آموزش تغییر میانبر صفحه کلید Siri روی مک

همانطور که می دانید، روشهای متعددی برای فراخوانی سیری(Siri) در macOS وجود دارد؛ شما با یک میانبر صفحه کلید می توانید سیری را باز کنید، همچنین با استفاده از آیکون آن در نوار منوی صفحه نمایش دسترسی داشته باشید، و یا با استفاده از Dock شما می توانید سیری را باز نمایید. حال، اگر شما می خواهید دسترسی به سیری را برای خود سفارشی کنید، می توانید میانبر صفحه کلیدِ Siri را بنا به سلیقه خود تغییر دهید، تا اجازه دهد با استفاده از آن کلید سفارشی سیری را در مک باز نمایید.?

به یاد داشته باشید، همه ی کارهایی که می توانید برای تنظیم اینکه چه کلیدی برای باز کردن سیری در مک استفاده شود، تاثیری بر چیزهای دیگر نخواهد داشت و تمامی دستورات استاندارد سیری مک اجرا خواهند شد، صرفنظر از اینکه چگونه شما به دستیار مجازی خود دسترسی پیدا می کنید.

نحوه سفارشی کردن میانبر Siri در macOS

1-از طریق آیکن سیب در منوی بالای صفحه نمایش، System Preferences را انتخاب نمایید.

2- کنترل پنل Siri را انتخاب کنید.

3- به منوی Keyboard Shortcut رفته و یا یکی از کلیدهای سیری از پیش تعیین شده را انتخاب کنید  یا اینکه یک میانبر صفحه کلید سفارشی را انتخاب نمایید.

تنظیمات سیری (Siri) مک
تنظیمات سیری (Siri) مک

میانبر صفحه کلید مورد استفاده شما در بالا آوردن سیری، بسته به نوع کاربرد شما از مک دارد، اما برخی از کاربران یک گزینه ساده برای ضربه زدن را انتخاب میکنند، مانند تک کلید function البته اگر که در جای دیگر استفاده نشده باشد.

باز کردن سیری از طریق ضربه زدن به کلید به خصوص برای آن دسته از کاربرانی که آیکن سیری را در منوبار مخفی کرده اند و همچنین فراخوانی آن از قسمت Dock مک که تنها راه برای دسترسی به این دستیار می شود، مفید است.?