اپل به کنسرسیوم شارژ بی‌سیم پیوست

تحلیلگر صاحب نام اپلی، مینگ-چی کو، به تازگی با اطمینان از قابلیت شارژ بی‌سیم آیفون ۸ گفته بود. شاید برخی این پیش‌بینی وی را باور نداشته باشند اما باید اپل را یک گام نزدیک‌تر به شارژ بی‌سیم بدانیم؛ چون این کمپانی به کنسرسیوم شارژ بی‌سیم ـWireless Power Consortiumـ پیوسته است و دور از انتظار نیست که حداقل مدل ویژه دهمین سالگرد عرضه آیفون، از این قابلیت پشتیبانی کند.

این گروه همان مسئول تعیین کننده استاندارد چی ـQiـ می‌باشد. این کنسرسیوم با ارائه استاندارد خود مطمئن می‌شود که محصولات مختلف با شارژرهای مختلف کار می‌کنند. اپل هفته گذشته به عضویت این کنسرسیوم درآمده است. شارژرهای بی‌سیم «چی»، دارای یک پد هستند که کاربران دستگاه خود را بر روی آن قرار می‌دهند و گوشی هوشمند بدون سیم شارژ می‌گردد. ساعت هوشمند اپل از یک فرم از تکنولوژی بی‌سیم چی استفاده می‌کند که بنا بر گزارشات اپل گفته است که کاربران از تست اپل واچ با سایر شارژرهای چی خودداری کنند.

با توجه به اینکه اپل واچ حدود دو سال است که عرضه شده، عضویت اپل می‌تواند مربوط به آیفون ۸ و قابلیت شارژ بی‌سیم این دستگاه باشد. قابلیتی که طرفداران اپل مشتاق دیدن آن در محصولات iOS هستند. این قابلیت حداقل در سال ۲۰۱۷ انتظار می‌رود که به آیفون ۸ محدود شود. البته گفته می‌شود که خبری از شارژر بی‌سیم در جعبه آیفون ۸ نیست و باید آن را به صورت جداگانه تهیه کنید.

منبع WPC
از طريق BusinessInsider

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.