iOS 9.3 کرش کمتری نسبت به تمامی نسخه‌های iOS و اندروید 6.0 دارد

یک شرکت آنالیر اپلیکیشن‌ها به نام Apteligent یک مطالعه از میزان کرش iOS 9.3 در مقایسه با نسخه‌های قبلی انجام داده است و iOS 9.3 را یکی از پایدارترین سیستم عامل‌های اپل در طی این سال‌ها اعلام کرده است. این موضوع در حالی اعلام شد که مشکلاتی از زمان عرضه این نسخه از سیستم عامل مشخص و حتی اپل را مجبور کرد در مقطعی و برای برخی از دستگاه‌ها به روزرسانی را متوقف کند. همچنین یک اشکال جدی برای آیفون 6s و آیفون 6s پلاس وجود داشته که موجب فریز و کرش کردن برنامه‌ها پس از نصب iOS 9.3 می‌شد.

با وجود این مشکلات، این بررسی نشان داد که در 8 روز میزان کرش در iOS 9.3 برابر 2.2 درصد بود که بهترین در تمامی نسخه‌های iOS محسوب می‌شود. این سیستم عامل از اندروید 6.0 با میزان کرش 2.6 نیز بهتر عمل کرد.

طبق این گزارش iOS 9.3 بسیار کمتر از iOS 8، iOS 9 و iOS 9.2 کرش کرد. هر سه آن‌ها میزان کرش 3.2 درصد و بالاتر در هفته‌ی گذشته داشته‌اند. در حالی که میزان کرش iOS 9.3 در همان زمان افزایش یافته و یک نسخه تازه وارد محسوب می‌شود، هنوز هم میزان کرش پایین‌تری از سیستم عامل‌های پایداری همانند iOS 9.1 داشته است. مطمئناً با عرضه‌ی چند آپدیت کوچک iOS 9.3 بهتر از حال نیز می‌شود.

کرش

نمودار میزان کرش پنج نسخه‌ی مختلف از iOS