احتمالاً iOS 11 از برنامه‌های 32 بیتی پشتیبانی نخواهد کرد

طبق پیام پاپ‌آپی که به کاربران در اولین نسخه آزمایشی iOS 10.3 نمایش داده می‌شود، اپل پشتیبانی از برنامه‌های 32 بیتی را در نسخه‌های آینده iOS متوقف خواهد کرد. هنگام باز کردن اپلیکیشن‌های 32 بیتی پیامی به کاربر نمایش داده می‌شود که این اپلیکیشن با نسخه‌های آتی iOS سازگاری ندارد و توسعه دهنده باید اقدام به آپدیت آن کند.

برخی از توسعه دهندگان در سپتامبر 2013، با رونمایی از آیفون 5s اقدام به آپدیت برنامه‌های خود کردند. تراشه A7 استفاده شده در آیفون 5s، این دستگاه را به اولین گوشی هوشمند 64 بیتی تبدیل کرد. در آن زمان برخی توسعه دهندگان همگام با این تغییر برنامه‌های خود را به روزرسانی کردند و برخی هنوز هم اپلیکیشن‌های 32 بیتی ارائه می‌دادند. در فوریه 2015، پشتیبانی از دستگاه 64 بیتی به یکی از الزامات اپلیکیشن‌های جدید تبدیل شد و از ژوئن نیز آپدیتی‌ها باید این شرایط را رعایت می‌کردند.

اما حالا مدت زمان زیادی از عرضه دستگاه‌های 64 بیتی می‌گذرد و اپل امیدوار است با اجبار توسعه دهندگان، به طور کلی پرونده اپلیکیشن‌های 32 بیتی را ببندد. جدا از این کار، اپل می‌توانست از طریق ایمیل به توسعه دهندگان هشدار دهد. به طور کلی اپل تغییرات این چنینی را در نسخه‌های اصلی ایجاد می‌کند و به احتمال زیاد این اتفاق با iOS 11 خواهد افتاد. این نسخه از سیستم عامل مطابق همیشه در ماه ژوئن و WWDC معرفی می‌شود.

منبع: AppleInsider