سرویس موزیک اپل با نام اپل موزیک به طور رسمی معرفی شد

در انتهای کنفرانس WWDC ۲۰۱۵ اپل از سرویس موزیک جدید خود با نام ‘اپل موزیک’ پرده‌برداری کرد. این سرویس علاوه بر مک و آی‌دیوایس‌ها، برای استفاده‌ی کاربران ویندوزی و اندرویدی نیز در دسترس خواهد بود. به کمک اپل موزیک خواهید توانست به میلیون‌ها آهنگ آیتونز با هزینه‌ی ماهیانه‌ی ۹.۹۹ دلاز دسترسی پیدا کنید. به گفته‌ی اپل پلی لیست‌های انبوهی که در این سرویس خواهید یافت همگی توسط کارشناسان و متخصصین ساخته شده‌اند و پای الگوریتم‌های کامپیوتری در میان نیست.

 

سرویس اپل موزیک همانقدر که به راحتی کاربران کمک خواهد کرد، راه جدیدی نیز برای ارتباط هنرمندان با طرفداران خود فراهم خواهد کرد. این قابلیت که Connect نام گرفته است به کاربران امکان دسترسی به تمامی آثار یک هنرمند به طور یکجا و به هنرمندان نیز امکان ارتباط راحت‌تر با طرفداران خود را خواهد داد.

 

علاوه بر موزیک‌های آیتونز و پلی‌لیست‌های مختلف، در اپل موزیک قابلیتی به نام بیتس وان خواهید یافت. در این رادیوی اینترنتی که در پیش از ۱۰۰ کشور دنیا پخش خواهد شد از زبده‌ترین دی‌جی‌ها برای پخش بی‌وقفه‌ی موزیک استفاده خواهد شد. در این رادیو برنامه‌های مختلفی انتظار کاربران را می‌کشد که پخش جدیدترین موزیک‌ها و مصاحبه با چهره‌های سرشناس موسیقی گوشه‌ای از آن‌هاست.

 

اپل موزیک از انتهای ماه میلادی جاری در دسترس خواهد بود و همانطور که گفتیم کاربران برای استفاده از آن باید ۱۰ دلار در ماه بپردازند. البته اطلاعات لورفته‌ی پیش از کنفرانس نیز درست از آب درآمدند و دیدیم که می‌توان تا سه ماه به طور رایگان و آزمایشی از این سرویس استفاده کرد.