DisplayMate : صفحه نمایش فوق‌العاده‌ی آیپد پرو ۹٫۷ اینچی رکوردها را شکست

بررسی دقیق صفحه نمایش آخرین آیپد اپل توسط DisplayMate نشان داده که صفحه نمایش این دستگاه واقعاً فوق‌العاده است و از آن به عنوان یک به روزرسانی بزرگ نسبت به آیپد ایر ۲ نام برده است. DisplayMate دقت رنگ این صفحه نمایش را بسیار عالی توصیف کرده است.

علاوه بر موارد ذکر شده این صفحه نمایش دارای بالاترین دقت رنگ مطلق در بین تمامی صفحه نمایش‌ها، کمترین بازتاب صفحه نمایش در بین تمامی دستگاه‌های موبایل، بالاترین میزان روشنایی در یک تبلت سایز کامل، بیشترین امتیاز کنتراست در محیط با نور بالا و کمترین اختلاف رنگ با زوایه دید است.

این بررسی آیپد پرو ۹٫۷ اینچی را با برادر بزرگتر خود و آیپد ایر ۲ مقایسه کرده است که البته در تحلیل آن از نتایج بررسی‌های پرچمداران سایر کمپانی‌ها استفاده شده است. هر دو آیپد پرو داری ضریب تصویر ۴:۳ اینچی هستند. این دستگاه‌ها دارای تراکم پیکسلی ۲۶۴ هستند که بالاترین مقدار ارائه شده به بازار توسط اپل است.

بهترین عملکرد LCD در دستگاه‌های همراه

در حالی که تمامی آیفون و آیپدهای قبلی اپل از از وسعت رنگ sRGB/Rec.709 تابعیت می‌کردند اما آیپد پرو جدید اپل از وسعت رنگ DCI-P3 بهره می‌برد که منجر به دقت رنگ غیر قابل تشخیص از ایده آل است که به به طور قابل توجهی از بسیاری از صفحه نمایش‌های همراه، مانیتور، تلوزیون و یا تلوزیون ۴K در بازار بهتر است.

این دستگاه همچنین دارای عملکرد عالی با زاویه دید بدون اختلاف رنگ است. در این زمینه آیپد پرو ۹٫۷ اینچی کمتر بهتر از آیپد ایر ۲ و تمامی آیپدهای دیگر عمل کرد.

صفحه نمایش این دستگاه بیست درصد روشنایی بیشتری از آیپد ایر ۲ دارا است و آن را از این حیث برترین تبلت با سایز کامل کرده است. طبق بررسی‌های DisplayMate این دستگاه ۵۱۱ نیت روشنایی دارد، در آیپد ایر ۲ این رقم ۴۱۵ است.

به طور قابل توجهی از صفحه نمایش‌های دستگاه‌های همراه بهتر است

کمترین بازتاب نور صفحه نمایش به این معناست که رنگ و کنتراست در محیط با نور بالا خوب نمایش داده می‌شوندو به طور قابل توجهی بهتر از سایر صفحه نمایش‌های دستگاه‌های همراه است. اما از لحاظ استفاده از باتری این برتری را ندارد، آیپد پرو ۹٫۷ اینچی همانند نسخه‌ی بزرگتر خود از نرخ بازسازی تصویر متغیر استفاده می‌کند که آن را قادر می‌سازد زمانی که تصاویر استاتیک نمایش داده می‌شوند از انرژی کمتری استفاده نماید.

آیپد پرو ۹٫۷ اینچی از تخته مدار الکتریکی (backplane) اکسید فلزی استفاده می‌کند که باعث افزایش توان خروجی نور و باعث افزایش راندمان آن می‌شود. تنها بخشی که آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی از ۹٫۷ بهتر عمل کرد، luminance سیاه بود که باعث می‌شود کنتراست آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی (۱۶۳۱) بیشتر از آپید ۹٫۷ اینچی (۱۰۲۲) باشد.

در این بررسی ذکر شده که صفحه نمایش آیپد پرو ۱۲٫۹ اینچی هنوز هم یک صفحه نمایش بسیار خوب محسوب می‌شود اما صفحه نمایش آیپد پرو ۹٫۷ اینچی از بقیه بسیار بهتر است.

 displaymate

آیفون ۷ می‌تواند یک یا دو چیز را از آیپد پرو ۹٫۷ اینچی یاد بگیرد

DisplayMate معتقد است که برخی از این تکنولوژی‌ها می‌تواند به آیفون ۷ راه یابد. آیفون ۷ را می‌توان با وسعت رنگ DCI-P3 و پوشش ضد انعکاس روانه‌ی بازار کرد که بازتاب صفحه نمایش دستگاه را _که در حال حاضر در آیفون ۶اس ۴٫۶ درصد است_ به ۱٫۷ درصد کاهش داد. (آیپد ایر ۲ : ۲٫۵ درصد)

هر دو این موارد می‌تواند عملکرد صفحه نمایش و خوانایی را در نور زیاد را بهبود دهد. اگر اپل حسگر نور محیط را ارتقا دهد که بتواند علاوه بر روشنایی، رنگ را نیز اندازه گیری کند، True Tone نیز اضافه خواهد شد. با وجود اینکه گفته می‌شود آیفون ۷ به صفحه نمایش‌های OLED مجهز نخواهد شد، به احتمال زیاد از صفحه نمایشی مشابه آیپد پرو ۹٫۷ اینچی بهره خواهد برد.

آخرین تکنولوژی صفحه نمایش اپل

آپید پرو ۹٫۷ اینچی اولین دستگاه اپل است که از تکنولوژی True Tone برای صفحه نمایش بهره می‌برد. این تکنولوژی از دو سنسور چهار کاناله برای اندازی گیری درجه حرارت رنگ از نور محیط، علاوه بر روشنایی، استفاده می‌کند که منجر به تنظیم عملکرد صفحه نمایش با محیط به صورت خودکار خواهد شد.

اپل نیز در این باره گفته که صفحه نمایش آیپد پرو ۹٫۷ اینچی دارای ۲۵ درصد اشباع رنگ بیشتر و سیاه عمیق‌تر نسبت به آیپد ایر ۲ است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.