۹to5Mac: نسل دوم اپل واچ و بندهای هوشمند در دست طراحی و توسعه هستند

چند روز پیش گزارشی خواندیم که بار دیگر از احتمال عرضه‌ی بندهای هوشمند برای اپل واچ خبر می‌داد. در این گزارش آمده بود که چنین اقدامی می‌تواند بدین معنا باشد که اپل به دنبال به روز کردن سالانه‌ی اپل واچ نیست و قرار نیست هر سال مدل جدیدی از این دستگاه را ببینیم. در ذکر علت چنین برداشتی آمده بود که اپل فکر می‌کند که بسیاری از کاربران چندان مایل به آپدیت‌کردن سالانه‌ی اپل واچ نیستند و با وجود چنین شرایطی، عرضه‌ی بندهای هوشمند می‌تواند این گجت را در مرکز توجه نگه دارد. به کمک این بندهای هوشمند که از طریق پورت عیب‌یابی به اپل واچ متصل می‌شوند، کاربران می‌توانند اطلاعات سلامتی بیشتری به اپل واچ انتقال دهند.

 

تا امروز تصورات بر اساس همین گزارش شکل گرفته بود. اما گزارش منتشرشده‌ی جدیدی از سوی ۹to5Mac اذعان دارد که گفته‌های سابق به طور کامل صحیح نیستند. در خبر جدید آمده است که این بخش که گفته می‌شود بندهای هوشمند از طریق پورت عیب‌یابی به اپل واچ متصل خواهند شد صحیح است. چنین نوعی از بندها در حال حاضر در مرحله‌ی طراحی هستند. اما این که اپل آن‌ها را در سال ۲۰۱۶ عرضه خواهد کرد یا نه فعلاً مشخص نیست.

 

۹to5Mac می‌نویسد که پورت عیب‌یابی اپل واچ با این ایده تعبیه شده است که در آینده بندهای هوشمند با سنسورهای مختلف عرضه خواهند شد. حتی ممکن است برخی از این بندها از طریق بلوتوث به اپل واچ متصل شده و به تبادل اطلاعات بپردازند. اما خبر جدید وقتی با اطلاعات پیشین متناقض می‌شود که پای اپل واچ ۲ به میان می‌آید. در گزارش ۹to5Mac آمده است که منابع آگاه گفته‌اند وجود و عرضه‌ی چنین بندهایی مانع از طراحی و تولید اپل واچ ۲ نمی‌شود.

 

البته با این حال خبر زیادی از اپل واچ ۲ نداریم. نخستین خبرها در مورد این وسیله جولای امسال منتشر شد. یعنی چندین ماه پس از شروع عرضه‌ی عمومی اپل واچ نسل نخست. در این خبرها آمده بود که اپل واچ ۲ مجهز به دوربینی برای تماس تصویری از طریق فیس‌تایم و باطری‌ای بزرگتر خواهد بود. اما اندازه‌ی صفحه نمایش آن به اندازه‌ی صفحه نمایش مدل‌های فعلی باقی خواهد ماند. از گزارش ۹to5Mac این استناد می‌شود که اپل نه تنها در حال کار روی بندهای هوشمند، بلکه در حال کار روی نسل دوم اپل واچ نیز است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.