آموزش پاک سازی مک توسط نرم افزار CleanMyMac – بخش چهارم

SONY DSC

در اینجا قسمت چهارم و آخرین از آموزش‎های اپلیکیشن پیشرفته CleanMyMac 3 را خواهیم گفت. برای مشاهده آموزش های قسمت اول، دوم و سوم می‎توانید به بخش آموزش های اپلیکیشن مک و نرم افزار مراجعه نمایید.

تنظیمات

شما می توانید تنظیمات اپلیکیشن CleanMyMac 3 را بنا به سلیقه خود سفارشی نمایید.

نحوه رفتن به قسمت تنظیمات CleanMyMac 3

برای این کار کافی است، یکی از کارهای زیر را انجام دهید:

  • کلیک بر روی CleanMyMac 3 در نوار بالای صفحه و سپس انتخاب Preferences.
  • باز کزدن منو، کلیک بر روی آیکن چرخ‎دنده و انتخاب Preferences از منوی پاپ آپ.
  • کلیدهای Command-Comma (-,) را بفشارید.

پنجره Preferences دارای گزینه های متعددی از جمله:

  • General
  • Smart Cleanup
  • Scheduler
  • CleanMyMac 3 Menu
  • Updates
  • Privacy
  • Ignore List

زبانه General

اولین تب و زبانه‎ای که شما در تنظیمات این اپلیکیشن روبرو می شوید، General است که توسط آن می توانید زبان هایی را که لازم دارید را انحصاری کنید تا در هر جای مک پاک نشوند و ریست کردن اخطارها و دیگر مواردی که در شکل زیر نشان داده شده است:

زبانه General برنامه CleanMyMac
زبانه General برنامه CleanMyMac

زبانه Smart Cleanup

زمانی که Smart Cleanup شروع به اسکن می کند، CleanMyMac از طریق تمام ماژول های پاکسازی، اقدام به این کار می کند. گرچه، شما ممکن است بخواهید برخی از ماژول ها یا زیر ماژول ها را در فرآیند اسکن جدا کنید (مثلا برای بالا رفتن سرعت اسکن سیستم). برای این کار، کافی است تیک فعال بودن آن ها را بردارید تا در انجام اسکن، نادیده گرفته بشوند. لازم به ذکر است که اگر شما برخی از زیرماژول‎های System Junk یا iTunes Junk را غیر فعال نمایید، جدای از اینکه در فرآیند Smart Cleanup در نظر گرفته نمی شوند، در هر کدام از اسکن این ماژول ها نیز غیرفعال باقی خواهند ماند. مثلا اگر زیر ماژول User Cache Files از System Junk را غیرفعال کنید، هم در زمان اسکن System Junk و هم در Smart Cleanup بی اثر خواهد شد.

زبانه Scheduler

اگر می خواهید که یادآوری‎هایی برای عملیات پاکسازی دریافت نمایید، می توانید از Scheduler برای تنظیم آن استفاده نمایید:

زبانه Scheduler برنامه CleanMyMac
زبانه Scheduler برنامه CleanMyMac

تب CleanMyMac 3 Menu

زبانه CleanMyMac 3 Menu به شما این امکان را می دهد که منوی این اپلیکیشن در نوار بالای مک خود و اطلاع رسانی  در مورد هنگ کردن اپلیکیشن‎ها، پوشه سطل زباله، پاک کردن برنامه ها و دیگر فعالیت ها را فعال نمایید:

تب تنظیمات CleanMyMac 3 Menu
تب تنظیمات CleanMyMac 3 Menu

تب Updates

شما در این قسمت از اپلیکیشن CleanMyMac می‎توانید تنظیمات بروزرسانی و نصب نسخه های آزمایشی را تغییر و اصلاح نمایید:

تب تنظیمات CleanMyMac 3 Updates
تب تنظیمات CleanMyMac 3 Updates

زبانه Privacy

این تب از تنظیمات CleanMyMac 3 به شما اجازه می دهد که ثبت رخدادها و وقایع و ارسال گزارش به صورت ناشناس از عملکرد اپلیکیشن را فعال یا غیرفعال نمایید.

تب تنظیمات CleanMyMac 3 Privacy
تب تنظیمات CleanMyMac 3 Privacy

زبانه Ignore List

این قسمت از اپلیکیشن CleanMyMac شامل فایل ها و پوشه‎هایی است که شما ترجیح می دهید در نتایج اسکن نشان داده نشوند. این آیتم‎ها را می توان از قسمت System Junk، PhotoJunk، Mail Attachments،, iTunes Junk، Trash Bins، Large & Old Files و Uninstaller اضافه نمود.

نحوه اضافه کردن فایل‎ها و پوشه‎ها به Ignore List

در قسمت جزئیات نتایج ماژول: به صفحه جزئیات نتایج ماژول مورد نظر بروید، روی فایل مورد نظر control-click کنید و از میانبر منو به Add to Ignore List انتخاب کنید.

در تب Ignore List از Preferences: روی ماژول مورد نظر خود کلیک کنید و سپس Add (+) را انتخاب نمایید. از قسمت نتایج اسکن، آیتمی را که می خواهید حالت انخصاری داشته باشد را با کلیک بر روی Add انتخاب نمایید. با این روش شما می توانید، آیتم‎های از System Junk، Trash Bins، Large & Old Files و Uninstaller را به لیست خود اضافه نمایید.

تب تنظیمات CleanMyMac 3 Ignore List
تب تنظیمات CleanMyMac 3 Ignore List

اضافه کردن فرمت‎های خاص به Ignore List

نحوه اضافه کردن فایل‎های RAW:

به قسمت Photo Junk بروید و تیک” Ignore RAW photos” را بزنید تا فعال شود. این کار موجب می شود که فایل‎هایی با فرمت RAW در Photo Junk در نتایج اسکن انحصاری شوند.

اضافه کردن اپلیکیشن‎های سیستمی: به قسمت Uninstaller بروید و Ignore system application را فعال نمایید (این گزینه به صورت پیش‎فرض فعال می باشد).

توجه:

تمام تغییراتی که در Ignore List، در اسکن جدید اعمال خواهد شد.

 

خب، آموزش این آپلیکیشن تمام شد😄. اگر سوال یا درخواستی در این زمینه و دیگر اپلیکشن‎های پرکاربرد داشتید، در قسمت نظرات ارسال بفرمایید.😉

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.