آموزش نصب مستقیم اپلیکیشن و بازی‌های اپل اپس روی آی‌دیوایس به کمک نصاب و بدون نیاز به کامپیوتر

توجه: آموزش استفاده از بخش ‘فایل منیجر’ نصاب را می‌توانید در این پست مطالعه کنید.

 

ساعاتی پیش اپلیکیشن نصاب را خدمتتان معرفی کردیم و گفتیم که به کمک آن قادر به انجام چه کارهایی هستید. نصاب برای نصب اپلیکیشن و بازی شما را از کامپیوتر بی‌نیاز می‌کند و با بهره‌گیری از تکنیک پیش‌فرض نصب اپلیکیشن و بازی در آی‌اواس، فایل‌های نصبی را به طور مستقیم روی گوشی دانلود و نصب می‌کند. اگر چه در نصاب محدودیتی از این نظر که سراغ کدام سایت‌ها بروید و از لینک‌های دانلود کدام سایت کمک بگیرید وجود ندارد، اما وقتی حرف دانلود اپلیکیشن و بازی به میان می‌آید اپل اپس نامی است که به ذهن اکثرمان خطور می‌کند. بنابراین برای آن که از یک سو راهنمایی کامل و عملی برای این اپلیکیشن داشته باشید و از سوی دیگر محلی برای پرسیدن سوالات و اشکالاتتان در مورد نصاب، در این پست آموزش کامل نصب اپلیکیشن‌های اپل اپس به کمک نصاب را با همدیگر پی می‌گیریم.

 

همانطور که در پست معرفی نیز اشاره کردیم، برای استفاده از نصاب لزومی ندارد که دستگاهتان جیلبریک‌شده باشد. تنها تفاوت بین دستگاه‌های جیلبریک‌شده و جیلبریک‌نشده به هنگام استفاده از نصاب در لینک‌هایی است که می‌توانید نصبشان کنید. برای روشن‌تر شدن موضوع مرحله به مرحله پیش می‌رویم:

 

 

۱- اپلیکیشن نصاب را می‌توانید از طریق این صفحه با کد معرف: takhfif   جهت تخفیف ویژه اپل اپس  از وب سایت توسعه دهنده خریداری و نصب کنید.

۲- با اجرای اپلیکیشن قسمت مرورگر برایتان باز خواهد شد. آدرس appleapps.ir را در نوار آدرس تایپ کرده و دکمه‌ی Go را روی کیبورد فشار دهید.

 

IMG_3340

 

۳- در کادر جست و جو عبارت Sygic Iran را نوشته و روی کیبورد کلید Go را بزنید. پس از انتخاب Go به پایین اسکرول کرده و پست مربوط به دانلود اپلیکیشن Sygic Iran را باز کنید. توجه داشته باشید که علت آن که سراغ Sygic Iran رفتیم این است که هم لینک نسخه‌ی کرک‌شده و هم لینک نسخه‌ی تانگبوی این اپلیکیشن در وبسایت اپل اپس موجود است. از این رو هم دستگاه‌های جیلبریک‌شده و دستگاه‌های جیلبریک‌نشده به کمک نصاب می‌توانند آن را دانلود و نصب کنند.

 

IMG_3341

IMG_3342

 

۴- پس از بازشدن پست دانلود Sygic Iran در قسمت دانلود دو کادر خواهید دید. با تپ‌کردن روی کادر دانلود مستقیم نسخه‌ی کرک‌شده و با تپ‌کردن روی دانلود برای تانگبو نسخه‌ی تانگبوی اپلیکیشن دانلود و نصب خواهد شد. بنابراین اگر دستگاهتان جیلبریک‌شده است کادر دانلود مستقیم، و اگر دستگاهتان جیلبریک‌شده نیست کادر دانلود برای تانگبو را انتخاب کنید.

 

IMG_3343

 

۵- پس از تپ‌کردن روی یکی از دو کادر فوق اپلیکیشن از شما می‌پرسد که درحال حاضر نسخه‌ای قدیمی‌تر از اپلیکیشنی که قصد نصب‌کردنش را دارید روی دستگاهتان نصب شده است یا نه. در صورتی که قصد دارید نسخه‌ای قدیمی از اپلیکیشن را آپدیت کنید روی بله، و اگر نخستین بار است که قصد نصب اپلیکیشن را دارید روی خیر تپ کنید. توجه داشته باشید که اگر قصد آپدیت اپلیکیشنی را دارید حتماً بله را انتخاب کنید. در غیر این صورت روند آپدیت کامل طی نشده و نصب آپدیت با اشکال مواجه می‌شود.

 

IMG_3349

 

* اگر خیر را انتخاب کردید به مرحله‌ی ۶ منتقل می‌شوید. اما اگر بله را انتخاب کنید صفحه‌ای برایتان نمایش داده می‌شود که از شما نام اپلیکیشنی که قصد نصبش را دارید می‌پرسد. در این وضعیت نام اپلیکیشن را وارد کرده و کلید Search را روی کیبورد انتخاب کنید. نام اپلیکیشن را در لیست نتایج پیدا کرده و روی آن تپ کنید.

 

IMG_3344

IMG_3345

 

۶- کادر سبزرنگی برایتان نمایش داده خواهد شد که نشان از آماده‌سازی نصب دارد. در این مرحله باید چند ثانیه صبر کنید تا مقدمات نصب محیا شود.

 

IMG_3346

 

۷- پس از آماده‌شدن مقدمات دانلود و نصب پنجره‌ی زیر برایتان نمایش داده خواهد شد. کافی است روی Install تپ کرده و به هوم اسکرین مراجعه کنید تا شاهد دانلود و نصب‌شدن اپلیکیشن باشید.

 

IMG_3347

IMG_3348

 

یکی از نقاط قوت نصاب در این است که پس از طی مراحل فوق نیازی به روشن نگه داشتن صفحه نمایش برای اتمام دانلود ندارد. پس از شروع دانلود می‌توانید گوشی خود را قفل کنید و بدون آن که روند دانلود با اخلالی روبرو شود، مدتی بعد اپلیکیشن دانلود و نصب‌شده را تحویل بگیرید.

 

در صورتی که سوالی در خصوص اپلیکیشن دارید یا اشکالی در آن می‌بینید که نیاز به گزارش‌دادن و رفع‌شدن دارد، می‌توانید با کامنت‌گذاشتن پای این پست با ما در ارتباط باشید.