رمان جذاب خاطرات یک خون آشام – جلد سوم(غضب) با فرمت ePub

ال‌.جی.اسمیت نویسنده امریکایی که نام کاملش لیزا جین اسمیت می‌باشد رمان‌های خارق‌العاده‌ای از تلفیق سبک‌های درام، ماورالطبیعه، فانتزی و ترسناک می‌نویسد. معروف‌ترین اثر وی خاطرات یک خون آشام نام دارد. رمان بی‌نظیری که بر اساس آن یک سریال پرطرفدار آمریکایی نیز با همان نام ساخته شد. سریالی که مطمئناً اگر از طرفداران آن نیستید حداقل اسم آن را شنیده‌اید! اگر سریال را دنبال می‌کنید، باز هم خواندن این کتاب به شما پیشنهاد می‌گردد، چون تفاوت‌های بسیاری با داستانی که در سریال رخ می‌دهد دارد و شکل دهنده اصلی داستان سریال نویسنده‌های آن هستند.

توضیحاتی در مورد مجموعه رمان‌های خاطرات یک خون آشام :

اولین سری این مجموعه رمان در سال ۱۹۹۱ با نام‌های بیداری، کشمکش و خشم در دسترس خوانندگان قرار گرفت، به فاصله‌ی یک سال جلد چهارم نیز با نام دیدار سیاه منتشر شد؛ پس از آن خانم اسمیت از نویسندگی کناره گیری کرد. وی دلیلش را نرسیدن مطالب جذاب به ذهنش به سبب مشکلات خانوادگی اعلام کرد اما این پایان ماجرا نبود. طرفداران این مجموعه داستان که به دلیل جذابیت بیش از حد آن، شیفته داستان شده بودند به نویسنده اثر برای ادامه کار بسیار فشار آوردند. لیزا نیز با وجود مشکلات زیادی که هنوز هم با آن‌ها دست به گریبان بود با دیدن اشتیاق زیاد مردم به این داستان، در سال ۱۹۹۸ به هوادارانش قول داده که مجموعه‌ای دیگر بر همین اساس اما با داستانی متفاوت را خواهد نوشت که محور اصلی این بار دیمن خواهد بود. در سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ این مجموعه نیز در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. با توجه به استقبال شدید طرفداران پس از گذشت سال‌ها لیزا ترغیب شده سه‌گانه‌ای دیگر با نام شکارچیان بنویسد. اما نویسنده اثر با انتشاراتی که حق نشر تمامی این مجموعه را داشت به مشکل خورد و منجر به اخراج لیزا از این پروژه شد. اما این پایان ماجرا نیست. مجموعه رمان‌های خاطرات یک خون آشام ادامه یافت آن هم با همان نام شکارچیان اما توسط نویسنده‌های ناشناس! نویسنده‌هایی که با توجه به سبک نوشتن و روند داستان و شایعاتی که به گوش می‌رسید زیر نظر مستقیم لیزا جین اسمیت مجموعه شکارچیان را با نام‌های خیال، آواز ماه و طلوع سرنوشت را نوشتند.

لیزا زمانی که ازش پرسیده شد که چگونه نویسنده شده پاسخ داد: وقتی که بچه بودم یک شعر افتضاح نوشته بودم ولی معلم پیش دبستانیم کلی از اون شعر تعریف کرد، از همون موقع تصمیم گرفتم که یک نویسنده بشم.

توجه:

تا کنون ۵ جلد از این مجموعه داستان ترجمه شده است و فصل ششم نیز ترجمه‌اش روبه اتمام است، در اپل اپس تمامی جلدها با فرمت ePub قرار داده خواهند شد.

نکته: تصویر جلد قرار داده شد، جلد اصلی رمان نبوده و برای جذابیت بیشتر از سریال خاطرات یک حون آشام گرفته شده است.

این ترجمه حاصل کار وبلاگ میستیک فالز می‌باشد.

قسمتی از متن جلد سوم رمان خاطرات یک خون آشام :

چیزی الینا را از درخت بیرون کشید، الینا همراه با فریادی از اعتراض، مانند گربه ای روی زمین فرود امدیک ثانیه بعد، زانوانش به زمین خوردند و زخمی شدند 

 الینا با انگشتانی مشت شده برای حمله به کسی که این کاررا کرده بود ، به عقب برگشت دیمن ، دستش را به کناری زد
الینا گفت :” چرا من راگرفتی ؟” 
دیمن پاسخ داد :”چرا جایی که گذاشتمت نموندی ؟ ” هردو با خشم یکسانی ، به یکدیگر خیره شدندسپس حواس الینا پرت شد
هنوز از طبقه ی بالا ، صدای فریاد که اکنون صدای لرزیدن پنجره ها به آن اضافه شده بود، شنیده می شددیمن ، الینا را به طرف خانه کشید تا ازبالا دیده نشوند
دیمن نگاهی سرشار از تنفر به بالا اندخت وگفت :” بیا از اینجا دور شویم .” و بدون انکه منتظر جواب الینا شود ، دستش را کشید
الینا مقاومت کرد و گفت :” من باید برم داخل ” 
 دیمن خنده ای جانانه به الینا تحویل داد وگفت :” نمیتونی به معنای واقعی کلمه منظورمه نمیتونی داخل خونه شوی چون که دعوت نشدی .” 
برای چند لحظه ، الینا به دیمن اجازه دادکه چند قدم ، او را بکشد ولی بعد ، با پافشاری گفت :” ولی من دفترچه خاطراتم رو نیاز دارم.” 
– ” چی ؟ ” 
– ” زیر پارکت های کف کمده و من نیازش دارم.  نمیتونم بدون اون دفتر بخوابم .” 
الینا نمیدانست که چرا این قدر قضیه را بزرگ میکرد اما به نظر مهم می رسید
دیمن به نظر خیلی عصبانی می آمد ولی بعد چهره اش ملایم تر شد و به آرامی گفت :” بیا.”  چشمانش برق می زدند و درهمان حین چیزی را از توی کتش بیرون آورد و ….

خودم که از خواندن این مجموعه بسیار لذت بردم و دلیل انتخاب یوزرم هم علاقه شدید به این مجموعه داستان بوده است؛ خواندن این کتاب به همه اپل اپسی ها پیشنهاد می‌شود.

دانلود جلد سوم رمان با نام غضب

برای دانلود جلدهای بعدی این رمان با ما همراه باشید….

آموزش استفاده از این فرمت در دستگاه‌های اپل

دانلود جلد اول رمان با نام بیداری

دانلود جلد دوم رمان با نام کشمکش

4 نظرات
 1. ali می گوید

  lotfan dastane dexter roham gharar bedid mamnoon

  1. vampire74 می گوید

   فکر نکنم این مجموعه ترجمه شده باشه!

 2. امير می گوید

  کارتون عالیه
  ما ها خیلی وقت میذاریم برای چت کردن و جوک خوندن،پیشنهاد میکنم روزی شده یک ربع داستان هم بخونید که ناخوداگاه این زمان بیشتر هم میشه و لذت ش بسیار بیشتر از هر جوکی هستش

  1. vampire74 می گوید

   ممنون از لطفتون
   امیدوارم همیشه از تیم اپل اپس راضی باشید 😉

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.