آموزش انواع و اقسام ویرایش ها در Desktop مک

در اینجا قصد داریم دو تا کاربردی ترین روش ها برای آن دسته از کاربرانی که تازه صاحب مک شده اند و یا فایل و پوشه های زیاد و مختلفی بر روی دسکتاپ مک خود دارند،‌ اراپه دهیم تا بدون حذف آن ها از صفحه خود، آن ها را مرتب و ویرایش نمایند و دسکتاپ خود را تغییر و تحول بدهند.

نحوه تغییر و ویرایش دسکتاپ مک

با انجام این روش می توانید،‌ آیتم های موجود در دسکتاپ را تغییر دهید.

۱. ابتدا بر روی دستکتاپ خود،‌کلیک راست نموده و گزینه Show View Options را انتخاب نمایید.

دسکتاپ مک
دسکتاپ مک

۲. با توجه به پنجره باز شده،‌ می توانید در هر کدام از آن ها تغییر ایجاد کنید.

ویرایش دسکتاپ مک
ویرایش دسکتاپ مک
  • در Icon size، با کشیدن نوار همزمان تغییر اندازه آیکن ها در صفحه را مشاهده خواهید نمود.
  • در Grid spacing، با کشیدن نوار،‌فضای متن آیتم های همزمان تغییر می کند و پنهان و آشکار می گردند.
  • Text size، به تغییر اندازه فونت اسم آیتم ها می پردازد.
  • Label position، اسم آیتم را در سمت راست یا پایین آن می برد.
  • با فعال کردن گزینه Show item info، اطلاعات داخل پوشه یا فایل نشان داده می شود که این نمایش این قسمت به اندازه آیکن بستگی دارد. برای مثال اگر اندازه آیکن کلیپ ویدپویی شما نسبتا بزرگ باشد،‌مقدار زمان آن را در زیر اسم آن نشان خواهد داد و اگر آیکن آن کوچک باشد،‌چیزی نخواهید دید.
  • با فعال کردن گزینه Show icon preview،‌ پیش نمایشی از فایل ها نظیر کلیپ ها، فایل های PDF و .. در آیکن نشان داده می شود.
  • به وسیله منوی Sort by، ترتیب قرار گرفتن آیتم ها در پس زمینه مک تغییر می کند.

نحوه اضافه کردن دسکتاپ

گاهی برای دسترسی به چند برنامه یا انجام چند کار مختلف نیاز است که چندین دسکتاپ اضافه کنید. برای این کار روش ساده زیر را دنبال کنید:

۱. ابتدا با استفاده از میانبر در Spotlight، عبارت “Mission Control” را بنویسید و سپس دکمه Return را بفشارید. البته ممکن است با زدن دکمه وسط ماوس این قابلیت فعال شود که بستگی به تنظیمات تعریف شده دارد.

Mission Control مک
Mission Control مک

۲. نشانگر ماوس را به بالای صفحه نمایش برده و با انتخاب “+” می توانید دسکتاپ های دیگری را به سیستم خود اضافه نماپید و با کشیدن و رها کردن صفحه مورد آن ها را جا به جا نمایید. همچنین با زدن بر روی آیکن “×” صفحه ایجاد شده حذف خواهد شد.

اضافه کردن Desktop در مک
اضافه کردن Desktop در مک

خب آموزش مهم،‌پایه ای و بسیار کاربردی مک را فرا گرفتید. اگر سوال یا آموزش مد نظرتان هست،‌می توانید در قسمت نظرات ما را یاری کنید.