F-Secure اقدام به خرید برنامه امنیتی Little Flocker مک از Zdziarski نمود

شرکت امنیتی فنلاندی F-Secure اعلام کرد کسب امنیت برنامه Little Flocker مک توسط محقق امنیتی و توسعه‎دهنده سابق جیلبریک سیستم عامل iOS یعنی Jonathan Zdziarski ایجاد شده است. همانطور که گفته شد، Zdziarski ماه گذشته به تیم مهندسی امنیت و معماری اپل پیوست.

Little Flocker حفاظت در برابر بدافزارها، جاسوس افزارها، تروجان‎ها، باج‌افزارها، بک‎در، برنامه های کاربردی بدرفتار و دیگر تهدیدات به داده های خصوصی ذخیره شده بر روی مک را ارائه می دهد. این برنامه از تجزیه و تحلیل پیشرفته رفتار-محور به نظارت و ارزیابی اپلیکیشن‎هایی که تلاش به دسترسی فایل های محرمانه و منابع سیستم را دارند مورد استفاده قرار می دهد. همچنین این اپلیکیشن امنیتی تشخیص و بلوک باج‎افزار را برعهده دارد.

F-Secure گفته است که آن را موتور امنیتی Little Flocker با تکنولوژی XFENCE جدید ساخته شده است، که راه حل های موجود شرکت را در کارکرد پیشرفته حفاظت از مک برای مشتریان شرکت های بزرگ و مصرف کننده تکمیل خواهد کرد.

آنها همچنین فناوری هسته Little Flocker با ابر امنیتی F-Secure را افزایش و توسعه داده اند و پیاده سازی آن را در روش های امنیتی شرکت های بزرگ خود قرار داده اند.

افسانه مکینتاش که نیاز به محافظت در برابر باج‎افزار، backdoors و دیگر نرم افزارهای  آسیب پذیر ندارد، در حال محو شدن است. تهدیداتپیشرفته و مداوم  به طور فزاینده ای با تمرکز بر روی مکینتاش با توجه به محبوبیت اپل در میان کارکنان ارشد شرکت‎ها و دیگر اهداف با ارزش بالا در حال شکل گیری می باشد.

کسب این توانایی F-Secure موجب تقویت تشخیص حملات روز صفر (zero-day) می شود.

F-Secure-X-Fence-teaser
F-Secure-X-Fence-teaser

تکنولوژی Little Focker در آینده برای مشتریان به عنوان بخشی از F-Secure SAFE -ارائه امنیتی چند دستگاه- در دسترس قرار خواهد گرفت. همانطور که در بالا مشاهده می شود XFENCE، به صورت رایگان با نسخه بتا در campaigns.f-secure.com/xfence دسترس قرار خواهد گرفت.