اپل فروش آیپد مینی یک از طریق اپل استور آنلاین را متوقف کرد

اپل کاملاً بی سر و صدا مدل نخست دستگاه آیپد مینی را که اکتبر ۲۰۱۲ معرفی کرده بود از فروشگاه آنلاین شرکت حذف کرده است. بنابراین کاربران دیگر قادر به خرید این دستگاه از طریق اپل استور آنلاین نخواهند بود. این مدل نخستین آیپدی بود که اپل در اندازه‌ی ۷.۹ اینج تولید کرد. مدلی که با وجود مجهز نبودن به صفحه نمایش رتینا حتی پس از عرضه‌ی آیپد مینی ۳ نیز از فروشگاه تکانی نخورد و تنها قیمت آن کاهش یافت. اما بالاخره ساعاتی پیش پس از گذشت چند ماه از عرضه‌ی آیپد مینی ۳ مدل نخست این سری که از هیچ نظر قابل قیاس با مدل‌های جدیدتر نیست اپل استور را ترک کرده است.

اصلی‌ترین علت این خداحافظی را می‌توان مشخصات فنی این وسیله دانست. آیپد مینی یک تنها مدل در بین مدل‌های مختلف آیپد بود که با پردازنده‌ی ۳۲ بیتی A5 به فروش می‌رسید. این را با سایر مدل‌هایی مقایسه کنید که مجهز به پردازنده‌های A7 و A8X هستند.

ipad-mini-discountinued

هر چند خرید آیپد مینی یک دیگر کار چندان منطقی‌ای به نظر نمی‌رسد، اما این خبر به معنای این نیست که این مدل را دیگر جایی نخواهید دید. در صورتی که صفحه نمایش غیررتینا و پردازنده‌ی ۳۲ بیتی چندان برایتان آزاردهنده نیستند، می‌توان این وسیله را با قیمتی حول و حوش ۱۵۰ تا ۲۰۰ دلار از فروشگاه‌های دیگر تهیه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.