iOS 9.3 و توجه ویژه به کنترل دستگاه‌ها

iOS 9.3 با تغییرات زیادی در اختیار توسعه دهندگان و تست کننده‌های عمومی قرار گرفت. این به روزرسانی همراه با یک حالت شیفت شب که همانند برنامه f.lux عمل می‌کند، گزینه‌های امنیتی برای برنامه Note و استفاده از تاچ آی‌دی برای آن، بهبود عملکرد CarPlay، حالت چند کاربره آیپد در مدارس و … عرضه شده است. اما تغییرات بیشتر از آن چیزی است که تا کنون گفته شده بود.

در iOS 9.3 به بخش‌های IT سازمان‌ها که از آیفون استفاده می‌کنند توجه ویژه‌ای شده است. طبق اطلاعات وب سایت توسعه دهندگان اپل، شرکت‌ها می‌توانند همانند BES12 کمپانی بلک‌بری، بر روی تلفن‌های همراه مدیریت داشته باشند. به طور مثال می‌توانند بر روی صفحه اصلی تغییرات ایجاد کنند، لیست سیاه و سفید برای اپلیکیشن‌ها تعریف کنند و اطلاع رسانی‌ها (نوتیفیکشن) را تنظیم نمایند.

با استفاده از iOS 9.3 و MDM (مدیریت تلفن همراه) کارفرمایان می‌توانند از نصب و حتی تست برنامه‌های خاص جلوگیری کنند و شرایط را برای دریافت اطلاع رسانی تعریف نمایند. علاوه بر این می‌توان برنامه‌های خود اپل و سیستمی را نیز محدود نمود. به طور مثال در محدودیت‌ها می‌توان تعریف نمود که سافاری تنها از آدرس‌های اینترنتی خاص پسوردها را ذخیره کند.

برای فعال نمودن کنترل آیفون، باید مدیران از یک سرور OS X و Profile Manager استفاده نمایند. البته از این قابلیت می‌توان در کلاس‌های درس نیز استفاده نمود.

iOS-9.3-gives-control-over-apps-on-a-company-owned-iPhone-to-the-IT-Manager.jpg

نظرات بسته شده است.