چگونه جیلبریک یالو را بدون ریستور و با iCloud پاک کنیم؟

جیلبریک یالو مدتی است که منتشر شده و پس از عرضه نسخه‌های اولیه که مشکلات نسبتاً زیادی داشتند، بتا 6 و 7 عرضه که اغلب این مشکلات حل شدند و به گفته توسعه دهنده به یک جیلبریک پایدار رسیده‌ایم.

در این مطلب آموزش پاک کردن جیلبریک یالو بدون نیاز به ریستور به آخرین نسخه عرضه شده iOS، قرار گرفته است. اگر با جیلبریک یالو مشکل دارید و یا به هر دلیل دیگری می‌خواهید آن را پاک کنید، بهتر است از این آموزش استفاده نمایید.

لازم به ذکر است که بسیاری از کاربران Reddit با انجام این روش جیلبریک را از دستگاه خود بدون هیچ مشکلی پاک کرده‌اند اما به هر حال گزارشات انگشت شماری نیز مبنی بر عملی نشدن این روش داشته‌ایم. می‌توانید با مسئولیت خودتان از این روش استفاده کنید.

توجه: این روش تمامی اطلاعات شما را از دستگاه پاک می‌کند، قبل از شروع به انجام مراحل حتما با آیتونز و یا آیکلاد از دستگاه خود بکاپ بگیرید.

چگونه جیلبریک یالو را بدون ریستور و با iCloud پاک کنیم؟

1- تمامی توییک‌های سیدیا را که در گذشته نصب کرده‌اید، پاک کنید. دقت داشته باشید که پکیج‌های پیش‌فرض همانند Cydia Installer, APT و … را پاک نکنید و تنها توییک‌های که خودتان پس پس از جیلبریک نصب نموده‌اید را حذف کنید. در صورت حذف پکیج‌های پیش‌فرض، ممکن است با مشکل مواجه شوید.

2- دستگاه خود را برای غیرفعال شدن جیلبریک ریستارت کنید.

3- اطمینان حاصل کنید که Find My iPhone فعال و دستگاه شما از طریق وای-فای و یا سیم کارت به اینترنت متصل است. برای بررسی Find My iPhone به آدرس زیر بروید و در صورت غیر فعال بودن، آن را فعال نمایید.

Settings -> iCloud -> Find My iPhone

4- به سایت iCloud.com بروید و به اکانت خود وارد شوید.

5- بر روی Find iPhone کلیک کنید.

6- iCloud مکان دستگاه شما را پیدا و آن را روی نقشه نمایش می‌دهد. بر روی All Devices کلیک نمایید و دستگاه جیلبریک شده را انتخاب کنید. اطمینان حاصل نمایید که یک نقطه سبز، به نشانه آنلاین بودن دستگاه، کنار آیکون وجود داشته باشد.

7- یک باکس با چندین گزینه باز می‌شود. گزینه Erase iPhone را انتخاب نمایید.

iCloudدستور حذف تمامی داده‌ها از جمله جیلبریک را صادر می‌کند. با این روش بدون ریستور به آخرین نسخه، می‌توانید جیلبریک را از نسخه فعلی پاک نمایید.

پس از اتمام کار می‌توانید بکاپی که در ابتدای مطلب گفته شده بود را دوباره به دستگاه خود بازگردانید.

همچنین بخوانید: هر آن چه که باید از جیلبریک iOS 10 بدانید