گزارش: دوربین جلو انقلابی آیفون ۸

گزارش جدید منتظر شده توسط KGI Securities، اطلاعات جدید مینگ-چی کو در رابطه با آیفون ۸ را مشخص می‌کند. این تحلیلگر که سابقه بسیار خوبی در پیش‌بینی محصولات آینده اپل دارد، می‌گوید که آیفون ۲۰۱۷ با صفحه نمایش OLED یک دوربین جلو انقلابی و سنسور سه بعدی دارد. تصاویر دو بعدی ثبت شده توسط دوربین با سنسور به سلفی سه بعدی تبدیل می‌شوند که برای تشخیص چهره نیز کاربرد خواهند داشت.

مینگ-چی کو در ابتدا گفته بود که تاچ آی‌دی آیفون ۸ زیر صفحه نمایش تعبیه می‌شود و اپل از فناوری تشخیص چهره برای باز کردن قفل صفحه نمایش و بررسی اطلاعات استفاده می‌کند و در نسل‌های بعدی آیفون تاچ آی‌دی با تکامل تشخیص چهره به طور کلی حذف می‌شود. اپل به همین منظور کمپانی اسرائیلی RealFace را خریداری کرده است که بر روی توسعه یک سیستم بسیار دقیق، که حتی قادر به تشخیص دوقلوهای همسان می‌باشد، کار می‌کند.

سنسورهای استفاده شده در دوربین می‌توانند عمق را با یک فرستنده و گیرنده امواج مادون قرمز محاسبه کنند. به گفته آقای مینگ، دوربین‌ها توسط سونی تولید می‌شوند و شارپ تولید کننده گیرنده امواج مادون قرمز است. سیگنال‌های مادون قرمز با استفاده از تلفن همراه فرستاده می‌شود و انعکاس آن‌ها از اشیا توسط یک گیرنده ۱٫۴ مگاپیکسلی دریافت می‌شود. در ادامه این گزارش گفته شده که اپل سنسورهای سه بعدی را برای دوربین عقب در سال ۲۰۱۸ اضافه می‌کند. این تغییر به معنای حذف دوربین دوگانه، که در آیفون ۷ پلاس استفاده شده، نیز می‌باشد. با توجه به این تحلیل، اپل از تولید کننده‌های اندرویدی در الگوریتم دوربین سه بعدی جلوتر است و این تکنولوژی مدتی منحصر به آیفون خواهد بود.

منبع 9to5mac
1 نظر
  1. محمود می گوید

    گوشی هواوی معرفی کرده دوربین سه بعدی داره اپل عقب افتاده فعلا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.