مک بوک پرو ۲۰۱۶ سبک و باریک تر ٫ به همراه تاچ آیدی و تاچ بار معرفی شد

اپل امروز در کنفرانس “Hello Again ” از نسل جدید مک بوک پرو هایی که با نگاه اول متوجه تغییرات چشم گیر آن می شوید رونمایی کرد .

نمای بیرونی مک بوک پرو ۲۰۱۶ مثل قبل ٫ اما در حال حاضر سبک تر و باریک تر از مدل نسل قبلی خوب هستند و اپل  استفاده از لبه های فلزی مک بوک را زیبا تر و محکم تر تولید کرده .

macbooksite

 

مک بوک پرو ۱۳ اینچی با  نازکی 14.9mm و ۱۷ درصد نازک تر از مک بوک پرو های موجود و این نیز یعنی ۲۳ درصد در حجم و نیم پند سبک تر مدل های فعلی می باشد.

و همین طور برای مک بوک پرو ۱۵ اینچی  : 15.15mm قط که قطعا باریک تر از  18mm  ضخامت مدل موجود هست . وزن آن 4 پند که 0.5 پند سبک تر از مدل موجود است.

 

 

مک بوک پرو ۲۰۱۶
مک بوک پرو ۲۰۱۶

 

مک بوک پرو ۲۰۱۶ همراه با تکنولوژی فورس تاچ  “Force Touch track pad ” اما اینبار با سایز ۲ برابر از مک بوک های موجود عرضه شده است . و در قسمت بالایی کیبورد قابلیت تاچ بار برای کنترل دقیق تر و کارایی بهتر به کار رفته است .

صفحه نمایش مک بوک ۲۰۱۶
صفحه نمایش مک بوک ۲۰۱۶

 

صفحه نمایش در مک بوک پرو ۲۰۱۶  مدل ۱۵ اینچی ۶۷٪ روشن تر از ویژگی های کنتر است ( contrast ratio ) . و نمایش رنگ در صفحه نمایش آن ۲۵ ٪ گسترده تر در حالی که قدرت بیشتری نشان می دهد .

 

تمام مدل های مک بوک پرو های جدید ۲۰۱۶ مدل ۱۵ اینچی از سخت افزار قوی  پردازش گر i7 Intel  – DDR 4 RAM – شروع از 2133MHz – AMD’s Radeon Pro   – و ذخیره ساز SSD هم اکنون ۲۰ درصد قوی تر و سرعت تا 3.1GB/S می رسد

معماری حرارتی جدید مک بوک پرو های ۲۰۱۶ ( MacBook Pro 2016 ) به شما تضمین می کند که حتی در هنگام فشار زیاد روی لب تاپ باز هم خنک باقی بماند و حرارت بالایی مثل نسل های قبل  کاربر احساس نکند . و اسپکیر های قوی تر مک بوک پرو های ۲۰۱۶  قادر است ۲ برابر صدای بیشتر در محیط خودش  پخش کند .

 

مک بوک پرو ۲۰۱۶
مک بوک پرو ۲۰۱۶

 

برای  مک بوک پرو ۲۰۱۶ مدل ۱۳ اینچی پردازش گر dual-core Core i5 or i7  در نظر گرفته شده و Intel’s Iris با GPU دو برابر قوی تر به لطف 64Gig eDRAM ٫ در واقع این یه قابلیت بسیار سریع در SSD می باشد .

 

مک بوک های جدید می توانند ۱۰ ساعت باتری برای شما نگه دارند ! . در این مدل ها خبری از  جایگاه  USB Type-A نیست و به جایش اپل ۴ پورت USB Type-C  برای شارژ و متصل کردن درگاه های مختلف مثل خروجی HDMI – خروجی VGA  – شارژ یو اس بی – متصلات USB و Thunderbolt 3.0. استفاده می شوند .

و از ویژگی های مطرح دیگر این مدل مک بوک  وصل شدن آن به ۲ صفحه نمایش خارجی 5k می باشد که خود اپل هم صفحه نمایش LG را به نمایش گذاشته : تصویر زیر

 

macbook-pro-lg-5k-display

 

و اما هایلایت مک بوک ۲۰۱۶ قابلیت Touch Bar نام دارد – قسمت بالای کیبورد تبدیل به یک صفحه لمسی که به جای کلید های Function  قرار گرفته و از صفحه OLED استفاده می کند که در انجا آیکون ها به صورت لمسی برای کنترل سریع و راحت تر قابلیت های بعضی نرم افزار ها ٫ کنترل شماره گیری ٫ جلو عقب بردن یک ویدیو ٫ نمایش تب های سافاری ٫‌کنترل موزیک ٫ و … استفاده می شود . همچنین اپل نشان داد که قابلیت Touch bar در مک بوک پرو ۲۰۱۶ از برنامه های شخص سوم  ( third party apps ) مثل Photoshop نیز پشتیبانی می کند .

علاوه بر این ها این لب تاپ های جدید از ویژگی Touch ID که با یاقوت کبود قرار گرفته پشتیبانی می کند . سنسور جدیدی که در آن به کار رفته به نام T1 Chip با امنیت بالا توسط اپل ساخته شده است که دقیقا در کنار کلید جدید Siri روی لب تاپ قرار گرفته .  از این سنسور برای پرداخت های اپل پی و … میتوان استفاده کرد – مهم تر از همه  با این Touch ID می توان یوزر پروفایل خود را بدون نیاز به کلیک کردن لاگین کنید .

 

مک بوک های ۲۰۱۶ در ۲ مدل ۱۵ و ۱۳ اینچی در رنگ های نقره ای و خاکستری که به ترتیب از $2399 و $1799 شروع می شوند  و از ۲- ۳ هفته آینده به دست مشتریان خواهد رسید .