جیلبریک کنیم یا نکنیم : بررسی جیلبریک به طور کامل

همین چندروز پیش بود که جیلبریک iOS 7 آمد و خیال همه ی جلبریک بازها رو راحت کرد ! اما این تازه شروع ماجرا بود و تازه سوالات شروع شد ، سوالاتی که دو چیز را نشان میداد : ۱- تردید کاربران برای جیلبریک کردن ۲- اضافه شدن تعداد زیادی از افراد به جمع کاربران اپل و اپل اپس . شاید اگر نظرات رو خوانده باشید ، با این موارد زیاد برخورد کرده اید : آیفونمو جیلبریک کنم ؟ جیلبریک مصرف باتری رو بالا نمیبره ؟ جیلبریک دیوایسو خراب نمیکنه ؟ و …

 

url

 

ما هم تصمیم گرفتیم تا با یک بررسی کامل ، به شما کمک کنیم تا تصمیم خود را مبنی بر جیلبریک کردن یا جیلبریک نکردن با اطمینان بیشتری انجام دهید . در ضمن باید به شما بگم که من تمام دیوایس های خودم را بلافاصله بعد از خریدن جیلبریک کرده ام و تاکنون هم بدون جیلبریک از دیوایس های خودم استفاده نکردم ! این مطالب نیز از تجربیات کار چندین ساله در زمینه ی iOS و به طور اختصاصی برای کاربران عزیز سایت اپل اپس تهیه شده است .

 

ابتدا لازم است تا چند عبارت و موضوع مختلف را توضیح دهیم تا ادامه ی متن را بهتر متوجه شوید :

 

سایدیا ( سیدیا – Cydia ) : درواقع رابط کاربری اصلی و به نوعی یک اپ استور برای دیوایسهای جیلبریک شده است .

توییک (Tweak) : به برنامه هایی گفته میشود که شما از Cydia نصب میکنید و هرکدام قابلیتهای جدیدی را به دیوایس شما اضافه میکنند .

Appsync : توییکی که برای نصب برنامه ها و بازی های کرک شده به آن نیاز دارید .

MobileSubstrate : توییکی که تقریبا اکثر توییک های دیگر برای اجرا شدن به آن نیاز دارند .

سورس ( Source ) : سورس به آدرسهایی مانند AppleApps.ir/repo گفته میشود که درواقع محل قرارگیری توییکها هستند .

 

ما توضیحات خودمان را در سه بخش ارائه میدهیم :

 

۱- قابلیتهایی که جیلبریک کردن به دیوایس شما اضافه میکند ( نکات مثبت جیلبریک )

۲- قابلیت هایی که جیلبریک کردن از شما میگیرد ( نکات منفی جیلبریک )

۳- جمع بندی نهایی

 

 

قابلیت هایی که جیلبریک به شما اضافه میکند ( نکات مثبت جیلبریک ) :

 

 

AirBlue2-800x595

 

۱- فعال سازی بلوتوث ( ارسال و دریافت فایل از هر دیوایسی )  : شاید یکی از مسائلی که همواره برای دارندگان دیوایسهای اپل آزاردهنده بوده است ، نداشتن قابلیت بلوتوث به طور کامل است . اپل تاکنون توضیح قانع کننده ای برای این ضعف ارائه نداده است و همچنان هم قصد ندارد آنرا برطرف کند . بله شما نمیتوانید با آیفون ۳ میلیون تومانی خود ، یک بلوتوث ساده ارسال کنید و بعد از آنهم باید تا دو ساعت به دوستانتان توضیح بدهید که گوشیتان خراب نیست و کلاس هم نمیذارید ، فقط بلوتوث آن محدود است !

ولی وقتی جیلبریک کنید ، میتوانید با استفاده از توییک هایی مانند Air Blue Sharing ، Celeste ، iBluetooth و .. براحتی هر فایلی رو که میخواهید ارسال کنید و دریافت کنید و هیچ محدودیتی هم ندارید .

 

۲- نصب نرم افزار و بازی کرک شده : در این جا کاربران به دو دسته تبدیل میشوند ، آنهایی که کاملا فرهنگ کپی رایت توی خونشان است و اصلا زیربار نرم افزار کرک شده نمیروند ! ایندسته اعتقاد دارند که باید بازی و برنامه را از اپ استور بخرید و حقوق برنامه نویس را ضایع نکنید ، که البته حرفشان هم درست است .

اما خب دسته ی دوم هم هستند که اصلا اگر سری کامل برنامه ی iLife را بر روی دیوایسشان نداشته باشند شب خوابشان نمیبرد ! خب مطمئنا این افراد ترجیح میدهند تا برنامه ها را به طور رایگان و کرک شده بر روی دیوایسشان داشته باشند .

شاید بگویید که میشود از سرویس های چینی و بدون جیلبریک استفاده کرد ، اما آیا تاکنون از کلکسیون ارورها و کمبود سرعت که در قالب یک برنامه به زبان چینی عرضه شده اند ، خسته نشده اید ؟ آیا تاکنون سرعت دانلود مستقیم از اپل اپس و ۲۵pp را باهم مقایسه نکرده اید ؟ آیا تاکنون مجبور نشده اید برای بدست آوردن سینک آیتیونز ، کل برنامه های خود را پاک کنید و دوباره …؟

اما به محض اینکه دیوایس خود را جیلبریک کنید و توییک های مربوطه را نصب کنید ، میتوانید بهترین بازی ها و برنامه های روز را با بیشترین سرعت ممکن و به طور مستقیم از اپل اپس و یا هر سایت دیگری دانلود کنید و بدون هیچ سختی و اروری بر روی دیوایستان نصب کنید . درضمن سینک آیتیونز را از دست نمیدهید و همچنان میتوانید به طور کامل از تمام قابلیت های آیتیونز استفاده کنید .

 

Paragon

 

۳- تغییر تم و ظاهر iOS : حتما شما هم دوستان اندرویدی ای دارید که تم جدیدترین نسخه ی آی او اس را روی دیوایس خودشون نصب کردند و به شما هم طعنه میزنند ! بله این هم یکی از امکاناتی است که اپل به شما اجازه نمیدهد داشته باشید . ظاهر آی او اس هرچقدر هم که زیبا و حرفه ای باشد ، اما بازهم بعد از مدتی تکراری میشود و شاید دلتان بخواهد برای تنوع هم که شده ، آنرا تغییر دهید و به سلیقه ی خودتان تبدیلش کنید .

شما بعد از جیلبریک کردن و با نصب توییک هایی مانند DreamBoard و WinterBoard میتوانید هر بلایی که دوست دارید بر سر ظاهر iOS خود بیاورید ! مثلا میتوانید کاری کنید که صفحه ی قفل ، به جای اینکه به صورت معمولی باز شود ، مثل شیشه خورد شود و ناپدید شود ، یا مثلا میتوانید تم بازیگران و یا فیلم مورد علاقه ی خودتان را انتخاب کنید و مانند کامپیوتر ، به صورت یکجا تمام صداها و رنگها را تغییر دهید . یا مثلا میتوانید ظاهر آی او اس های قدیمی را به دیوایستان بدهید .

 

 

mimic-new-ios-7-look-ios-6-your-jailbroken-iphone.w654

 

۴- نصب توییک های کاربردی : اپل به شما اجازه نمیدهد با سه بار فشار دادن دکمه ی پاور ، موزیک پخش کنید ! یا با دوبار زدن به پشت آیفونتان اس ام اس بفرستید ! اما جیلبریک برای شما این کار را میکند . همانطور که گفتم سایدیا مانند یک اپ استور برای دیوایس های جیلبریک شده است . شما میتوانید با جستجو در آن تعداد زیادی از توییک های مختلف و بدردبخور پیدا کنید که قابلیتهای ویژه ای را به گوشی شما اضافه میکنند . قابلیتهایی که اپل حتی بعضی از آنها را بدلیل کاربردی بودنشان ، در نسخه های بعدی iOS به کار میگیرد ! مثلا توییک هایی وجود دارند که به مالتی تسکینگ شما مجموعه ای از میانبرهای مفید را اضافه میکنند ؛ یا توییکی که هنگام خاموش کردن دیوایس ، مانند کامپیوتر به شما چند گزینه را ارائه میکنند . تعداد زیادی توییکهای سرگرم کننده و حتی بازی های جالب در سایدیا وجود دارد که شما میتوانید مدت زیادی با آنها سرگرم شوید . حتی میتوانید تعداد زیادی موزیک و عکس جالب و زیبا نیز از سایدیا دریافت کنید .

 

gpng

 

۵- دسترسی به فایلهای سیستمی : شاید این مورد برای خیلی از افراد مهم نباشد ، اما افرادی نیز هستند که از این قابلیت استفاده ی زیادی میکنند و نیاز زیادی به این دسترسی دارند که دراینصورت ، جیلبریک خیلی برایشان مهم است .

 

 

قابلیتهایی که جیلبریک از شما میگیرد ( نکات منفی جیلبریک ) :

 

۱- قابلیت آپدیت iOS از خود دیوایس ( آپدیت OTA ) : اگر شما دیوایستان را جیلبریک کنید ، دیگر نمیتوانید آپدیت iOS را به صورت اتوماتیک از خود دیوایس انجام دهید و اگر بخواهید دیوایستان را آپدیت کنید ، باید آنرا از طریق نرم افزار آیتیونز کامپیوتر ، ریستور و سپس آپدیت کنید .

 

۲- امنیت : البته اینطور نیست که به محض جیلبریک کردن ، تمام ویروسها و هکرها به شما هجوم بیاورند و دیوایستان آسیب ببیند ، اما با جیلبریک کردن ، تعدادی از دیوارهای محافظی که اپل دور دیوایس کشیده است ، از بین میرود و شما درمعرض خطر بیشتری قرار خواهید گرفت .

 

۳- کاهش سرعت : این موضوع بعد از جیلبریک و نصب توییک های مختلف اتفاق میفتد . کاهش سرعت حتما اتفاق خواهد افتاد اما مقدار آن به دیوایس شما ، نسخه ی iOS شما و توییک هایی که نصب میکنید بستگی دارد .

 

۴- افزایش مصرف باتری(؟) : این مورد به طور حتمی نیست و شما تغییر آشکاری را مشاهده نخواهید کرد . اما ممکن است توییکهایی نصب کنید که آنها باعث این افزایش مصرف بشوند . البته بازهم به دیوایس و نوع استفاده ی شما بستگی دارد .

 

۵- کاهش پایداری : شما با جیلبریک کردن ، تعداد زیادی از قفل ها را میشکنید و تغییر زیادی بر روی سیستم عامل ایجاد میکنید ، پس طبیعی است که تعداد هنگ کردنها و ریستارت شدن های گوشی از حالت عادی بیشتر شود که البته بازهم به توییک هایی که نصب میکنید بستگی دارد .

 

در ضمن میتوانید برای اینکه جیلبریک کردن به دیوایس شما آسیب نزند ، موارد زیر را رعایت کنید :

 •  از نصب تعداد زیادی توییک بپرهیزید .
 •  توییکهایی که نمیشناسید و در سورسهای غیر معتبری هستند ، نصب نکنید .
 •  توییکهای خود را تنها از سورس های مطمئن نصب کنید .
 • هنگامی یک توییک درحال نصب است ، از سایدیا خارج نشوید .
 • قبل از وارد شدن به سایدیا ، مالتی تسکینگ خود را خالی کنید .

 

جمع بندی :

این موارد مهمترین و قابل بحث ترین نکات مثبت و منفی جیلبریک هستند که شما باید براساس آنها تصمیم خود را بگیرید که جیلبریک کنید یا نه . شما اگر یک استفاده ی حرفه ای انجام دهید و کارهای عجیب و غریب و غیرعاقلانه انجام ندهید ، میتوانید در کنار جیلبریک به خوبی و خوشی زندگی کنید !

اگر هم دیوایس خود را به صورت اورجینال استفاده کنید و جیلبرک نکنید هم میتوانید همیشه جلوی در اپل مدعی شوید و اگر دیوایستان ایرادی پیدا کرد ، از اپل شکایت کنید !

 

همچنین شما نباید مشکلات پیش آمده در جیلبریک iOS 7 را به کل جیلبریک نسبت دهید . خیلی از این اتفاقات برای اولین بار در تاریخ رخ داده است و احتمالا با عرضه ی آپدیت نهایی جیلبریک ، این مشکلات حل خواهد شد . پس این نکته را هم در نظر بگیرید .

احتمالا با دانستن نکات بالا ، شما خواهید توانست بسیاری از تردید های خود را کنار بگذارید . این مطلب به طور اختصاصی و برای اولین بار در اپل اپس و برای کاربران عزیز اپل اپس تهیه شده است .

 

اگر شما عزیزان نیز تجربه و یا نکته ی دیگری میدانید که من آنرا فراموش کرده ام ، در قسمت نظرات مطرح کنید تا دوستانی که تردید دارند و یا تازه کار هستند ، اطلاعات بیشتری بدست بیاورند . در قسمت نظرات این مطلب ، سوالات مربوط به مشکلات جیلبریک iOS 7 و نصب توییک ها و .. تایید نمیشوند . لطفا تنها تجربیات و نظرات خود در مورد جیلبریک کردن یا نکردن و دلایل آن را مطرح کنید . ممنون

 

امیدوارم لذت برده باشید 😉

[poll id=”7″]

322 نظرات
 1. Memoll می گوید

  با سلام. اول لطفا از فونت زرد روی بک گراند سفید استفاده نکید. دوم اینکه من از وقتی iphone 3gs هفت هشت ده سال پیش گرفتم،گوشیمو جیلبریک کردم،البته اونموقع واسه توی شبکه اومدن گوشی،واسه ایران،جیلبریک تنها راه بود،و تا قبل از اینکه پارسال گوشیمو به iphone 7plus ارتقا بدم هم،همیشه گوشیمو جیلبریک میکردم و واقعا لذتش رو میبردم. و به نظرم در صورتی گوشی آیفون دیگه ای میگرفتم که حتما حتما جیلبریک کنم،چون امکانات گوشیتون تقریبا نامحدود میشه،ولی که طبع مشکلات گوشی هم زیاد میشه،هنگ کردن ها،کرش ها توی اپ های مختلف و… .ولی وقتی گوشی جدیدمو گرفتم و تا کامل با هم آشنا شدیم پشت سر هم آپدیت ios میومد، از ۱۰ به بالا،فرصتی پیش اومد تا مدتی از ios 10 بصورت اورجینال استفاده کنم،و‌البتی برام از ios 6 به ios 10 منتقل شدن،خیلی جذاب بود و نمونه خیلی از توییک های سایدیا حالا بخشی از ios بود،و با توجه به حجم بالای اپلیکیشن ها و بطبع سخت تر شدن و طولانی تر شدن پروسه backup ،دیگه سمت jailbreak نرفتم،ولی الانی بعد از یک‌سال،نیازشو‌حس میکنم،ولی باز هم نمیتونم در بهترین شرایط حدود ۲۰۰ گیگابایت اطلاعات رو،واسه هر آپدیت،هی پاک کنم و دوباره منتقل کنم،تازه اگر به هر دلیلی سیستم عامل دچار مشکل نشه و خیلی از اطلاعات بپره(در صورت بک آپ نگرفتن).ولی واسه گوشیهای با حجم کمتر بنظرم بیسیار مفیده،و البتی ((غیر امن)). چون توی این یکسال که بدون جیلبریک از آیفون استفاده میکنم،واقعا قابل اطمینان بودن ios رو،نسبت به زمانی که جیلبریک میکردم رو،با تمام وجود احساس کردم. یعنی یک درصد هم نگرانی اینو ندارم که به هر دلیل،اطلاعات روی گوشیم،با وجود تعداد خیلی زیاد اپلیکیشن های حجیم،از دست بره. ولی اگر میخواید که گوشیتون ،هر روز براتون تازگی داشته باشه،جیلبریک کنید و هر روز توییک های جدید رو نصب و تحربه کنید. کلا یک تجربه بسیار متفاوت هست نسبت به ios اورجینال.

 2. Sepide می گوید

  سلام خسته نباشید با جیلبریک کردن میشه نرم افزارهایی که واسه گوشی های اندروید نصب میشد و نصب کرد مثلا لانچر ها و مخفی سازی نرم افزارها ممنون میشم اگه بدون جیلبریک کردن راهی برای مخفی سازی هست بگین

  1. فرزاد باقري (feripple) می گوید

   سلام دوست عزیز
   خیر،هیچ راهی نیست

 3. Paniz می گوید

  من یکم میترسم از اینکار … میشه دوباره برگشت از حالت جیلبریک؟؟

  1. DaniyalNDRM می گوید

   درود
   بله میتونید از جیلبریک خارج شوید ! فقط کافیست دیوایس را ریستور کنید

 4. محمد می گوید

  سلام ایا میشه ای او اس ۱۰٫۳٫۳ رو جیلبریک کرد؟

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   خیر
   جیلبریک

 5. حسام می گوید

  سلام
  ایا با جیلبریک کردن گوشی امکان حذف اپل ای دی بدون پسورد وجود دارد؟

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   خیر

 6. Maryam می گوید

  روی ios10 هم میشه جلبریک کرد !؟

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   براچه نسخه ای از ۱۰ ؟؟
   جیلبریک ناپایدار هست
   لینک

 7. علی می گوید

  سلام.من فقط میخواستم برای نصب برنامه و بازی از بیرون آیتونز جیلبرک کنم.فقط همین
  آیا آسیب زیادی میبینه؟؟؟

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   باجیلبریک، هیچ دستگاهی آسیب نمیبینه
   نهایتش اگه مشکل نرم افزاری پیش اومد با ریستور حل میشه

 8. حسين می گوید

  سلام ببخشید با جیلبریک کردن میتونم بدون نیاز به ایتونز فایل انتقال بدم از کامپیوتر به گوشی؟

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   چه فایل هایی رو وتو چه برنامه هایی ؟؟
   بدون جیلبریک هم میتونید،ولی تو برنامه های خاص

 9. برديا می گوید

  سلام
  چطوری میشه جیلیبریک رو پاک کنم؟

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   لینک

 10. faraz می گوید

  iPad2 GSM ios 9.3.5
  رو میشه با یه روشی جلبریک کرد؟
  کلی روش تو youtube ریخته مثل Tongbu, cydia,pungo

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   خیر

 11. غزل می گوید

  سلام
  من چند روز هست که ایپد پرو خریدم ولی متاسفانه نمیتوانم هیچ برنامه یا اپلیکیشنی إز اپ أستور دانلود کنم. وقتی روی install میزنم شروع میکنه به load کردن و میچرخه ولی در آخر هیچ اتفاقی نمیوفته و حتی خطا هم نمیدهد. اکنون iOS 10.2.1 را دارم و میخواستم بدونم أیا شما رَاه حلی میشناسید ؟

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   از قند شکن استفاده کنید

 12. علی می گوید

  سلام خسته نباشید یک سوال داشتم خدمت دوستان گل
  من ایفون ۵S دارم و دگمه ی HOME عوض کردم و بعد TOUCH ID کار نمی کنه به دلیل (دو ای سی که یکی در برد گوشی و دیگری در فلت دگمه )قرار گرفته،خواستم بپرسم با جلبریک درست می شه ؟

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   خیر

   (لطفا از ایجاد کامنت تکراری خودداری کنید)

 13. ترنم می گوید

  من آیفون ۶s دارم و ورژنشو آپدیتم کردم ولى نمیتونم برنامه هاى جیلبریکو دانلود کنم!اصن از اینترنت نمیتونم چیزى دانلود کنم!چرا؟ممنون میشم کمکم کنین

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   فقط تا نسخه ۹٫۳٫۳ رو میتونید جیلبرک کنید
   _ کلیه اتصال به سرور های اپل نیاز به قند شکن داره
   (این مطلب مدام داره تو کانال تکرار میشه !! ) !
   _ قند شکنی که استفاده میکنید باید با کشور اپل آی دی یکسان باشه

 14. naaasiiiim می گوید

  سلام من جیلبریک کردم بعد ۳ سوال داشتم
  ۱-الان یه توییک نصب کردم (تم آرسنال)از سورس خود سیدیا (big…) بعد دسگاه ریبوت شد اما هیچ تغییری نکرد هیچ آیکونیم اضافه نشد. فقط الان هرچی روی سیدیا میزنم واردش نمیشه چکار باید بکنم؟؟
  ۲-حالا با فرض درست شدن سیدیا از کجا میتونم نرم افزار های پولیو رایگان نصب کنم؟
  ۳-آیا نرم افزاری هست که بشه دلیوری sms فعال کنه برام؟؟
  شرمنده طولانی شد..

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   _ فایل deb نسخه ۱٫۱٫۲۷ سایدیا رو دریافت و بایکی از فایل منیجر ها نصب کنید
   _ هنگام نصب توییک باید چک کنید که با نسخه آی او اس دستگاهتون سازگار باشه
   _ توییک lacaAPStore برای خرید های درون اپی به صورت رایگان(خرید برنید،وقتی درخواست رمز اپل آی دی کرد،کنسل کنید(برای آنلاین ها جواب نمیده))
   _ توییک linkstore , appkake برای نصب اپ های پلی رایگان
   _ توییک app sync for ioss 5.x-9.x برای نصب اپ هایی که از سایت ها دریافت میکنید(میتویند اپ هارو از سایت اپل اپس ودیگر سایت ها دریافت ونصب کنید)
   _ خیر،دلیوری نداره، در اصل نیاز نداره

 15. محمد می گوید

  سلام میخواستم ببینم بعد از جیلبریک میتونم از کامپیوتر روی گوشی برنامه بریزم و اگر انجیلبریک کنم دوباره میتونم از طریق ota اپدیت کنم و هنگ بودنش ازبین میره؟
  با تشکر ازشما

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله،میتونید اپ های کرک شده رو به راحتی نصب کنید ولی باید توویک Appsync for ios 5.x – 9.x رو قبلش نصب کنید
   برای آنجیلبریک کردنی مجبورین ریستور کنید که کل اطلاعات پاک میشه وفقط میتونی از اپ استور برنامه نصب کنید

 16. عطا می گوید

  سلام. خسته نباشید. بسیار مطلب مفیدی بود. فقط دو سوال…
  ۱ آیا استفاده از جیلبریک فقط برای توییک های دانلود اپ کرک شده واقعا هیچ کدوم از اثرات منفی جلبریک را ظاهر میکنه؟
  ۲ آبدیت کردن بعد از جیلبریک و ریستور اجباری باعث پاک شدن چه اطلاعاتی میشه؟ (مثلا عکس ها پاک میشه؟)

  با تشکر

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز وسپاس از لطفتون
   ۱- بعد از انجام جیلبریک،برنامه ای با نام Cydia به دستگاه اضافه میشه،که کلیه فایل ها نصبی اون توییک نام دارد،با جیلبریک هر محدودیتی که فکرشو بکنید،میتونید از روی سیتسم عامل بردارین
   توییک وکاربرد های بی نهایت
   ۲- وقتی اسم ریستور میاد ، یعنی اطلاعات کل دستگاه پاک میشه وسیستم عامل خام یا کارخونه مجدد نصب میشه

 17. محمدمتین می گوید

  سلام رضا جان. ایشالا سرحال باشی.. استاد من ۶s گرفتم ولی میترسم جیل کنم… چون اولا زیاد با گوشی بازی میکنم.. ثانیا حوصله آپدیت دستی رو هم ندارم… چه راهی پیشنهاد میدی واسه اینکه یه بازی سنگین مثل modern combat 5 یا gta رو بدون جیلبریک کردن روی دیوایسم اجرا کنم؟ در ضمن خیلی ام از سایتتون راضی ام و تشکر میکنم بابت این همه حمایت و پاسخ به سوالات

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز وسپاس از لطفتون
   با توجه به تغییرات اساسی آی او اس از نسخه ۸٫۳ به بعد وسیاست های اپل،نصب اپ های کرک شده روی دستگاه های جیلبریک نشده،تقریبا غیر ممکن شده
   البته سرویس هایی مثه vshare,25pp,اپ فورال,سیب اپ هستند که اپ های پولی رو به صورت رایگان ارائه میدن،ولی مشکلاتی رو هم دربر دارند
   _ کرش شدن اپ ها بعد از یه مدت
   _ تاثیر در سینک دستگاه با آیتونز
   _ دانلود اپ فقط از طریق دستگاه و اپ واسطه

   از اپ نصاب هم میتونید استفاده کنید،که برای دستگاه های جیلبریک نشده اپ های سرویس ۲۵pp رو در دسترس قرار میده

 18. Amir SM می گوید

  سلام داداش اگه امکانش هست اموزش کامل نصب برنامه و بازی کرک شده رو گوشی جیلبریک نشده رو بزار

  1. Feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   راهی نیست،جز استفاده از سرویس هایی مثله سیب اپ،اپ فورال،vshare و … که کلا پیشنهاد نمیشن

 19. pedram می گوید

  من از جیلبریک راضی نبودم ، برگشتم به حالت اول
  الکی ، وقت و بی وقت ری استارت میشد

  1. Feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   دلیل داشته ،ومربوط استفاده ناصحیح بوده از توییک هابوده

 20. Mehrdad می گوید

  سلام فایل های gif تو تگلرامو چطوری سیو میکنند؟؟؟من روش میزنم گزینه سیو هم میاد اما اصلا معلوم نیست کجا سیو میشه؟ یا اصلا سیو میشه؟؟؟ممنون میشم پاسخ بدید

  1. Feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   بله سیو میشه،ولی فقط از قسمت استیکر ها در دسترس هست

 21. pixell می گوید

  داداش مطلب سایت تو از بقیه سایتا خیلی بهتر بود.
  فقط مال آی او اس ۷ هست.
  الان ک ۹ اومده هم باز مشکلی نیس؟ ینی مثلن مصرف باتری نسبت ب آی او اس ۷ بیشتر نیس در صورت جیلبریک؟

  1. Feripple می گوید

   سلام دوست عزیز وسپاس از لطفتون
   فرآیند جیلبریک تقریبا یکسانه،وهمه چیز بستگی به استفاده کاربر داره

 22. محمد می گوید

  سلام دوستان می خواستم بدونم کدوم توییک های سیدیا مصرف باطری را بالا می برند؟
  وآیا اضافه کردن سورس ، باعث کندی گوشی و مصرف باطری میشه؟
  ممنون

  1. Feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   تاثیر توییک ها فقط در حد زیر ۵% تاثیر میذاره اونم با نصب توییک های خیلی زیاد
   همه چیز بستگی به استفاده کاربر داره

 23. Yasin می گوید

  سلام خسته نباشید
  اقا من چند روز پیش جیلربک کردم (ios 9.0.2) ولی زیاد با محیط سایدیا اشنا نبودم نمیدونم چی کار کردم زدم سادیا پاک شد
  چی کار کنم سایدیا برگرده؟ بعد از اون ٣ بار بریک کردم ولی پیام میومد ک قبلا جیلبریک شده دیگه ب کارش ادامه نمیداد.

  1. DaniyalNDRM می گوید

   سلام – باید فایل Deb سیدیا رو بگیرید و دوباره نصب کنید –

   فایل دب رو توی نت سرچ کنید – آموزش نصب فایل deb هم توی سایت داریم

 24. امیرحسین می گوید

  یادتون رفت بگین بعضی از جیلبریک ها اینجویه که اگه دستگاه خاموش بشه دیگه روشن نمیشه

  1. iReza Grand می گوید

   توی این مطلب به جیلبریک پایدار اشاره شده و جیلبریک آنتدر خیلی قابل توجیه نیست.

 25. امین می گوید

  سلام، ببخشید مزاحم شدم..
  من الان یه ۲ سالی هست که ایفون دارم.. و بدون جلبریک تا الان مشکلی نداشتم، ولی تعریف های که از دیگران شنیدم، میخوام جلبریک رو هم تجربه کنم..
  فقط چند تا سوال که مشغول کرده ذهنمو که اگه میشه جواب بدین…

  ۱- میتونم از اپ استور هم دانلود کنم یا اینکه اپدیت کنم؟؟ یعنی اپل ای دیم رو میشه به دوایس کانکت کنم؟؟ و بعضی برنامه هارو از خود اپ استور بخرم یا بخوام تو بعضی از بازی ها خرید اینترنتی کنم؟؟

  ۲- گیم سنترم کار میکنه؟ و تمام سیو هام بر میگرد رو بازی؟؟

  ۳- سیستم عاملم مک هست، بعد از جلبریک، لپ تاپم گوشی رو میشناسه؟؟ و ایتیونز کار میکنه؟؟
  و رو ویندوز هم فرقی میکنه یا نه؟

  ۴- اگر پاسخ سوال شماره یک بله هست، تمام برنامه ها و بازی هایی که از اپ استور دانلود کردم ، کار میکنن رو گوشی؟؟

  ببخشید وقتتون رو گرفتم… ممنونم

 26. Amirhossein می گوید

  خسته نباشید من یه سوال داشتم . ایا بدون جیلبریک میشه با دانلود منجر های ios فیلم دان کرد

  1. iReza Grand می گوید

   بله میشه

 27. ashkan می گوید

  salam agha reza.dastetoon dard nakone babate rahnamaeetoon.man mikham jailbreak konam vali bazi az doostan va bazi az maghaze apple migan asib mizane.be nazare shoma jailbreak konam ? ios 9 ham hast iphone 6 daram.

  1. iReza Grand می گوید

   فردا ظهر یه راهنمایی جامع در این باره منتشر میکنیم اشکان جان که میتونه کمکتون کنه.

 28. ashkan می گوید

  salam agha reza.dastetoon dard nakone babate rahnamaeetoon.man mikham jailbreak konam vali bazi az doostan va bazi az maghaze apple migan asib mizane.be nazare shoma jailbreak konam ?

 29. Parsa می گوید

  سلام
  ببخشید من یه سوال دارم که یه جا مطرح کردم ولى پستش رو پیدا نکردم تا جوابمو بگیرم
  اگه بخوایم تو قسمت نویسندگی سایت (نوشتن پست) کمک کنیم باید چیکار کنیم!!!!!؟؟؟؟؟؟؟

  1. iReza Grand می گوید

   پارسا جان شما از طریق بخش ارتباط با ما درخواستتون رو بفرستید.
   اگر مدیریت سایت تصمیم برای جذب نویسنده داشته باشن، باهاتون تماس میگیرن

 30. Amir King می گوید

  مث همیشه سایتتون عالی و به درد بخوره
  خداییش دمتون گرم

  1. iReza Grand می گوید

   خوشحالیم که مطالب براتون کاربردی بوده

 31. Parsa می گوید

  سلام
  ببخشید اون قسمت امنیت و کاهش سرعت بعد از ریستور دیوایس و از بین رفتن جیلبریک حل میشه؟
  یعنی دیوایس دوباره به حالت اولیه خودش بر میگرده؟

  1. iReza Grand می گوید

   بله کافیه ریستور کنید تا دیوایس به حالت اول کارخونه برگرده

 32. michaelfan96 می گوید

  با سلام
  ببخشید یه سوالی بدجور ذهنمو درگیر کرده..مگه نمیگین ک میشه با ریستور از جیلبریک بودن در اومد؟! 😐 خب دیگه سوال نداره ک جیلبریک بکنیم یا نکنیم ک بابا اینکارو میکنیم وقتی خواستیم آی او اس رو آپ دیت کنیم از جیلبریک بودن در میایم(مث روز اولش) فقط میمونه اینکه با ریستور نرم افزارا میرن دنبال سرنوشت خودشون ک فک نکنم دوباره گرد هم آوردن اونا(دانلودشون یا…)کار سختی باشه
  اگه دارم اشتباه میکنم بهم بگین lol چون من اصن تجربه داشتن آیفون رو نداشتم متاسفانه
  ببخشید ک خیلی آماتورانه نظر دادم
  مرسی

  1. iReza Grand می گوید

   بله دوست عزیز، دقیقا همینطوره که گفتین

 33. Sina می گوید

  سلام مصرف باترى ایپد خیلى زیاد میشه ؟؟؟ میشه یه کم بیشتر توضیح بدید؟؟؟

  1. DaniyalNDRM می گوید

   سلام
   ببینید دوست عزیز اگه توییک های اورجینال مناسب و با دیوایس و آی او اس دیوایستون نصب کنید از لحاظ باتری هم هیچ مشکلی نخواهید داشت ! نگران نباشید تضمین میکنیم

 34. omid1382 می گوید

  سلام دوستان ….بعد از یه ماه گشت و گذار شب و روز توی فضای مجازی …بالاخره جیلبریک ios 8.3_8.2_8.1.3 رو پیدا کردن……حالا بریم سر اموزش….
  شما برنامه ی taig ios8.3 رو دانلود کنید البته از این سایتhttp://www.taig.com/en/#download-table…
  touch id and pass تونو بردارید و find my phone هم غیرفعال کنید

  وقتی که برنامه ی taig jillbreak رو دانلود کردید ……بازش کنید و دیوایس خودتونو به کامپوتر یا لپتاپ connect کنید و کلید start رو بزنید و وایستید تا تموم شه……. همین

  من این کارو با iphone 6 خودم هم کردم …خاموش نشد
  اگر ادمین جان کار داشتی ایمیل بده……… و سوالاتونو همین جا مطرح کنید

  با تشکر …….امید هستم ۱۲ سالمه و علاقه خیلی زیادی به تکنولوژی دارم……..موفق باشید

  1. iReza Grand می گوید

   امید جان ممنون از اطلاع رسانیتون!
   تمام اخبار مربوط به جیلبریک با اختلاف کمتر از چند دقیقه نسبت به گزارش جهانی ، توی اپل اپس منتشر میشن و شما میتونید با چک کردن سایت، از اومدن جیلبریک باخبر بشین.

 35. محسن می گوید

  سلام من ایفون ۶ دارم میخوام جیلبریک کنم فقط و فقط برای نصب برنامه با توجه به این بنظرتو نجیلبریک کنم باطری تغییری نمکنه؟ گوشی هنگ یا کرش نمیکنه؟
  یک راه معرفی کرده بودید نصب برنامه بدون جیلبریک بدون از دست دادن سینک آیتونز اون چطوره؟ اگه با اون اپ بریزم میتونم از طریق خود گوشی سیستم رو اپدیت کنم؟(ota) برنامه هایی که این طوری نصب کردم از اپ استور میتونم اپدیت کنم؟
  ممنون

  1. احمد می گوید

   محسن جان این سوالات رو اگه در http://ask.appleapps.ir بپرسین جوابای دقیق‌تری می‌گیرین.

 36. sami می گوید

  سلام و درود.ببخشید من بعد خوندن نکات منفی کل نکات مثبت از ذهنم خارج شد البته میدونم که امکان داره اصلا مشکلی پیش نیاد.من واسه اندروید که روت میخواستم بکنم کلی نکات منفی دیدم ولی مشکلی پیش نیومد. حالا بنظرتون منی که زیاد بازی کار ندارم ولی دسترسی به فایل و اینکه سیستم هنگ نکنه واسم مهمه ( چون واسه ادیت ویدیو لازم دارم ) حالا جیلبرک بکنم یا نه؟

  1. احمد می گوید

   اگه درست استفاده کنین مشکل آن چنانی نداره جیلبریک‌کردن دوست عزیز.

 37. Mohammad می گوید

  سلام من غلط کردم جی کار کنم بدون دانلود iosاز شر جیلبریک خلاص شم زود جواب بدید

  1. احمد می گوید

   راهی جز ریستور نیست.

 38. shahin می گوید

  سلام داداش من اپلمو امروز جلبریک کردم احساس میکنم یکمی کند شده تازه گفتند اگ جلبریک نکنی مانند ی نوکیا ساده عمل میکنه فقط میتونی بزنگی و بهت بزنگن من الان چی کار کنم نمیخام کوچیک ترین اسیبی به اپلم وارد بشه مرسی

  1. احمد می گوید

   آسیبی وارد نمیشه شاهین جان. بعیده با خود جیلبریک‌کردن دستگاه کند بشه. کندشدن وقتی اتفاق میفته که جیلبریک کنین و تعدادی زیادی توییک رو بدون ملاحظه نصب کنین.

 39. omid می گوید

  slm be hame dotan man diroz iphone 5s khodamo ba TiGe jbreak kardam ama alan dg nemitonam beram to appstore vaghti ro appstore mizanam mipare biron (crash) chikar bayad bokonam komak konid mamnon? ?

  1. احمد می گوید

   خود ابزار و جیلبریک همچین کاری نمیکنه امید جان. شاید توییک ناسازگاری نصب کردین که باعث چنین وضعیتی شده.

 40. amin.house می گوید

  salam …mikhastam bedoonam kasi alan razi hast az inke jail karde devicesho ya na .choon kheili shak daram anjam bedam ya na/.va in ke mikhastam bedoonam ba ios 7.1 noskhe official e in jail break esh omade ke safe bashe..ba tashakor

 41. امین می گوید

  من دنبال علامت انتن موبایل هستم که مثل IOS6 هستش امکانش هست راهنماییم کنید ؟!

 42. saeed می گوید

  بچه ها سایتی داره شروع به کار میکنه که دیگه نمیخوا دسگاهتون جیلبریک بشه و ضربه بخوره نرم افزارای اپ استور رو با ۶۰,۷۰ درصد تخفیف و به طور کاملا اورجینال در اختیارتون قرار میده,منتظر باشین

 43. محمد می گوید

  اگه جیلبرک رو از بین ببریم اثراتش مثل کاهش سرعت، برطوف می شود؟منظورم اینه که گوشی عین اولش میشه یا نه؟

  1. iReza Grand می گوید

   بله

 44. amin می گوید

  سلام من ایپد ۴ دارم و الان اپدیت شده با ios 7.1 هست چطور جیلبریک مشه هر جا که میبرم میگن ۷٫۱ خیلی بالاست فکر کنم باید صبر کنم تا جیلبریک برای ios 7.1 هم بیاد اگه راهی هست کمکم کنید

  1. iReza Grand می گوید

   بله باید صبر کنید

 45. ماهان می گوید

  سلام من ایپد ۲ با ای او اس ۷٫۰٫۴ جیلبریک شده دارم.من چرا وقتی می خوام تو اپل استور sing in شم نمیزاره میزنه cannot connect to app store روخدا ترو قران هرکی میدونه هرچی سریع تر راهنماییم کنید
  تروخدا

  1. iReza Grand می گوید

   از چیز پی ان استفاده کنید

 46. mohammad می گوید

  سلام

  من دستگاه آیپاد تاچ ۴ دارم ورژن ۴٫۳٫۳ هستش توی آیتیونز دستگاهم هیچ کاری نمیکنه فقط مینویسه باید ریستور کنم خودش میگه از ۴٫۳٫۳ باید به ۶٫۱٫۶ آپدیت کنم .
  آیا میتونم الان با آیتیونز به ورژن ۶٫۱٫۶ آپدیت کنم بعد جلبریک کنم ؟؟؟ اگه نه که باید به کدوم ورژن آپدیت کنم تا جلبریک هم بشه ؟؟؟؟؟
  تو رو خدا دوستان زودتر راهماییم کنید 🙁

  پاسخ دادن

 47. محسن می گوید

  با سلام،
  برای جیلبیریک در مشهد ،کجا باید برم؟

 48. سعید می گوید

  ممنون دوست عزیز. اوکی شد. دم شما گرم.

 49. سعید می گوید

  سلام و خسته نباشید. من آیفون ۵ دارم. دو سه روز پیش جیل کردم ، مراحل انجام شد ولی در مرحله آخر خودش از صفحه جیل اومد بیرون و سایدیا رو روی گوشی اضافه نکرد. یعنی گزینه خروج از مرحله جیل رو بهم نداد و خود به خود از جیل خارج شد و آیکون جیل هم که روی گوشی ظاهر میشه همچنان هست ولی فایل سایدیا به گوشی اضافه نشد. البته چند دوست دیگه هم این مشکل براشون پیش اومده بود که ظاهرا هنوز جوابی برای این مسئله پیدا نشده. می خواستم ببینم هنوز من و دوستان دیگه ای که مثل من این مشکل براشون پیش اومده باید منتظر باشیم. یا اینکه اصلا کلا گوشی ما امکان جیل شدن رو نداره. یه جورایی ضد حال خوردیم. هم جیل کردیم هم سایدیا نداریم !!!!!!!!

  1. iReza Grand می گوید

   سلام
   ریستور کنید و دوباره جیلبریک کنید .

 50. kiyan می گوید

  میخواستم بدونم اگه restore کنم و دوباره جیلبریک کنم راهی هست save بازیهام بمونه؟؟؟

  1. iReza Grand می گوید

   باید فایل save رو با یه برنامه مثل آیتولز یا آی فان باکس یه جایی توی کامپیوترت ذخیره کنی ،
   بعد از این که ریستور کردی و جیلبریک کردی ، دوباره همون فایل رو انتقال بدی به همون قسمت دیوایست .

 51. حامد می گوید

  آقا رضا خیلی گلی من خیلی از جوابامو گرفتم دستت درد نکنه فقط میخواستم ببینم برنامه یا توییکی هست که بعد از جیلبریک بریزم و مثل اندروید از اپل اپس برنامه یا بازی بگیرم و تو خود گوشی اجرا کنم بدون آیتونز مثل اپلیکیشن تانگبو که تو خود گوشی برنامه میگیره و شوال بعدی اینکه من یه آیپد مینی دارم میخوام ببینم توییکی اومده که بتونم باهاش مکالمه صوتی و اس ام اس رو فعال کنم؟؟؟
  اگه این دوتا سوال و جواب بدی خیلیییییییییییییی ممنونت میشم

 52. erfan می گوید

  من آیپدم را دوماه پیش جیلبریک کردم و رو لوگوی اپل مونده بود با هزار زحمت درستش کردم میخواستم ببینم اگه دوباره جیلبریک کنم همون مشکل پیش میاد یا نه

  1. iReza Grand می گوید

   نه به احتمال زیاد مشکل پیش نمیاد .
   ولی بازم صددرصد نیست

 53. زمبه می گوید

  سلام خدمت کارشناسان مجرب اپل اپس،
  مشکل جدیدی برای من پیش اومده که دو دستگاه آیپد ٢ و آیپد ۴ دارم که بعد از جیلبریک اگر من دستگاه رو reset all setting بکنم، آیکون سیدیا از اسپرینگ بورد حذف شده و تمام توییک ها غیر فعال می شن… ممنون میشم که من رو در مورد این مشکل عجیب راهنمایی کنید…
  سپاس

 54. حسین می گوید

  سلام من وقتی iphone4sداشتم جیل کردم اولین باری که خواستم از اپستور دانلود کنم اپل ایدیم بلوکه شد و پیغام بلوکه شدن اپل ایدی برام اومد حالا نمیدونم باز هم همون اتفاق بازم برام میوفته یا نه

 55. sorosh می گوید

  ممنون

 56. sorosh می گوید

  یه سوال دیگه آنلاک بهتره یا لاک؟؟؟؟
  چه فرق هایی در در همه موارد منظورمه؟؟؟؟ $

  1. iReza Grand می گوید

   سروش جان از دیوایس لاک که نمیتونی توی ایران استفاده کنی ، باید انلاک بگیری.

 57. sorosh می گوید

  الان یه سوال انلاک همون جیل شدس یه نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. iReza Grand می گوید

   نه سروش جان ، اینا دو تا بحث جدا هستند .
   جیلبریک شده (میشه برنامه ی کرک شده نصب کرد ) و جیلبریک نشده ( نمیشه برنامه کرک شده نصب کرد )
   لاک ( با هر سیمکارتی میشه کار کرد ) و آنلاک ( فقط با یه سیمکارت میشه باهاش کار کرد )

 58. miniature می گوید

  من ایفون ۵ دارم
  جای دیگه پرسیدم گفتن جیل نکن
  version ios : 7.0.4
  به نظر شما جیل کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. iReza Grand می گوید

   هرجور که مایلید.
   توضیحات لازم توی پست داده شده.

 59. ali می گوید

  اقا میدونم اینجا جاش نیس ولی میخواستم بدونم کی توییک ifile رو واسه خرید میزارید؟

  😀

 60. arash می گوید

  salam khedmate nevisandegane aziz va hame appleappsia khaste nabashid, man 5s daram mikham jail konam vali qable jail mikham backup bgiram k ag y vaqt ru arme apple mund bade jail btunam restore konam, vali gushimo k vasl mikonam itunes mizanam backup bgire vaqti dare sync mikone vasatesh in erroro mide: “the iphone could not be synced because this computer is no longer authorized for purchased items that are on this iphone” vali man gushio authorize kardam ba itunes, 2bare o 3bare ham authorize kardam va peygham mide k authorize ba movafaqeiat anjam shod, 2of5 computer authorize kardi… vali baz barae backup o sync un erroro mide 🙁 alan chan haftas.. hamash miam site shoma hichja nemitunam b y javabi bresam chika konam??!

  1. iReza Grand می گوید

   سلام آرش جان
   قبل اینکه آیتیونز رو باز کنی ، به چیز پی ان وصل شو و بعدش امتحان کن.

  2. arash می گوید

   reza jan ba chiz PN ham emtehan kardam bazam hamin erroro mide! 😐

 61. reza می گوید

  سلام خسته نباشی
  من گوشی لاک دارم میخوام جیل کنم میشه

 62. Mehrshad می گوید

  سلام
  واقعا سایت عالیی دارید، از همه نویسندگان خوب و زحمت کش سایت هم متشکرم.
  من ایپد ٣ رو فقط به عشق توییک های سیدیا جیلبرک کردم ولی الان وقتی میرم تو سیدیا یا همه پولی یا کرکشون هم پیدا نمیشه مثل airblue sharing, bridge, track import و خیلی از توییک های دیگه.
  لطفا اگه میشه تو سورس سایتتون کرکش رو قرار بدید یا تو فروشگاه سایتتون نسخه ارجینال رو واسه خریدن بززارید، چون این توویک ها خیلی مفیدن.
  ممنون

  1. iAmirhosein می گوید

   دوست من به جز توییک Airblue Sharing تمام توییک های دیگه کرک دارند.توییک Track Import و Bridge هم قرار میگیرند داخل سورس

  2. Mehrshad می گوید

   خیلی ممنون فقط لطفا یکم سریع تر 😀

 63. amir می گوید

  آقا من جیلبریک کردم بعد از آخرین ریستارت شدن تو صفحه ی سیب گیر میکنه بالا نمیاد
  گفتید ریستور کنم ولی وقتی بالا نمیاد به کامپیوتر وصل نمیشه چه جوری ریستور کنم ؟؟؟؟؟؟؟

  1. K می گوید

   ببرش به حالت dfu

 64. ejs می گوید

  اخه چرا جواب نمیدین؟

 65. ejs می گوید

  سلام واقعا خسته نباشید
  ببخشید که نظرم به این موضوع ربط ندارد
  من با ایپدم از تانگبو اپ دانلود میکنم بعد از اپل ایدى میخواد وقتى میزنم از بازى میاد بیرون چیکار کنم لطفا راهنمایى کنید لطفا….

  1. iAmirhosein می گوید

   یکبار آموزش تانگبو را مطالعه کنید باید دیوایس خود را با تانگبو کانفیگ کنید

 66. Alireza می گوید

  من جیل بریک بودم که چند روز پیش رفت رو آرم اپل و مجبور شدم ریستور کنم و دیگه به هیچ عنوان جیل بریک نمی کنم

 67. Sohrab می گوید

  سلام !!
  من توییک ccsettings رو نصب کردم از تو سورستون !! حالا راهی نداره به اون تنضیمات که تو کنترل سنتر اضافه شده چیز پی ان رو هم اضافه کرد !!
  لطفا کمکم کنین 🙂

  1. Sohrab می گوید

   میشه جواب بدین ؟؟؟ خیلی ضروریه :((
   با تچکرررر

 68. محمد می گوید

  سلام من تازه دیوایس اپلی گرفتم ipad4 دستگاهم جیلبریک هست قبلا توش یکسری برنامه بوده با یه کامپیوتر دیگه ریخته بودم الان چه کار باید بکنم که بازی و برنامه بایه کامپوتر دیگه بریزم و برنامه هام پاک نشن چون میگن با جیلبرک پاک نمیشه
  خواهش میکنم زودتر جوابمو بدید

 69. Alex می گوید

  جالب بود اما اگر کسی این مطلب رو مینوشت که هم از جیلبریک استفاده کرده باشد هم نه بهتر بود.
  شخصا به مدت طولانی از دیوایس جیلبریک شده استفاده کردم و از مزیت هاش فراوان استفاده کردم. اما بدون هیچ تعارفی میگم منبعد تحت هیچ شرایطی دیوایس هامو رو جیلبریک نمی کنم.
  استفاده از دیوایس جیلبریک نشده شاید محدودیت هایی داشته باشه. اما بسیار لذت بخش تره.

  1. iReza Grand می گوید

   دوست عزیز من تو این دو سال اخیر همزمان از دوتا دیوایس بدون جیلبریک هم استفاده کرده ام .

  2. hoola می گوید

   بابا این ios رو ولش کنید و به اندرویید بپیوندید :)))))))

 70. ramin می گوید

  agha man ios 7.04 download karde boodam ke ipadamo restore konam valy alan oon filaro peyda nemikonam koja save shode .alanam ke restoro mizanam mige bayad ios 7.04 download koni man downloadesh kardam valy nemidoonam koja save shode mitoonam az oon ios ke download kardam estefade konam ya bayad dobare ios 7.04 download konam komakam konid

  1. iReza Grand می گوید

   نه دوست عزیز راهی نداره ، شما باید اون فایل IPSW رو پیدا کنید یا دوباره دانلودش کنید.

 71. amirx می گوید

  سلام خسته نباشید. اوایل گفتید ریستور کنید ولی صبرکنید تا نسخه کاملتر evasi0n بیاد.
  الان دیگه جیل کنیم یا نه؟ بهترشده جیلبریک؟!
  مرسی

  1. iReza Grand می گوید

   بله الان بهتر شده.

  2. شهریار می گوید

   سلام
   من ipad3 دارم، قبلاً هم جیلبریک بودم تا اینکه IOS 6.1.3 اومد و منم نا خواسته آپدیت کردم و جیلبریک پر ولی الان IOS 7.0.4 رو جیلبریک کردم و هیچ مشکلی هم تاکنون نداشتم.
   ارزشش رو داره، برای کسانی که ۶۴ گیگ رو پر از برنامه می کنن. اگه فقط فیلم می بینین و برای اینترنت می خواین ازش استفاده کنید، جیلبریک به هیچ دردتون نمی خوره، نهایتش با ۱۰۰ دلار می تونین تمام نرم افزارهای گران قیمت کاربردی رو بریزین رو دستگاتون، اونم اورجینال.

   از سایت appleapps.ir تشکر می کنم.

 72. abbas می گوید

  سلام.
  اقا من ۵s رو جیل کردم .app هایی که خودم از ۲۵ppدانلود کردمو بدون مشکل باز میکنه ولی پکیجی که از همین سایت خریدم کرش میکنه .لطفا راهنماییم کنید

 73. TNTtalaei می گوید

  سلام خسته نباشید و خیلی ممنون از سایت خوبتون. من ipod touch 5 دارم اگه شما بودید جلبریک میکردید یا نه ؟؟؟؟

 74. Sajad می گوید

  سلام، ببخشید مثل اینکه جیلبریک کلا با آیفون ۵s ناسازگاره، چون بعد جیلبریک کامل و نوشته شدن Done! هنگامی که دستگاه برای بار آخر ریبوت میشه، دیگه بالا نمیاد و نیاز به ریستور پیدا میکنه !!!! اگه این مطلبو تو جمع بندی نهایی تون مینوشتین، شاید خیلی از دوستانی که ۵s دارن مثل من نیاز به ریستور و دردسر هاش پیدا نمیکردن !!!

 75. مبین می گوید

  باتوجه به اینکه ورژن ۱٫۰٫۲ ایویژن امروز اومد و substrate هم آپدیت شد بازم وایسم یا الان دیگه میتونم جیل کنم ؟ ( عجله ندارم )

  1. iReza Grand می گوید

   بازهم صبر کنید.

 76. abbas می گوید

  سلام.
  ۵s رو چطور ریستور کنم که جیلبریکش پاک بشه و به حالت اول برگرده؟

 77. Ali می گوید

  Khahesh mikonam javabe soale mano bedin ye chand comment balatar neveshtam

 78. ali karimi می گوید

  آقا واسه من همچنان در قسمت configure system گیر میکنه با آیتیونز هم ریستور کردم ولی بازم گیر میکنه
  خواهش میکنم کمکم کنید

 79. abbas می گوید

  سلام.اگر الان من ۵s رو جیلبریک کنم و ازش راضی نباشم بخوام اون رو پاک کنم با ریستور از جیلبریک بیرون میاد یا نه؟

  1. iAmirhosein می گوید

   بله!

 80. شهرام می گوید

  با سلام
  مرسی از راهنمائیتون . من تازه فهمیدم فرق جیل با اصل چیه و مزایا و معایبشو . بهر حال خدا اجرتون بده که مستمر دوستان رو راهنمائی میکنید .
  یا علی

 81. Ali می گوید

  Ba salam
  Man dota soale kheyli mohem dashtam va azatun khahesh mikonam ke behem javab bedin
  Man alman zendegi mikonam ye iphone 5s kharidam az yeki az dustAnam shenidam ke baad az jailbreak etebare garanty az beyn mire mikhastam bedunam sehat dare ya na yani hata agar restore konam baz ham mifahman ke jailbreak kardebudam
  Dovom inke agar man apphaye crack shode download konam momkene keshvare alman ke ghanune copywright tush raayat mishe behem gir bede ya aslan nemifahman

 82. amir می گوید

  ta zamane jailberak asli sabr konim ya nakonim?? masale in ast.,

 83. Farshad می گوید

  جناب اگه ج کنیم از ایتونز میشه البوم اهنگ موزیک ویدیو گرفت . از اپ استور برنامه های پولی رایگان میشه نصب کرد . با تشکر مضاعف

  1. iAmirhosein می گوید

   خیر دوست من نمیشه

 84. بهنام می گوید

  سلام، پس از جیلبریک هم هروقت دیوایس رو به آیتونز وصل کنیم از دیوایس بکاپ برمیداره، درصورتی که از جیبلریک پشیمون بشیم و بخوایم با استفاده از بکاپی که بعد از جیلبریک کردیم رستور کنیم باز هم جیبلریک حذف میشه ؟

 85. پوریا می گوید

  به نظرم آی او اس ۷ دیگه خیلی تغییرات مثبتی داره در عین حالی که خیلی هنگی ناپایداره.
  من خودم به شخصه با اینکه خیلی استفاده های دیگه هم از او اس گوشیم میکردم ولی فکر می کنم که آدم هرچی امکانات او اسش بیشتر بشه هم یه غری میزنه و میگه نه باید جیلبریک کنم. واسه همین جیلبریک کردن رو خیلی مناسب نمیدونم

 86. iChiz می گوید

  اگه فقط توییک appsync و یه توییک برای بلوتوث و اگه باشه دلیوری اس ام اس رو نصب کنیم خیلی روی سرعت و مصرف باتری تاثیر میذاره ؟

  1. iReza Grand می گوید

   خیر

 87. ali می گوید

  معتبرترینفروشگاه گیفت ایتونز کدامه ؟ از سایت خیلی خوبتون خیلی خیلی تشکرمیکنم.

 88. ali می گوید

  سلام میشه بگید من ازکجامی تونم اخرین نسخه ی ایتونز روبگیرم . معتبرترین فروشگاه گیفت کدامه ؟

 89. محمد می گوید

  سلام من امروز که دیوایسمو انلاک کردم با این مواجه شدم ، این چی هست بأید کار خاصی انجام بدم لطفا سریع پایینه دهید
  http://axgig.com/images/08850691469848076107.jpg

  1. iAmirhosein می گوید

   قفل دیوایس را باز کنید و آخرین توییکی که نصب کردید را پاک کنید و دیوایس را ریبوت کنید

  2. محمد می گوید

   من انلاک کردم بعدش ریبوت کردم بعدش کلی طول کشید تا دیوایسم بالا بیاد ، وقتی بالا اومد دیوایسم سر انلاک گیر کرده بود و بعد از ده ثانیه دوباره ریبوت شد و هی تکرار میشد ،،، من او نور ریستور کردم و دیگه جیلبریک نکردم تا نسخه پایانی بیاد ، مرسی از پاسخ دهی سریع تون باتشکر

 90. iAmin می گوید

  یه سؤال اگه من الان جیلبریک بکنم بعد خوشم نیاد با یک بار ریستور أین جیلبریک حذف میشه یا همیشه با من خواهد بود

  1. iReza Grand می گوید

   بله حذف میشه.

 91. َAlirezaK می گوید

  این مورد ۴ نکات مثبت جیلبرک خودش یه دنیاییه! من که میگم مزایای قاب توجه جیلبرک به نکات منفی و رسیکش کاملا می ارزه!

 92. iAmin می گوید

  من یه سوال دارم اگر الان من ایپد مینی رو جیلبریک کنم و ازش راضی نباشم بخوام اون رو پاک کنم با ریستور از جیلبریک بیرون میاد یا نه؟

  1. iAmirhosein می گوید

   بله دوست من کامل از جیلبریک خارج میشه

  2. Ali می گوید

   با reset all setting and data جیلبریک پاک نمیشه؟؟؟؟؟

   1. iAmirhosein می گوید

    خیر دوست من دیوایستون روی لوگو اپل گیر خواهد کرد

 93. Shahab Khan می گوید

  با سلام
  چرا وقتی سورس اپل اپس را اد کردم خیلی کم توییک داره اما قبلا توییک های زیادی داشت؟
  لطفا راهنمایی ام کنید

  1. iAmirhosein می گوید

   دوست من همانطور که اعلام کردیم تمام توییک های قبلی را پاک کردیم و از لحظه افتتاح سورس فقط و فقط توییک های سازگار با iOS 7 را قرار میدهیم که مشکلی در نصب توییک نداشته باشید

 94. سينا می گوید

  سلام. من mobile substrate fix رو طبق آموزشتون نصب کردم. بعد از ریستارت اسپرینگ بورد باز هم هیچ توییکى کار نمیکنه بجز اون هم والپیپر گوشى طوسى میشه. مشکلش چیه؟
  بجز این راه آموزش reinstall رو هم رفتم ولى باز همین مشکل پیش اومد

  1. iAmirhosein می گوید

   دوست من باید Substrate Safe Mode و Mobile Substrate را همزمان ریستارت کنید تا نتیجه بگیرید

  2. سينا می گوید

   همین کارى که گفتید رو انجام دادم ولى باز کار نکرد

 95. ali khan می گوید

  به نظر من جیلبریک یه جور مکملِ، من هم هر دوایسی داشتم جیل کردم و بعد از هر جیلبریک خوشحال بودم :دی
  دوستان جدید اپلی، شما هم بدون تردید اینکارو انجام بدید -_-

 96. ابراهیم می گوید

  با سلام ببخشید یه انتقاد و سوال داشتم چرا بعضی دوستان که اینهمه سنگ اپل رو به سینه میزنند و متعصبانه ازش طرفداری میکنند و هم اینکه سالهاست از محصولات و خدماتش و خیلی امکانات دیگه که مجالش نیست اینجا و خودتون بهتر میدونید استفاده میکنند و لذتش رو میبرند و بقول معروف بهش وفادار مانده اند دست به جیلبریک و هک کردن سیستم عاملش میزنند که دوست و دشمن معترفند که اگه بهترین سیستم عامل دنیا نباشه کمترین هم نیست. ایا این کار یک نوع خیانت به شرکتی که اینهمه دوستش داریم و در همه جا بخصوص در برابر شرکتهای رقیب ازش حمایت میکنیم نیست؟ ایا با اینکار بصورت غیر مستقیم اعلام نکردیم که این سیستم عامل امکانات زیاد و خوبی ندارد و در ضمن انفدر ضعیف و نا امن هست که راحت هک میشود؟ از همه مهمتر ایا به اینکار فرهنگ استفاده از محصولات اصل و حق کپی رایت رو زیر سوال نبردیم؟ و خیلی موارد دیگر که با جیلبریک کردن زیر سوال خواهد رفت. من از وفتی که با ایفون بدون جیلبریک و ios 7 کار میکنم و از همین امکانات موجود و در حال افزایش استفاده میکنم و برنامه اورجینال نصب و استفاده میکنم با کمترین مشکل مواجه شدم و از دستگاه خودم بیشترین لذت رو بردم.

  1. علی می گوید

   عزیز هک کردن هیچ کجای دنیا جرم نیست!
   مگر در جهت سوء استفاده که جیلبریک سوء استفاده نیست
   در ضمن اینو شما میگی چون دیوایس اندرویدی داری بنده به هیچ وجع نمیگم چینین حرفی چون هم android دارم هم ios و زیاد هم مقایسه کردم
   جیلبریک در واقع یک سری راه ها رو برای ios باز میکنه که به صورت پیشفرض روی android باز هست اما هیچ وقت نمیشه بگی که فلان دیوایس اندرویدی با کیفیت تر از دیوایس های اپله . واقعا تا مقایسه نکنی عاقلانه نیست چنین حرفی.

  2. مسعود می گوید

   اگه یه بار جیلبریک رو تجربه کنی عاشقش میشی هر روز یه چیزه جدید رو تو دیوایست تجربه میکنی

  3. ali khan می گوید

   جناب ابراهیم، کی گفته راحت هک میشه ؟؟؟
   مورد دوم اینه که استفاده از سیستم عامل لذت داره اما با جیلبریک بیشتر لذت داره :))))
   کل مزایای جیلبریک رو کنار بزار و فقط همینو در نظر داشته باش که فونت و تِـم عوض میشه …
   ینی خود شما بعد از یه مدت قصد عوض کردن تِمِتو نداری ؟؟؟؟

 97. محسن می گوید

  با سلام
  من مشکل سینک آِتیونز از تانگبو ندارم ولی میشه برنامه های تانگبو را که نصب میکنیم وقتی ورژن جدید میاد از سرور اپل آپدیت کنیم و برنامه ی ما اصلی شود؟

  1. iReza Grand می گوید

   خیر

 98. ali می گوید

  مطلب مفیدی بود
  ممنون

 99. امیر حسین 90 می گوید

  بسیار ممنون از همه نویسنده ها و اعضای Apple apps
  به جرات میگم اینجا بهترین سایت برا اپلی هاست
  لذت apple با سایت apple apps و اعضای دوست داشتنی اون دو چندان میشه

 100. BlueSky می گوید

  ببخشید ، من هیچ موقع إز توییک استفاده نمیکنم ، و فقط برأی استفاده برنامه های کرک شده ، دستگاه خود را جیل بریک میکنم
  با أین حال باز هم کاهش سرعت خواهم داشت ؟

  1. iReza Grand می گوید

   خیر

 101. damon می گوید

  salam khaste nabashid man jail kardam wa sourse hackulo.us ro add kardam ama harchi mizanam appsync search kone peida nemikone ?? ye rahnami konid lotfan!! mamnoon

 102. alireza می گوید

  با سلام
  ios 7 که شارژ باطری رو قورت میده
  حالا اگر جیلبریک هم کنیم کلا گوشی باید تو شارژ باشه
  بعد یه مدت هم باطری به مشکل میخوره و کلا گوشی را انداخت دور

  1. مسعود می گوید

   هر وقت خاستی بندازی دور بده به من ….:دی

 103. acc.ramin می گوید

  بابا تاحالا نشده یه مطلب سایتی رو تا آخرش بخونم!
  معتاد سایتتون شدم مرسی عزیزان واقعا مچکریم!
  بعدشم جیل کردن خیلی خوبه بابا من کردم حالم میده !
  فقط بگم رو آیپد ۲ اصن خوب نیست بگم
  نمیدونم مشکلش چیه!
  اگه کسی هست که ایپد ۲ داره تائید میکنه حرفمو!

  1. ipersiangym می گوید

   من رو ایپد ۲ ۳g جیل کردم. واقعا عالیه هیچ مشکلی هم تا به حال نداشتم همه نرم افزار ها نصب و اجرا میشه. فقط یک کم تو بازی هایه سنگین ios 6 از ۷ بهتر بود مخصوصا تویه most wanted

 104. Mohammad می گوید

  سلام یه سوال داشتم. من یه ایپد ۴ داشتم جیلبرک هم هست. چون قبلا از سرویس تانگبو استفاده می کردم کلی برنامه از این سرویس دانلود کردم حالا که جیل کردم دو باره برنامه های اون سرویس رو نصب کردم ولی تو برنامه تانگبو اولش میخواست یه توییک نصب کنم که من هم نصب کردم و حالا برنامه های کرک هم بدون نصب appsync نصب میکنم سوال من اینه که اگه اپل ایدیم رو بزنم برنامه هایی که از تانگبو نصب کردم میپره؟؟؟؟؟؟

 105. zahra می گوید

  با سلام
  میخواستم بپرسم توییک DreamBoard و WinterBoard کی میاد؟؟؟
  مرسی از سایت جامعتون…

 106. امين می گوید

  من که ایپد ٢ دارم.با کلی ذوق از iOS 5.1.1 به iOS 7.0.4 اپدیت کردم ولی بعد فهمیدم که جیلبرک iOS 7 با ایپد ٢(فعلا) سازگار نیست.حالا من هر روز سایتتون رو چک می کنم به امید اینکه ورژن بعدی evasi0n بیاد.خواهش می کنم در صورت اومدن ورژن بعدی حتما تو سایتتون قرار بدین.خیلی ممنون از خودتون و سایت باحالتون……..

 107. علی می گوید

  من نمیخوام جیلبریک کنم
  برنامه ای هست که بلوتوث رو جامع کنه ( ارتباط با دیگه دستگاه ها را با بلوتوث انجام بده)
  اگه هست لطفا معرفی کنید

  1. iReza می گوید

   خیر هیچ راهی به جز جیلبریک وجود ندارد

 108. Amin می گوید

  جواب بدید لطفا
  سلام آغا یه سوال : چرا از وقتی جیلبریک اومده و من جیلبریک کردم دیگه خعلی کم واسه برنامه ها آپدیت میاد قبلا حداقل روزی یه آپدیت میومد ولی حالا هفته ای یه آپدیت میاد ؟؟؟؟

  1. iReza Grand می گوید

   دوسن عزیز به خاطر اینکه فعلا ایام تعطیلاتشونه و کریسمس و… باعث میشه که فعالیت شرکت ها کم بشه.

 109. محمد می گوید

  سلام خبر دارید کی ایر بلو از سورس بیگ بووس اپ دیت میشه برا ای او اس ۷

  1. iReza Grand می گوید

   احتمالا بزودی این اتفاق میفته

  2. محمد می گوید

   فقط و فقط برا بلوتوث و حک بازی ها جل میکنم خدا کنه سریع تر بلوتوث رو اپ کنن

 110. matarti می گوید

  با سلام یه سوال داشتم
  با خاموش شدن گوشی مشکلی برای جلبریک پیش نمیاد

  1. iReza Grand می گوید

   خیر

 111. nima می گوید

  dige taghat nadaram 🙂

 112. پوریا می گوید

  اگر قابلیت اپدیت از رو خود دیوایس با جیلبریک از بین نمیرفت من حتما دیوایسمو جیلبریک میکردم ، امیدوارم در اینده راهی برای این مشکل پیدا بشه D:

 113. iJavid می گوید

  Merci reza jaaan
  Mamoon ke inghadr be daghdaghehaye ma ahamiyat midin
  Tnx

 114. nima می گوید

  pas key jailbreak e kamele 6.1.5 miad bezarin dige khaheshan

  1. iAmirhosein می گوید

   دوست من هروقت عرضه شه قرار میدیم!

  2. مملی می گوید

   عرضه شده باورت نمیشه اینم عکسش
   http://upload7.ir/images/93462118177177626893.png

 115. Navid می گوید

  توى سایت قسمتى هست که آموزش جامع واسه جیلبریک داشته باشه از صفر، مثلا اینکه چجورى توییک ها رو پاک کنیم و …

 116. shayan می گوید

  سلام ببخشید من گوشیمو جیل کردم مصرف باتریش زیاد شده خواستم بدونم اگه ریستور کنم به حالت اول برمیگرده

  1. iAmirhosein می گوید

   بله دوست من

 117. Behnam می گوید

  من یکی از مخالفین سرسخت جیلبریک بودم و معتقد بودم واسه گوشی ضرر داره و به همه میگفتم جیلبریک نکنید.
  البته حرف های این فروشنده ها خیلی روتون تاثیر میزاره..واسه این که بیاین از اونا برنامه بگیرین میگن جیلبریک نکنید.
  البته ته دلم میخواستم طعم توییک نصب کردنو بچشم..اصلا دیوانه این کار بودم..از وقتی که جیلبریک ios 7 اومد خیلی دودل بودم نمی دونستم جیلبریک کنم یا نه.وای بالاخره دلو زدم به دریا و….
  و حالا باید اعتراف کنم..جیلبریک یکی از بهترین پدیده های دنیا هستش :دی
  به همه دوستان پیشنهاد میکنم که جیلبریک کنن و از گوشی اپللللل خودشون استفاده واقعی رو ببرن.

 118. علی می گوید

  من و همسرم هر دو آیپدمون رو جیلبریک کردیم و عمر باتریمون عالی شده.
  ممنونم از سایت فوق العاده تون

 119. آريا می گوید

  به نظرم اون نظرسنجی رو باید تغییر بدین، مثلاً من آیپدم رو همیشه جیلبرک میکنم ولی آیفون رو اصلاً جیلبرک نمیکنم…

 120. Behnam می گوید

  اسم توییکی که دوبار میزنی پشت ایفون اس ام اس میفرسته چیه؟

 121. مملی می گوید

  من که ۶٫۱٫۵ رو گفتم برا چی نمی زارینش؟

 122. Amin می گوید

  سلام آغا یه سوال : چرا از وقتی جیلبریک اومده و من جیلبریک کردم دیگه خعلی کم واسه برنامه ها آپدیت میاد قبلا حداقل روزی یه آپدیت میومد ولی حالا هفته ای یه آپدیت میاد ؟؟؟؟

 123. hamed می گوید

  دیوایس هایی که باید ریست فکتوری بشن رو میشه جیلبریک کرد؟

 124. پیمان می گوید

  جیلبرک کردن = بهترین حرکت کره زمین

 125. mohammad می گوید

  واقعا ادم نمیدونه با چه زبونی از شما تشکر کنه .واقعا شما دارین با علمی که دارین به هم وطنانتون خدمت می کنین .ان شااله همیشه سالم باشین

 126. آنا می گوید

  از تانگبو چطوری میشه app گرفت زبونشو نمی فهمم
  بابت مطلب مفیدتون هم مچکرم

 127. Amirhosein می گوید

  منم جیلبریک کردم،بعدش از تو سایدیا یه تووییک حذف کردم،گوشی ری استارت شد،بعدش سایدیام پاک شد،مجبور شدم ری استور کنم،همه ی برنامه هام پاک شد،اما ناراحتش نیستم،چون خیلی به کار خودم خندیدم،روحیم باز شد تو این اوضاع احوال امتحانا

 128. Dr.Arian می گوید

  سلام دوستان به نظرم بهتره تا نشخه ی بعدی صبر کرد ولی الان هم چندان مشکلاتی ندارد و بعضی از توییک های کاربردی نصب می شود
  فقط یه سوال هم داشتم اون تمی که گذاشتین مثله windows Phone خیلی خوشگله لطفا اسمشو بگید !!! ؟؟؟؟

 129. amir می گوید

  سلام.
  نظرات خوندم برای تکمیل حرف دوستان باید بگم که جیلبریک به خودی خود بد نیست و من پیشنهاد میکنم این کار انجام بدید نه برای داشتن برنامه های کرک شده بلکه برای توئیک های جالبی که داره و بنده به شخصه تا به امروز بالای ۱۰۰۰ توئیک مختلف چه از سورس معتبر چه غیر معتبر نصب کردم و پاک کردم و هیچ وقت هیچ مشکلی پیش نیومد(چه سرعت ، چه هنگ گوشی ، چه باطری و …) تا اینکه یه توئیک ایرانی یود برای فارسی کردن کیبورد اونو که نصب کردم و بعد نخواستمش و پاک کردم به طور کامل گوشیم ترکید.پیشنهاد من اینه در صورتی که جیل کردید به هیچ وجه سراغ توئیک فارسی نرید.
  این نظر من
  موفق باشید

 130. amir fazeli می گوید

  salam
  in barfi ke alan tu gushi fa’al shode chejurigheyre fa’al konam ?
  ba tashakor

 131. Farshid می گوید

  خیلی ممنون واقعا مفید بود

 132. Milad10 می گوید

  man ghablan 4s dashtam jailbreak boood fogholade razi booodam . alan 5s daraaam vali mesle inke migan ro 5s nemishe? cheraaaa? babaaaa jail break hall midee alannn bazie deerhuntero midoonid chehali mide ba localapp?:D:))

 133. alireza می گوید

  ba tavajoh be inke Az inbe bad mishe Jailbreak ro az tarighe Cydia Up kard chera ke NA , Man jail Break kardam daram halesham mibaram 😛

 134. مهدی می گوید

  آقا من قبلا آیپدم با otaآپدیت کردم بعد برا جلبریک نوشته بودین باید به ios7.0.4ریستور کنید خلاصه فایل فریمور ۷٫۰٫۴ رو دان کردم اونم از دو تا سایت مختلف ولی هر کار کردم پیغام میداد این فریمور سازگار نیست چیز پی ان هم فایده نداشت خلاصه هر کار کردم ریستور نشد که نشد آخر سر هم تصمیم گرفتم بدون ریستور جلبریک کنم ودر کمال ناباوری دیدم خیلی راحت جلبریک شد حالا میخوام بدونم بعدا برام مشکلی پیش نمیاد ؟

 135. erfannnn می گوید

  ba tashakor az tozihate khubetun.1soal dashtam,mian 1,iphone 4s dashtam,ba verione 5.0.1,jb shode
  alan mikhastam up esh konam ba itunes,mikhastam bebinam age up esh konam note ham va sms ham pak mishan ya na?
  age backup begiram bad up konam chi,notam mimunan ya na? :)))))
  kheli mamnun
  lotfan javab bedin 😉

 136. بنده خدا می گوید

  آقا دست همه ى کار کنان اپل اپس درد نکنه مقاله خیلى خوبى بود من که سه سال با اپل سرو کار دارم بازم منو بیشتر آشنا کردین بازم میگم مقاله ی خوبی بود

 137. lightpower می گوید

  حق کپی رایت محفوظ است…

  1. lightpower می گوید

   اشتب

 138. Amir می گوید

  یه سوال فنى ازتون داشتم باید ببخشید اینجا هم جاش نیس من گوشیم iphone4s هست یه مدته بولوتوث و واى فاى گوشیم به حالت کم رنگ در اومده و خاموش و روشن نمیشه یه عده گفتن ریستور کن درست میشه چند بار هم ریستور کردم فایده اى نداشت به نظر شما چه مشکلى داره؟ اگه مشکل سخت افزاریه چه قطعه اى ازش خرابه و چقدر خرجشه اگه ممکنه یه راهنمایی بکنید خیلى واجبه با تشکر از سایت خوبتون
  “appleapps”

 139. parviz می گوید

  آقا رضا و اپل اپس ممنون از زحماتتون

 140. مهدی می گوید

  به نظر من تنها چیزی که منو زیاد ازارم میده بولوتوث ایفونه به غیر از اون اکثر برنامه ها و بازیها تو تانگبو هستش و نیازی نمیبینم به خاطر عوض کردن ارم اپراتورو تم و این حرفا البته در نظر شخصی خودم جیلبریک کردن رو اصلا خوب نمیدونم اگه خوب بود اپل خودش میزاشت شایدم شما راست بگید و اپل خسیس بازی در میاره که این امکانات تویک رو نمیزاره چی بگم….

  1. reza ser می گوید

   jail break noyi zarar zadan be app store haye apple va company aple be hesab miad case hamin
   rasmi nashode va apple support nemikone az tarafi var raftan ba cydia asaab mikhad o deghat
   az tarafi apple bishtare nooni k mikhore az IoS o barname hash mikhore
   ma ham k tahrimim bayad ba gift card o badbakhti ba in net kar konim
   az tarafe dg yak hali mide k jail mikoni theme avaz mikoni tweak haye shakh miriizi bluetooth
   az hame nazaar awlie khialet rahat na hack mishi na viros migiri
   shoma harchi inja tweak mizare dl kon hichi nemishe goshit 😀

  2. Milad10 می گوید

   kar mikone bedone jail break albate dar hade axo film

 141. pourya می گوید

  من که دوسال صبر کردم.الانم ۴s دارم.پول عوض کردنشم ندارم.درنتیجه میزارم نسل بعد که دیگه ۴s به طور کلی قدیمی شد و مثه ۴ یا ۳gs الان شد جیلبرک میکنم تا ایشالله واسه دیوایس بعدیم تصمیم قطعی بگیرم.همچین ادمه اینده نگری هستم من :دی :بهمن :اسفند

  1. lightpower می گوید

   حق کپی رایت محفوض است…

  2. lightpower می گوید

   حق کپی رایت محفوظ است…

 142. Ehsan می گوید

  از نظر من سری که درد نمیکنه رو دستمال نمیبندن که ….
  خدا پدر تانگبو و ادمین های سکیوریتی اپل رو بیامرزه
  اگه تا الان هم iOS پایدار مونده واسه همین امنیتی که ما میخوایم بشکونیمش !
  من که نیستم ! 😐

  1. reza ser می گوید

   agha ehsan man chanta dalil miaram barat ta movafegh beshiin na mokhalef
   ۱-cydia 80darsad motmaen e va 20 darsad emkan dare tush source virosi peida she
   ۲-shoma mage jail nakardi k in harfo mizani? jail k mese pp o tongbu nis k faghat azassh app begirin jail ye donyayie vase khodesh ke goshiton ro mitonin 180 daraje taghir bedin
   ۳-girim ke hack i ham vojoud dashte bashe age bashe ham th source haye asli nist yani age hack beshin ya virose begirin taghsire khodeton mishe chon hameye masooliatesh ba khodetone cyidaaz chan ta source poshtibani mikone shoma age dargire amniatin mitonin az una estefade konin
   ۴-bluetooth yeki az asaasi tarin chizast k tu hamin ios i k shoma mifarmayiin gheire faale va ba jail miad bala
   ۵-yani shoma vaghan az in theme tekrari khaste nashodin?! yeki az behtarin maziat haye jail theme haye winterboard hast k vaghan idevice ro taghir mide
   ۶-apple iran o tahrim karde vaghti una vase ma arzesh ghael nemishan o maro hesab nemikonan khow khodeshun deleshon mikhad ma inkaro konim
   inam begam man az ios4,2,1 ta alan k ios7 am hamaro jail kardam va ta aln hich moshkeli nadashtam
   omidvaram nazaratam be dardeton bouore

 143. Assassins می گوید

  ba salam man alan 4 sali hast ke maghaze dar hastam va saro karam faghat ba ios hast bayad eno arz kunam ke jil kardan aslan va abada be idivas shoma sadame nemezane balke bar ax be idev shoma emkanat ham medeh yik chezero kuli beheton megam enam ene ke ta zamane ke to iran hasten jil lazemeh man tamerat ham mekunam va sabeghe daram ke megam enam bayad ezafe kunam ke khele dost daram be jame nevesandegane appleapps bepevandam vale kase j mano nemedeh va hanoz ma ro ghabol nakardan ta betonam kame az tajrobeyate kudam ro be tor rayegan be bagheye dostam begam Assassins.2008@yahoo.com enam mali mann agar kumake khasten khoshhal mesham j bedamm

 144. iNavid می گوید

  سلام
  جیلبریک فقط واسه نصب بازی و برنامه مجانی نیست، پس نباید با این برنامه های چینی (۲۵pp …) مقایسش کرد. من از ۴ سال پیش تا الان (که آیفون ۵ دارم)، بدون جیلبریک نبودم! فقط جیلبریک “ios7” یه مقدار مشکل داره که اونم حتما چند وقت دیگه درست میشه!
  اپل بدون جیلبریک، اپل نیست!!!!!!!!!!!!!! 😉

 145. ممد می گوید

  ممنون عالی بود

 146. غزل می گوید

  سلام رضا جان شما معمولا چه تعداد توییک توی یه دیوایس استفاده می کنی؟ چنتا از مهم تریناشو میشه اسم ببری مرسیییی 🙂

  1. iReza Grand می گوید

   بزودی مطلب کاملی هم درمورد تویک ها منتشر خواهیم کرد.

 147. علي می گوید

  منم تا ios 6 بودم، بدون جیلبریک (با برنامه‌های تانگبو) از سرعت و تنوع برنامه‌ها لذت میبردم. اما یکی بلوتوث، یکی تکراری شدن محیط، یکی هم سینک شدنها و گیردادنها آیتونز و نبودن امکان نصب برنامه‌ها با ifunbox و… ، باعث شد تصمیم بگیرم جیل کنم. البته فعلا اومدم به ۷، ولی جیل نکردم تا نسخه نهاییش بیاد. اولین کار بعد از جیل، نصب تم خواهد بود!! چون ظاهر ۷، بشدت خشک، کاغذی و دوبعدی هست!

 148. ALIR3ZA70 می گوید

  آقا سلام نرم افزارتون چی شد؟

 149. reza می گوید

  ممنون از راهنماییتون ولی من هنوز یه سوال برام مونده. اینکه با جیلبریک همه امکانات اپل مثل سیری و فایند آیپد و فاید فرند و … باز هم بدون مشکل کار میکنن؟ یکی هم که مصرف باتری هنگام استفاده از جیلبریک بالا میره یا اگه دوباره ریستور کنیم به حالت عادی برمیگرده؟ اگه باتری آیپد خراب بشه که کارم ساختس. نه میشه عوض کرد اگه هم بشه باید دل و روده دستگاهو ریخت بیرون.
  ببخشید که دو تا سوال شد…

  1. iMilad می گوید

   ۱ – همه ی امکانات خود اپل باقی می مونه
   ۲ – مصرف باتری بسیار کم بالا می رود . اگه ریستور کنید درست می شود

  2. iReza Grand می گوید

   بله همه ی نرم افزارها به بهترین شکل کارشونو ادامه میدن .
   درمورد افزایش مصرف باتری هم توضیح دادم ؛ بله اگر ریستور کنید کل تنظیمات و مشخصات برمیگرده به حالت اول.

  3. reza می گوید

   مرسی. الان مطمئن شدم. منتظرم تا نسخه نهایی evad3rs بیاد تا جیل کنم. به نظرتون کی میاد ؟

   1. iMilad می گوید

    کسی خبر نداره

 150. Sali می گوید

  من همین الان دارم راحت با این توییک کار می کنم تا بحال چندین بار هم ریستارت کردم برای اطمینان بعد پیام دادم
  شما اون فیکس قبلی که توی سورس اپل اپس هست رو اول پاک کردید؟
  فک کنم با اون مشکل داشته باشه ها

 151. Assassins می گوید

  ba salam man alan 4 sali hast ke maghaze dar hastam va saro karam faghat ba ios hast bayad eno arz kunam ke jil kardan aslan va abada be idivas shoma sadame nemezane balke bar ax be idev shoma emkanat ham medeh yik chezero kuli beheton megam enam ene ke ta zamane ke to iran hasten jil lazemeh man tamerat ham mekunam va sabeghe daram ke megam enam bayad ezafe kunam ke khele dost daram be jame nevesandegane appleapps bepevandam vale kase j mano nemedeh va hanoz ma ro ghabol nakardan ta betonam kame az tajrobeyate kudam ro be tor rayegan be bagheye dostam begam Assassins.2008@yahoo.com enam mali mann agar kumake khasten khoshhal mesham j bedam

 152. Hose1n می گوید

  این چند روز حس میکنم یه دیوایس جدید خریدم!!!! 😀
  البته توییک های خوب هنوز آپدیت نشدن!!

 153. amirali می گوید

  من ایپد ٢ با ای او اس ٧.٠.۴ رو جیلبریک کردن ولی اخرین ریبوت شدن در حین جیلبریک (بعد از پیغام done) دیگه دستگاه بالا نیومده و رو لوگوی اپل گیر می کنه . تو سایت خودevad3rs هم نوشته که این موضوع گزارش شده و اگر دیواس اینجوری شد ریستور کنید و منتظر ورژن بعدی evasi0n7 باشید . بهتره جیلبریک نکنید چون ریسکه دیگه. من مجبور به رییتور شدم و همه اپلیکیشن هام پاک شد. امیدوارم کمک کرده باشم .

  1. reza ser می گوید

   emroz sob baraye ma ham Hamin etefagh oftad Chon passcode roye dastgahemon bod az tarafi ham ma folder e Pwange ro nasakhte bodi
   doste aziz shayad 1mRhale ro dorost anjam nadadin ya shyad 1bug bashe …k in etefagh Oftade…

 154. مملی می گوید

  دوستان ۶٫۱٫۵ رو جیل کردم
  برا این کار اول باید ios 6.00 رو دان کنید
  بعد آخرین ورژن ردسنو رو دان کنید
  تو قسمت extra قسمت انتخاب فایل ریستور فایل ios6.00 رو انتخاب کنید
  حالا برگردید به صفحه ی اول وگزینه جیلبریک رو انتخاب کنید و ادامه بدید کار هایی رو که میگه
  بعد از ۵ مین جیلبریک شده ولی قابل استفاده نیست
  حالا دوباره تو ردسنو برگردید و extera رو انتخاب کنید
  گزینه just boot رو بزنید و دوباره ببرید به dfu بزارید کارش نموم شه.
  تبریک سیدیا اضافه شده.
  خب حالا باید برید به سیدیا user رو انتخاب کنید بزارید کاملا لود بشه
  حالا مونده توییک ها و آپسینک

 155. amir می گوید

  به نظر شما الان جیلبیریک کنیم یا صبر کنیم آبدیت evasion بیاد که دیگه خیالمون راحت باشه؟

  1. iMilad می گوید

   صبر کنید

  2. iReza Grand می گوید

   صبر کنید .

  3. Amir می گوید

   ممنون از راهنمایی

 156. علی می گوید

  سلام
  من تا حالا حدود ۷-۸ گیگ برنامه و بازی از tongbu گرفتم و نصب کردم. حالا اگه جیلبریک کنم دیوایس رو دیگه نمیتونم از tongbu استفاده کنم؟

  1. iMilad می گوید

   می توانید

 157. Jjanpour می گوید

  یه دیوایس ۴s روی ios 7.0.4 تقریباً چقدر می تونه درحالی که وا فای روشنه شارژ نگه داره ؟
  ایا توییک یا نرم افزاری مثل power saving اندروید وجود داره که شارژرو بیشتر نگه داره ؟
  با تشکر !

 158. Shayan می گوید

  سلام اگه گوشیمو ریستور کنم ایتونز ارور نمیده
  گوشیمم:iphone5C ios7.0.4

 159. aria می گوید

  لطفا بگید اپدیت evasion کی میاد؟؟

  1. iReza Grand می گوید

   معلوم نیست

 160. lightpower می گوید

  من خیالم از بابت جیلبریک راحت هست… چون تا از یه توییک مطمئن نشدم الکی نصبش نمیکنم. تا الان این توییک ها رو نصب کردم و مشکلی هم نداشتم همونطوری که تو عکس میبینین…
  http://i.solidfiles.net/aa44278b08.jpg

  1. lightpower می گوید

   ولی جیلبریک حال حاظر مثل جیلبریک تدر هست بیشتر تا آنتدر… چون بعد از هر خاموش و روشن ((((بـایـد)))) توییک های Mobile Substrate و Substrate Safe Mode رو دوباره نصب کرد تا توییک ها لود بشن…

 161. Sali می گوید

  سلام آقای رضای عزیز
  من سوالی ندارم فقط خواستم به اطلاعتون برسونم که توی چند تا پست قبل یکی از دوستان لطف کرد یه سورس معرفی کرد توی اون سورس یه فیکس برای substrate هست که مشکلات رو کامل برطرف می کنه یعنی بعد از هر بار ریست هم پاک نمیشه من نصب کردم و الان دارم استفاده می کنم و هیچ مشکلی هم ندارم فقط روی ۵s هنوز جواب نمیده
  اولا از اون دوست عزیزمون تشکر می کنم و بعد خواستم اطلاع رسانی کنم تا به بقیه هم بگید
  آدرس سورس :
  Parrotgeek.net/repo

  1. iAmirhosein می گوید

   دوست من همین الان توییک را نصب کردم و دستگاه روی لوگوی اپل گیر کرد!

  2. lightpower می گوید

   Loooool

  3. aria می گوید

   هههه :)))))

 162. Alireza می گوید

  سلام به همه
  من از ios 5 شروع به کار کردم و حالا هم دو تا ای دیوایس دارم که یکی جیل هست و دیگری نیست!به نظر من جیل بریک کردن یه جور مقابله با تحریمی هست که یه جورایی نا عادلانه است!شاید اگر تو ایران هم امکان خرید اسان app ها وجود داشت خیلی از ماها ترجیح میدادیم با حفظ امنیت دستگاه خودمون از نرم افزار ها استفاده کنیم،مثلا شما خیلی راحت میتونین با نصب نرم افزار سیبچه برنامه هایی که ایرانی ها براشون زحمت کشیدن رو بخرین!ولی حالا که اونا خودشون دوست ندارن که ما به حقوقشون احترام بذاریم خوب حقشونه که با جیل بریک کردن از این همه نرم افزار رایگان استفاده کنیم و با توییک های خیلی باحال محدودیت ها رو دور بزنیم!!!

 163. ماکان می گوید

  تا نسخه نهایی و درست شدن MobileSubstrate باید صبر کرد.

 164. پوريا سادات می گوید

  نظر سنجی بنر ٣٠ مهر رو چرا گذاشتید؟
  **
  ~

  1. iReza Grand می گوید

   یه اشتباه محاسباتی بود! :دی

 165. iMilad می گوید

  اگه مجله های هفتگی درست کنید و اخبار و آموزش ها رو توضیح بدید عالی میشه

 166. Majid می گوید

  ما که جیلبریک کرده بودیم الانم خیلی راضی هستیم

 167. علی می گوید

  داداش الاًن که من جیلبریک کردم ، اپل دستگاهم رو قبول نمی کنه
  ولی وقتی دوباره ریستور کنم و چیلبریک نکنم . آثار جیلبریک پاک می شود یا همون آثار می مونه ؟؟( بدون جیلبریک ) ؟؟؟
  خواهش می کنم زود جواب بدین

  1. iReza Grand می گوید

   خیر ، وقتی ریستور میکنید همه چیز به حالت اول خودش برمیگرده.

  2. علی می گوید

   مرسی از جواب سریع .
   یعنی اپل نمی فهمه که فبلاً جیلبریک شده ؟
   به ما خدمت رسانی می کنه ؟

   1. iAmirhosein می گوید

    دقیقا

 168. aryan می گوید

  سلام…ببخشید فعلا نمیشه ipad۲رو جیلبریک کرد؟

  1. iAmirhosein می گوید

   فقط iPad 2 Wifi نمیشه

 169. parviz می گوید

  آقا رضا دمت گرم ولی موندم تو کف این توییکی که گفتین ” یا با دوبار زدن به پشت آیفونتان اس ام اس بفرستید ” کدوم توییک اینکارو میکنه؟؟؟

  1. iReza Grand می گوید

   این توییک رو من تقریبا سه سال پیش که اولین بار جیلبریک کردم از یه سایت خارجی اسمشو پیدا کردم و نصبش کردم ، خیلی هم جالب بود کارش . مثلا گوشی که زنگ میخورد ، میزدی پشتش جواب میدادی ! کلا همه ی کاراش با پشت گوشی بود ! :دی
   ولی الان اسمش یادم نیست ، یه چیز تو مایه های responder , response to me , respond it و اینا بود .

 170. Mehranpc می گوید

  با سلام
  لطفا آموزش دانلود نرم افزار های کرک شده برای گوشی های جیلبرک شده رو از نرم افزار تانگو هم بزارید تا همه بنونن استفاده کنند : ( برای این کار وقتی وارد تانگو شدید و سپس وارد قسمت اپ شدید در سمت چپ بر روی عکس آناناس !! کلیک کنید ) و سپس نرم افزار مورد نظر خودتون رو جست و جو کنید

 171. iMohamadreza می گوید

  حدود ۱٫۵ سال پیش من برای اولین بار دستگاهمو جیلبریک کردم!
  خیلی خوب بود اون موقع تازه بعد از چند ماه انتظار روی آی او اس ۵ ۴s این کارو کردم!
  اون ورژن برای اون دستگاه مناسب بود! وقتی جیلبریک شد یه خورده سرعت کم شد! شاید توی نگاه اول نشه متوجه شد ولی بعد مدتی قشنگ حس میشه کرد!
  همه چیز خوب بود تا این که من توییکی نصب کردم یهو دیدم همینجوری گوشی داغ میشه وقتی قفله! شارژ کامل رو ۳۰ دقیقه ای خالی میکرد واقعا کاری نمیشد کرد و من ریستور کردم به ورژن ۶ که جیلبریک نداشت اون موقع و اولش سخت بود ولی بعد از مدتی عادت کردم و اپ اورجینال خریدم!
  حتی جیلبریک ۶ اومد جیل نکردم چون آرامش بیشتری داشتم از این که گوشی و نرم افزار بدون نقص هست!
  حالا بعد ۱ سال خسته شدم و دوست دارم جیل کنم اما هنوز از جیل ترس دارم مخصوصا که این قضیه چینیا اومد و آی او اس۷ مصرف باطریش بالاس!
  از یک طرف هم انقدر قابلیت اضافه میشه که وسوسه کنندس!

 172. raman می گوید

  اقا اپدیت evasion کی میاد ؟؟ دیونه شدم

 173. imaadreza می گوید

  منم اولش به طور کامل با جیلبرک مخالف بودم چون هنوز ازش استفاده نکرده بودم و فقط شنیده بودم واسه گوشی ضرر داره !
  ولی بعد از یه مدت که به IOS7 کوچ کردم و با این تحریم ها و … واقعا گوشیم برام هیچ جذابیتی نداشت !
  بعدش که جیل اومدو دوستم که جیلبرک کرد منم گفتم امتحانش بد نیست ! وقتی که جیل کردم واقعا یه طعمی از دیوایسم چشیدم که تا حالا نچشیده بودم و عاشق جیل شدمو ت الانش هیچ صدمه ای ندیدیم بزنه فقط مشکل این mobile substarte هستش ک ه اونم خدا بخواد درست میشه ! ( که نسبتا درست شده :دی )
  نتیجه : از نظر من دیوایس بدون جیلبرک تو ایران دیوایس نیست !

 174. پوريا می گوید

  با سلام و ممنون از مطلب مفیدت ، باید خدمت دوستانی که شک دارن تو جیلبریک کردن بگم با جیلبریک کردن هیچی رو از دست نمیدید و ده ها یا شاید صدها قابلیت مثبت نیز به دیوایستون اضافه میشه من هنوز ios7.0.4خودمو جیلبریک نکردم ولی خود ios باگ داره یکی اینکه یه دفعه دیدم کیبوردم غیب شد و دیگری اینکه اومدمwifiرو روشن کنم شناسایی نمیکرد پس هر باگی دیدین نندازین گردن جیلبریک خواستم با تجربه خودم ازios7.0.4 تونسته باشم کمکی کرده باشم وبه نوعی از جیلبریک دفاع کرده باشم :دی ممنون از وقتی که گذاشتین این کامنتو خوندین.

 175. علی می گوید

  سلام من ۵S دارم و جیلبریک کردم متاسفانه بسیاری ازتوییک ها الان کار نمیکنه رو گوشیم مثل iappfree و یا
  لوکال اپستور و این تویتک های اخری که به سایت اضافه شد به نظر من دوستان صبر کنن تا MobileSubstrate برای IOS7 ست بشه

 176. محمد می گوید

  تویکی برای بلوتوث IOS7 اومده بدون هزینه کردن؟

  1. iReza Grand می گوید

   هنوز نه ، ولی به محض اینکه MobileSubstrate اوکی بشه ، اونا هم راه میفتن.

 177. hadi می گوید

  سلام در مورد بلوتوث حر زده بودید اینارو(Air Blue Sharing ، Celeste ، iBluetooth) از کجا دان کنیم

  1. iReza Grand می گوید

   هنوز به طور کامل با iOS 7 هماهنگ نشدن.

 178. ata2000 می گوید

  به نظر شما من گوشیم رو جیلبریک کنم یا آیپدم رو؟

  1. iReza Grand می گوید

   آیپدتون رو

 179. علی می گوید

  سلام آقا رضا و سلام اپل اپس
  حالا که به نظر من برای جیل زوده و باید منتظر ورژن ها بعد موند
  یک خواهش عاجزانه :
  اگه میشه بازی های dungeon hunter 4 و metal gear solid toch از سرویس ۲۵PP بزارید

  1. علی می گوید

   خیلی ممنون میشم جواب بدید چون به بازی های بالا احتیاج دارم و شاید تا یکی دو ماه دیگه جیل نکنم

 180. محمدرضا می گوید

  هر وقت mobile structure درست شد (رسمی) جیلبرک می کنم.

  1. poor می گوید

   mobile SUBSTRATE na STRUCTURE 😀

 181. M.j می گوید

  ممنون
  اما ببخشید، کسی که تمام مدت تمام دستگاه های خودش جیلبرک بوده، نمی تونه قضاوت درستی انجام بده!

  1. iReza Grand می گوید

   ممنون از انتقادتون .
   ولی من قضاوت نکردم .من نکات خوب و بد رو ذکر کردم و تصمیم گیری اصلی با خودتونه.

 182. ata2000 می گوید

  به من فرقی نمی کنه که جیلبریک بکنم یا نه من با pp25 راحتم ولی به نظر شما بکنم یا نه؟
  در استفاده ی روزمره ی من تفاوتی می کنه؟

  1. iReza Grand می گوید

   اگه همین الان بدون جیلبریک دارید راحت استفاده میکنید ، پس همینجوری ادامه بدید و جیلبریک نکنید .

 183. i-safe می گوید

  شرمنده ولی سیدیا درسته نه سایدیا
  من در بسیاری از ویدئو ها دیدم حتی سایت هم نوشته سیدیا 🙂

  1. iReza Grand می گوید

   دوست عزیز اگه متن رو با دقت خونده باشید ، توی توضیح لغتها در همون بشخ اول میبینید که نوشتم سایدیا(سیدیا – Cydia).
   به هردو شکل هم خونده میشه .
   ممنون از دقتتون!

 184. armin می گوید

  با سلام
  من حدودا ۷ ماهه که آی دیوایس دارم و اینم بگم که کاملا از خرید خودم راضیم :
  ۱ من حتی بعد از خریدن آی دیوایس که اونموقع ios 6.1.2 نتونستم دستگاهو بدون جیلبریک تحمل کنم و با استفاده از آموزش های دوستان تا چند ساعت بعد جیلبریک کردم دستگاهو
  اما بلافاصله پس از جیلبریک متوجه افزایش غیرقابل انکار مصرف باتری شدم که بازهم نظرات دوساتان اپلی به کمکم اومد و تونستم با عوض کردن چند تا از تنظیمات , مصرف باتریمو کنترل کنم . اما از این بحث که عبور کنیم , من چند روزه که ios هفتی شدم ولی برخلاف چند ماه پیش بلافاصله جیلبریک نکردم . درسته جیلبریک نکردن یکم سخته و نمیتونید دیگه از بازی های کرک قبلیتون لذت ببرید اما من به شخصه عرض میکنم که دوستانی که هنوز ios هفتشونو جیلبریک نکردن کمی دیگه مثل من شکیبا باشن تا نسخه ی اصلی جیلبریک بیاد , بعد از جیلبریک لذت ببرن 🙂
  این بود تجربه ی من

 185. Think different می گوید

  توییکی هست که بشه با نصبش کاری کرد که وای فای بعد از این که ده دقیقه روشن موند برای استفاده مجدد ازش مجبور نشیم یه بار خاموش/روشنش کنیم؟

 186. Ali1267 می گوید

  ببخشید چند تا سوال ١ من از خود گوشی اپدیت کردم می تونم بدون ریستور و از این حرفا جیل کنم؟
  دوم اگه سورس شما رو بزنم خود سدیا توپیک ها رو می یاره ومی تونم نصب کنم یا باید از کامپیوتر استفاده کرد؟
  سوم اگه جیل کنم توپیکی چیز هست که از سایت شما بازی ها رو دان کنم ونصب کنم؟

  1. iReza Grand می گوید

   خیر
   بله
   خیر

 187. ALIREZAK47 می گوید

  جیلبریک خوبه بابا ما که با این مشکلات تورم و تحریم و … نه پول داریم نه دست رسی! پس جیلبریک بهترین کاره من که راضیم

 188. کسری می گوید

  من بعد اینکه جیلبرک کردم وقتی که دارم عکس یا فیلم نگاه میکنم ساعت درصد شارژ گوشی معلوم میشه بالای صفحه…میدونید مشکلش چیه؟؟؟

  1. iReza Grand می گوید

   دوست عزیز ، گفتم سوالات مربوط به مشکلات جیلبریک رو اینجا مطرح نکنید لطفا !
   مرسی

 189. shayan می گوید

  دمت گرم خوب بود.
  جیل ک واسه من ی معنا داشته تا الان!!!اونم iappfree و local و ایناس :d
  ینی ی لذتی داره چند هزار دلار خرید کنی از تو بازی ی قرونم ندی!!!
  ی سواال:تو clash of clans نمیشه با لوکال اپستور gems خرید؟؟

  1. ifarid می گوید

   خیر بازی های اینترنتی نمیشه این کارو کرد

  2. iSoroush می گوید

   na doost aziz in emkan dar bazi haii ke online hastand (mesle clash of clans) emkan pazir nist chon betor mostaghim tavasoote server haye bazi control mishan

 190. iAryan می گوید

  کامل و مفید بود دمتون گرم

 191. saman می گوید

  بابا اخرش یه امار هم میذاشتین که ایا مایل به جیلبرک هستین یا نه ببینیم چند چند هستیم.

  1. iReza Grand می گوید

   بله الان قرار میگیره.

  2. saman می گوید

   قربونت.این امار که واسه قبله داداش!!!

 192. مهرنوش می گوید

  Merc vali akharesh bem yad nadadin chikar konam email ham nazadin

  1. iReza Grand می گوید

   شرمنده !
   سرم خیلی شلوغه، به محض اینکه یه وقت خالی پیدا کنم ، چشم .

 193. Hero Man می گوید

  باز هم عالی ! دمت گرم ! موفق باشی رضا جون !

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.