UBS : آیفون بعدی دارای واقعیت افزوده است

با توجه به اخبار و گمانه‌زنی‌ها می‌توان به سرمایه گذاری اپل بر روی واقعیت افزوده باور داشت اما مشخص نیست که دقیقاً چه زمانی حاصل کار اپل به دست کاربران خواهد رسید. گفته می‌شد اپل قصد عرضه یک مجموعه عینک واقعیت افزوده را دارد اما استیون میلونوویچ، تحلیلگر UBS، استدلال می‌کند که ما برای اولین بار یک رویکرد عملی‌تر از تیم کوک و کمپانی خواهیم دید.

در یادداشتی تحقیقاتی، میلونوویچ به نقل از منابع صنعتی گفته که، اپل ممکن است بیش از هزار مهندس مشغول به کار در اسرائیل برای واقعیت افزوده داشته باشد. باید در نظر داشت که به گفته منابع صنعتی را همیشه نمی‌توان جدی گرفت اما شاید با توجه به شرایط اخیر بتوان با دیدگاه مثبت‌تری به این گزارش نگاه کرد.

تحلیلگر UBS همچنین توضیح می‌دهد که تمرکز اصلی اپل بر روی واقعیت افزوده است نه واقعیت مجازی، چون واقعیت افزوده یک تجربه اجتماعی را به کاربران می‌دهد اما یک هدست اختصاصی آن‌ها را از دنیا واقعی جدا می‌کند.

در واقع فناوری واقعیت افز‌وده اغلب تنها به یک دوربین نیاز دارد که می‌تواند یک نقطه اتکا برای اپل باشد. به جای هزینه‌های زیاد برای توسعه و بازاریابی یک محصول جدید، اپل تنها کافی است از نظر نرم افزاری برای واقعیت افزو‌ده سرمایه گذاری کند و تغییراتی را در دوربین دستگاه‌های خود ایجاد نماید. به این ترتیبت میلونوویچ معتقد است که این دقیقاً همان چیزی می‌باشد که اپل انتخاب خواهد کرد و انتظار می‌رود ویژگی وا‌قعیت افزوده به زودی و در آیفون بعدی استفاده شود. این ویژگی‌ها می‌تواند ابزار نقشه برداری سه بعدی و یک کیت واقعیت افزوده برای توسعه دهندگان باشد.

منبع BusinessInsider
از طريق Neowin
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.