چگونه تم آیفون را با Anemone تغییر دهیم؟

امکان تغییر تم یکی از دلایل اصلی کاربران برای جیلبریک است. زمانی که به تغییر تم فکر کنید به احتمال زیاد اولین گزینه WinterBoard خواهد بود. با وجود اینکه WinterBoard هنوز هم یک انتخاب عالی برای تغییر تم محسوب می‌شود، بد نیست که Anemone را نیز بررسی نمایید. در این مطلب به معرفی و نحوه استفاده Anemone پرداخته شده است. اگر در حال حاضر WinterBoard را نصب دارید، نمی‌توانید به طور همزمان از Anemone نیز استفاده کنید.

Anemone چه چیزهای را می‌تواند تغییر دهد؟ بسته به تم انتخاب شده این برنامه داک، شکل آیکون، ظاهر آیکون، آیکون وای-فای، آیکون باتری، لوگو بوت، کنترل سنتر و … را تغییر می‌دهد. با این برنامه می‌توانید به طور کلی محیط iOS را دگرگون کنید.

مراحل استفاده و نصب Anemone

1- با جستجو در سیدیا Anemone را یافته و نصب نمایید. اگر این توییک را پیدا نکردید، احتمالا از جیلبریک‌های قدیمی استفاده می‌کنید. می‌توانید با اضافه کردن سورس https://anemonetheming.com/repo/ این توییک را بیابید. دقت داشته باشید که پس از http حرف s را اضافه کنید چون به طور پیش‌فرض سیدیا http را وارد می‌کند.

2- پس از نصب و ریستارت دستگاه، آیکون Anemone بر روی هوم اسکرین نمایش داده می‌شود. بر روی این آیکون تپ کنید تا برنامه باز شود.

اگر تمی را در گذشته برای WinterBoard دانلود کرده بودید، باید برای Anemone دوباره دانلود کنید. اگر تم شما نیز رایگان نبوده، نگران نباشید چون سیدیا تمامی خریدها را ذخیره می‌کند. تم‌های دانلود شده در لیست Anemone قابل مشاهده هستند. بر روی گزینه Enable تپ کنید تا گزینه‌های در دسترس برای شما نمایش داده شوند. هر گزینه دارای یک دایره است که با زدن آن فعال می‌گردد. زمانی که بر روی گزینه Apply برای اعمال تغییرات تپ کنید، پیش نمایشی قبل از نصب به شما نشان داده می‌شود.

مشاهده پیش نمایش یکی از قابلیت‌های خوب این توییک است. پس از مشاهده پیش نمایش می‌توانید با تایید نهایی تغییرات را بر روی دستگاه اعمال کنیدو بعد از تایید شدن تغییرات دستگاه شما ریسپرینگ می‌شود.

3- چندین تم پیش‌فرض برای تغییرات کلی در برنامه وجود دارند. شما می‌توانید در سیدیا تم‌های متعدد و جذابی را بیابید. در این لینک نیز 20 تم برتر سازگار با iOS 10 ذکر شده‌اند.

برای نصب تم‌ها دقت داشته باشید که از Anemone نیز پیشتبانی کنند، با مطالعه شرح تم‌ها می‌توانید به این مسئله پی ببرید. تم‌های قرار داده شده در لینک بالا، از Anemone پشتیبانی می‌کنند.

4- اغلب تم‌ها دارای یک آیکون کوچک هستد که برای به خاطر سپردن تم کارآمد خواهد بود. برای شروع در تصاویر زیر از تم پیش‌فرض Anemone and Iconomatic Effects استفاده شده است.

enable -> Select options -> Apply -> View the preview -> Apply مسیری است که برای اعمال تمامی تم‌ها باید طی کنید.

در ادامه نیز تم Osiris iOS 9 بر روی دستگاه اعمال شده است  که با همان مسیر بالا تغییرات مورد نظر صورت گرفته‌اند.

اغلب تم‌ها دارای آیکون استارت نیز می‌باشند. شما همچنین می‌توانید از المان‌های مختلف چند تم به طور همزمان استفاده کنید. به طور مثال از نظر من آیکون‌های تم Obvious iOS9 جذاب نیست اما داک آبی رنگ و لوگو بوت آن مورد پسندم می‌باشد. پس با ترکیب داک آبی و لوگو بوت Obvious iOS9 با آیکون‌های Osiris iOS 9 به ترکیب مورد نظرم رسیدم.

نظرات خود را در رابطه با Anemone و همچنین تم‌های پیشنهاد را با ما درمیان بگذارید.

منبع iPhoneHacks