اپل بر روی عینک واقعیت افزوده کار می‌کند

چندی است که شایعاتی درباره کار اپل بر روی عینک واقعیت افزوده منتشر می‌شود. مرداد ماه سال گذشته مدیر عامل اپل، تیم کوک، مصاحبه‌ای را با واشنگتن پست انجام داد و در آن به احتمال سرمایه گذاری اپل در واقعیت افزوده و برتری‌ها این تکنولوژی نسبت به واقعیت مجازی پرداخت. با توجه به شرایط می‌توان گفت اپل حداقل یک سال تا عرضه عینک خود فاصله دارد و نباید در سال ۲۰۱۷ منتظر چنین محصولی باشیم‌. باید دید که آیا اپل می‌تواند محصولی موفق را عرضه کند و یا عینک اپل نیز سرنوشتی مشابه گوگل گلس گران قیمت پیدا خواهد کرد؟

تنها تاییدیه برای کار اپل بر روی عینک واقعیت افزوده از سوی شرکت را می‌توان همان مصاحبه تیم کوک دانست. با وجود اینکه چندی است خبر قابل بحثی در این رابطه منتشر نشده است، دو گزارش اخیرا منتشر شده که می‌تواند نماینگر کار اپل بر روی عینک واقعیت افزوده باشد. گزارشی به ناراحتی در یکی از چشم‌های کارمند اپل پس از استفاده از یک دستگاه آزمایشی که نامش ذکر نشده ـ‌و ظاهرا از لیزر در آن استفاده می‌شده‌ـ اشاره داشته است. این کارمند به چشم پزشک مراجعه کرده است و قرار شد نمونه مورد بررسی قرار گیرد. این حادثه در ۲۱ فوریه رخ داده است.

در دوم مارس یکی دیگر از کارمندان اپل به خاطر چشم درد حاصل از استفاده از یک نمونه آزمایشی گله و شکایت می‌کند. در شرح گزارش واصله گفته شده: او متوجه شده بود که مهر و موم امنیتی به رنگ قرمز است و مورد شکسته بود، وی فکر می‌کند که واحد ممکن است دستکاری شده باشد.

استفاده از لیزر در یک دستگاه واقعیت افزوده منطقی است. یک نظریه وجود دارد که عینک واقعیت افزوده اپل دارای نوعی از ردیابی لیزری چشم است، به طوری که دستگاه می‌تواند جهت نگاه استفاده کننده را تشخیص دهد. این می‌تواند به تغییر رابط کاربری دستگاه با توجه به زاویه دید کاربر کمک کند.

با این حال تمامی این موارد حدس و گمان هستند و نمی‌توان تا زمانی که اپل از محصول خود رونمایی کند قضاوت نمود. مطمئنا اشکالاتی که موجب آسیب دیدن چشم کارمندان شده‌اند قبل از عرضه برطرف می‌شود و حتی امکان این وجود دارد که محصول دیگری باعث این حوادث باشد.

همچنین بخوانید: همکاری اپل با کارل زایس برای عینک واقیعت افزوده ؟

منبع Gizmodo

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.