستید که امکان جیلبریک آن وجود ندارد، همانند iOS 10.3، پس بهتر است به iOS 10.3.1 بروید و برای جیلبریک آماده باشید.

در حال حاضر پنچمین نسخه آزمایشی iOS 10.3.2 منتشر شده است و به زودی به صورت عمومی نسخه نهایی آن عرضه می‌گردد. انتظار می‌رود جیلبریک در هفته جاری منتشر گردد و زمان عرضه iOS 10.3.2 نیز همین حدود می‌باشد. کاربران پس از عرضه iOS 10.3.2 نیز فرصت آپدیت دارند و معمولا اپل 1 تا 2 هفته برای بستن پنجره ساین نسخه قبلی صبر می‌کند.

برای آپدیت به iOS 10.3.1 به مسیر مقابل بروید. Settings > General > Software Update > Download and Install

البته برای جیلبریک توصیه می‌شود از آپدیت OTA پرهیز کنید و فریمور را به طور کامل دانلود و سپس ریستور نمایید.

ذخیره SHSH Blobs برای iOS 10.3.1

با پرمتئوس شما می‌توانید به هر نسخه‌ای که SHSH Blobs آن را داشته باشید دانگرید و یا آپگرید کنید، حتی اگر اپل ساین آن نسخه را متوقف کرده باشد. با ذخیره SHSH اگر در روند جیلبریک نیز به مشکل بخورید و اپل در آن زمان پنجره ساین iOS 10.3.1 را بسته باشد به راحتی می‌توانید به این نسخه ریستور کنید.

ذخیره SHSH Blobs بسیار آسان است و از طریق دو آموزش زیر می‌توانید آن را انجام دهید.

صبر برای عرضه جیلبریک iOS 10.3.1

در حالی که پانگو زمان انتشار دقیق جیلبریک iOS 10.3.1 را تایید نکرده است اما شایعات می‌گویند که در همین هفته یا اوایل هفته بعدی این جیلبریک عرضه می‌گردد. اما شاید این تنها شایعه باشد و پانگو قصد عرضه عمومی جیلبریک را نداشته باشد و یا عرضه نسخه‌های آزمایشی و برطرف شدن باگ‌ها زمان بخواهد، تنها کاری که فعلا می‌توان کرد، صبر است.

اپل اپس را بخوانید

تیم اپل اپس تمامی اخبار مهم در رابطه با جیلبریک را پوشش می‌دهد. مطمئن باشید به محض عرضه جیلبریک اطلاع رسانی صورت می‌گیرد و آموزش‌های مرتبط به صورت گام به گام و تصویری در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت. همچنین می‌توانید با عضویت در کانال تلگرام و یا صفحه اینستاگرام ما از اخبار جیلبریک و سایر موارد اپلی بهره‌ ببرید.

منبع iPhoneHacks