آموزش تنظیم روشنایی صفحه با Siri روی مک

برای تمام کامپیوترهای مک می توان با صفحه کلید روشنایی صفحه را تنظیم کرد، اما برای مکینتاش‎هایی که از سیری پشتیبانی می کنند، نیز می توانید با فرمان های صوتی بدون دخالت دست، فقط با کمی آشنایی با زبان انگلیسی یا هر زبانی که سیری پشتیبانی می کند، چنین کاری را انجام دهید و با برنامه های گوناگون اعم از مترجم گوگل تلفظ خود را بهتر نمایید.

این روش می تواند یک گزینه سریعتر به تنظیم تاریکی ها و روشنایی به برخی از کاربران مک ارائه دهد و دستورات صوتی یک روش جایگزین صفحه کلید و گزینه‎های تنظیم Display است.

به سیری مک بگویید “Make the Screen Brighter

میانبر صفحه کلید را برای فعال کردن سیری بفشارید (به طور پیشفرض کلیدهای Option + Spacebar را بفشارید)، سپس دستور صوتی برای افزایش نور صفحه را فرمان دهید.

انواع فرمان‎های صوتی سیری برای افزایش نور صفحه در مک:

Make the screen brighter
Make the screen brighter

به سیری مک بگویید “Make the Screen Dimmer

میانبر فعال کردن سیری را بفشارید، سپس فرمان مناسب صوتی برای تنظیم روشنایی را بدهید.

فرمان‎های صوتی زیر موجب کاهش نور صفحخ نمایش مک خواهند شد:

Make the Screen Dimmer سیری
Make the Screen Dimmer

تاریک‎تر یا روشن تر کردن صفحه نمایش تنها یکی از بسیار دستوراتی است که با سیری می توانید انجام دهید (و درسته که علاوه بر روی مک، زوی iOS نیز کار می کند) شما می توانید با این لیست اینجا، دستورات بسیاری مفید دیگری از مک برای سیری پیدا کنید، و همچنین از خود سیری به طور مستقیم برای این کار پرس و جو نمایید.

لازم به ذکر است که اگر مک شما به طور خودکار خاموش شود، روشنایی صفحه نمایش، با تغییر نور محیط تغییری نخواهد کرد، بنابراین شما می باید آن را دوباره از طریق سیری و یا روش دستی تنظیم نمایید.

برخی از دستوراتی که به تنظیم نور صفحه کمک نمی کند

جالب توجه است که تمام دستورات سیزی روی مک برای تنظیم نور صفحه نمایش کار نمی کنند و بریخ از آنان به دلیل مبهم بودن یا زیادی خاص بودن فرامین است، مانند:

  • Change Screen Brightness
  • Set screen brightness to 50%
جواب ندادن سیری مک در تنظیم روشنایی
جواب ندادن سیری مک در تنظیم روشنایی

در حال حاضر، هنوز هیچ راهی برای تنظیمات افزایشی روشنایی و حجم صدا مثل زمانی که شما با صفحه کلید می توانید انجام دهید، وجود ندارد.

آیا سریع ترین راه برای تنظیم نور صفحه استفاده از صفحه کلید است؟ احتمالا نه برای اکثر کاربران، مگر اینکه شاید شما از نوار لمسی مک بهره برده باشید، اما با تمام این تفاسیر، انجام این عمل بستگی به نحوه کار شما دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.