یادداشت‌های حذف شده از آیفون پس از گذشت ۳۰ روز نیز از آی‌کلاد پاک نمی‌شوند

کمپانی روسی Elcomsoft اخیراً یک نقص امنیتی را در سرویس‌های اپل یافته است، کمپانی که همیشه بر روی موارد این چنینی کار می‌کند.

آخرین کشف Elcomsoft  این است که یاداشت‌های برنامه Notes که در آی‌کلاد ذخیره شده‌اند، پس از حذف نیز باقی می‌مانند. پس از اینکه کاربر یادداشتی را حذف می‌کند آن یادداشت به مدت ۳۰ روز در قسمت “Recently Deleted” ـ‌اخیرا حذف شده‌ـ در دسترس است و طبق ادعای اپل پس از آن به طور کلی حذف می‌شود. اما بررسی‌های این کمپانی روسی نشان داده که پس از ۳۰ روز این یادداشت‌ها همچنان از آی‌کلاد در دسترس هستند.

خوشبختانه در حال حاضر دسترسی به این یادداشت‌های حذف شده تنها از طریق ابزار اختصاصی این کمپانی، Phone Breaker، امکان پذیر است. این ابزار قادر است که تمامی یادداشت‌ها از آی‌کلاد را دانلود و استخراج کند. یک دستگاه آیفون ۷ با ۲۸۸ یادداشت توسط کمپانی Elcomsoft مورد بررسی قرار گرفته است که پس از دانلود و استخراج یادداشت‌ها از آی‌کلاد مشخص شده در حساب متصل ۳۳۴ یادداشت وجود داشته است. ۴۶ یادداشتی که توسط کاربر آیفون حذف شده بود بنا به دلایل نامشخص هنوز نزد اپل وجود داشتند.

این شرایط برای دستگاه‌های مختلف، متفاوت است. در یک مورد Elcomsoft توانسته به یادداشت‌های پاک شده در سال ۲۰۱۵ نیز دستری داشته باشد اما در دستگاهی دیگر تنها به یادداشت‌های دو هفته قبل پس از انقاضی ۳۰ روزه دست یافته‌اند. اپل از این موضوع با خبر شده و انتظار می‌رود که با توجه به روابط خوب شرکت‌ها به زودی برطرف شود.

منبع Elcomsoft
از طريق SlashGear
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.