برای تصویر جلد مجله بیلبورد از آیفون ۷ پلاس استفاده شده است

اپل با همکاری با عکاسان مختلف و انتشار تبلیغات‌های متعدد به دنبال ترویج حالت پرتره آیفون ۷ پلاس بوده و به نظر می‌رسد به هدف خود رسیده است. تصویر برداری ۱۲ مگاپیکسلی آیفون ۷ پلاس با دوربین دوگانه، می‌تواند تصاویر قابل توجهی را ثبت کند. برای تایید این جمله‌ها کافی است بدانید تصویر کاملیا کابلو، عضو سابق فیفت هارمونی ـFifth Harmonyـ، که بر روی جلد مجله بیلبورد ۱۷ فوریه قرار گرفته، با آیفون ۷ پلاس ثبت شده است.

این تصویر توسط Miller Mobley که معمولا با یک دوربین Canon 5D Mark III، لنزهای مختلف و سایر تجهیزات رده بالای دوربین تصویر برداری می‌کند، ثبت گردیده است. ویرایشگر تصاویر مجله بیلبورد از Mobley خواسته که از یک آیفون ۷ پلاس برای عکاسی استفاده کند. در حالی که بسیاری از عکاسان برای تصویر برداری حرفه‌ای سابقه استفاده از آیفون ۷ پلاس را داشته‌اند، این اولین تجربه Mobley برای چنین هدفی محسوب می‌گردد.

بیلبورددر حالی که عکاسی با آیفون ۷ پلاس ساده است اما در جنبه‌های دیگر چالش برانگیز است. Mobley اشاره کرده که آیفون ۷ پلاس در نور کم نمی‌تواند به خوبی Canon 5D Mark III عمل کند که حاصل تفاوت سایز سنسورهای آن‌ها است.

به همین علت، این عکاس برای تصویر برداری پرتره از نور بیشتری استفاده کرده است. علاوه بر این چون آیفون ۷ پلاس تنها یک سنسور ۱۲ مگاپیکسلی دارد، فضای زیادی را برای برش باقی نمی‌گذارد. این باعث شده که عکاس برای رسیدن به نتیجه مورد نظر خود تفکر بیشتری داشته باشد و تنها به زدن دکمه ثبت تصویر اکتفا نکند.

 Mobley گفته که حالت پرتره آیفون ۷ پلاس هنوز هم جای کار دارد. او چالش جالب را به عکاسی با آیفون نسبت داده و گفته که در آینده نیز دوباره در صورت نیاز، از دوربین آیفون برای عکاسی حرفه‌ای استفاده خواهد کرد.

از طريق Mashable

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.