WWDC 2017 از 15 تا 19 خرداد 96 برگزار می‌شود

کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل هر سال برگزار می‌شود و کمپانی با توسعه دهندگان درباره محصولات آینده خود گفتگو می‌کند. WWDC معمولا در اوایل ژوئن برگزار می‌شود و تاریخ آغاز کنفرانس امسال نیز 5 ژوئن مصادف با 15 خرداد اعلام شده است.

عمده تمرکز این رویداد بر روی نرم افزار و سیستم عامل است و انتظار می‌رود نسخه بعدی iOS موضوع مهم این کنفرانس باشد. البته به احتمال قریب به یقین، نسخه نهایی iOS 11 تا سپتامبر ـ‌شهریورـ که احتمالا کوپرتینویی‌ها آیفون‌های جدید خود را معرفی می‌کنند، عرضه نخواهد شد. اما احتمالاً در این مراسم نسخه بتا و یا نمایشی این سیستم عامل رونمایی می‌شود و تا سپتامبر نسخه‌های آزمایشی آن منتشر می‌گردند. همچنین درباره موارد دیگر همانند watchOS ممکن است اطلاعات قابل توجهی در طی کنفرانس مشخص شود.

کسانی که قصد تهیه بلیط این کنفرانس را دارند باید در 7 فروردین ماه 1396 اقدام کنند و پس از آن یک قرعه کشی برگزار می‌شود. البته موجودی این بلیط‌ها در عرض چند دقیقه کاملا تمام می‌شود و برندگان خوش شانس باید 1599 دلار برای آن هزینه کنند.

این رویداد به طور معمول در Moscone West سان فرانسیسکو برگزار می‌شود و بازسازی این مکان اپل را مجبور به نقل مکان به McEnery Convention Center در سن خوزه کرده است. این مراسم به صورت زنده استریم می‌شود.

 

منبع TheVerge