آیا میدانید شما گوشی هوشمند خودتون رو اشتباه شارژ می کنید

شما گوشی هوشمند خودتون رو اشتباه شارژ می کنید : بهترین روش های نحوه شارژ کردن درست گوشی های هوشمند در اپل اپس

بله همه ما میدونیم که گوشی هوشمندمون باتری بسیار بدی داره و یک روز هم دوام نمیاره.اما بیشتر این موضوع،مقصر خودمان هستیم چون روش صحیح شارژ کردن اون رو بلد نیستیم .

یک سایت معروف در این زمینه که خودشون رو دانشگاه باتری نامیده اند، برروی جزییات باتری های لیتیوم یونی گوشی های هوشمند امروزی تحقیق کرده اند. آنها اعلام کرده که این باتری های یم نقطه حساسی همانند استرسی که در انسان ها وجود داره را دارا می باشند که باعث صدمه زدن به باتری در طولانی مدت می شود.
اگر شما هم می خواهید از باتری دیوایستون به خوبی مراقبت کنید باید به چند نکته زیر دقت کنید و یکسری عادت همیشگی را دور بریزید.

 

مهم ترین:  استفاده از کابل شارژ اورجینال و با کیفیت

معمولا وقتی گوشی هوشمند نو خرید می کنید طبیعتا کابل شارژ اورجینال داخلش وجود داره اما پس از مصرف مدتی بعد خوب شاید به هر دلیلی کابل خراب و کاربر به دنبال کابل جایگزین می رود . ولی از اون جایی که توی کشور ما جنس اورجینال قیمت بالایی داره و خیلی کمتر پیدا میشه کاربر شاید مجبور به خرید کابل های قلابی باشد که اینکار یعنی ضرر بیشتر و صدمه زدن به باتری گوشی ! به هیچ عنوان از کابل های قلابی استفاده نکنیدوقتی شارژ گوشی پر میشه، دیگه نباید به شارژ باشه

به گزارش از Battery University ، اگه موبایلتون رو وقتی شارژش پر میشه همینطور به برق رهایش کنید یا بطور مثال شب ها به شارژ وصل کنید و تا صبح به شارژ باشه، بزرگترین صدمه رو به باتری میزنه و جدا کردن گوشی درحال شارژ از برق مثل این میمونه که بعد از یک ورزش چند ساعته، ماهیچه های بدنتون نیاز به استراحت دارند و بهشون اجازه استراحت می دهید و جدا نکردن گوشی از برق مثل این است که بدون توقف در حال ورزش کردن هستید.

درست شارژ کردن گوشی
درست شارژ کردن گوشیهیچوقت اجازه ندهید گوشیتون 100درصد شارژ بشه ,

به گفته Battery University باتری های لیتیوم یونی نیازی به اینکه کامل شارژ بشوند را ندارند.این کار باعث افزایش حرارت و دمای باتری میشه که این خودش عامل مخربی برای باتری است.

البته باید ذکر کرد که در سال‌های اخیر باتری‌های هوشمندی تولید شده‌اند که هنگامی که شارژ آن به ۱۰۰ درصد می‌رسد خود را از منبع برق قطع می‌کند که نشان دهنده این است که باتری روی 100 نباید بماند پس بهتر است آنرا قبل از رسیدن به شارژ ۱۰۰ % از برق جدا کنید.

شارژ آیفون
شارژ آیفونهرزمان که فرصتش را دارید، گوشی خود را به شارژ بزنید

اینطور به نظر می رسد که باتری های گوشی های هوشمند ما خیلی خوشحال می شوند اگر آنها را چندین بار در روز شارژ کنید تا آنکه یکبار از 0 تا 100 شارژ کنید. مثل این میمونه که به یک نفر در طول روز غذا بدین و علاوه بر اینکه نمی زارید احساس گشنگی بکنه، از آن طرف سیرش هم نمی کنید.

پس بهتره شارژ باتری گوشی را بین 30 تا 85 درصد نگه دارید. با این کار ممکن است باتری را در یک روز، چند بار بیشتر شارژ کنید اما مطمئن باشید نتیجه آن بهتر از این است که باتری شما از ۱۰۰ درصد به ۰ درصد برسد.

نگذاریم باتری داغ شود

در آخر نیز لازم به ذکر است باتری های آیفون بسیار به گرما حساس هستند و پیشنهاد می شود هنگام شارژ کردن باتری، قاب دیوایس را از آن جدا کنید تا گرما و حرارت خارج شود. همچنین اگر آیفونتون در برابر تابش نور خورشید باشد، آنرا در قاب قرار دهید تا از نور و گرما به دور باشد.

در پایین عکس گیف از منفجر شدن باتری رو ملاحظه می کنید !

منفجر شدن باتری
منفجر شدن باتری