آتش گرفتن آیفون ۷ پلاس در نزدیکی سر یک خانوم در هنگام خواب

یک زن چینی با فامیلی چن (که تمام اطلاعاتی است که وی به رسانه‌ها در باره اسم و فامیل خود داده ) در خانه گرم و دنج خود در نانجینگ زندگی می‌کند. نیمه‌های شب که وی در خواب بود آیفون ۷ پلاس او که در ماه مارس خریداری کرده بود، در نزدیکی سرش قرار داشت. چن شاید خواب‌ آیفون ویژه سال ۲۰۱۷ را می‌دیده که با صدای ترک خوردن چیزی در ساعت ۲ بامداد بیدار می‌شود.

چن روی بالشت به سمت آیفون ۷ پلاس خود می‌چرخد و دودی که از دستگاه بلند می‌شده را مشاهده می‌کند. او آیفون خود را برای زمین می‌اندازد و دستگاه حدود سه دقیقه در آتش می‌سوزد. در این حادثه هیچکس آسیبی ندیده اما آیفون ۷ پلاس چن که تنها یک ماه از خرید آن می‌گذشت به کلی از دست رفت و مواد مذاب در قسمت باتری آن جای گرفته بود.

چن آیفون خود را به مغازه‌ای که از آن خرید کرده بود باز می‌گرداند اما فروشنده به او گفته که تا زمانی که علت این مسئله مشخص نشود خبری از بازپرداخت نیست. بنابراین چن مجبور است تا مشخص شدن علت این حادثه برای گوشی جدیدی هزینه پرداخت کند.

چن تصمیم گرفته که گوشی بعدی خود را از اپل خریداری نکند. او می‌گوید که هرگز دیگر آیفون نمی‌خرد مگر اینکه اپل تضمین کند مدل‌های جدید آیفون شعله‌ور نمی‌شوند. او در ادامه گفته که حتی اگر اپل یک آیفون جدید نیز به وی بدهد باید تضمین کند که چنین اتفاقی دوباره حادث نشود.

باید اشاره کنیم که مشخص نیست چن از تجهیزات اصلی برای شارژ استفاده کرده یا خیر. در تصاویری که برای این خبر منتشر شده یک دستگاه ناشناخته به همراه یک کابل دیده می‌شود که کنار تلفن آسیب دیده می‌باشد. متاسفانه تصاویر به گونه‌ای نیست که مشخص شود این دستگاه یک شارژر شخص ثالث است یا هیچ ارتباطی با آیفون ندارد.

به هر حال با وجود اینکه گزارشات آن چنانی برای آتش سوزی آیفون نشده، جای نگرانی وجود ندارد. اما هیچ وقت از شارژرهای تقلبی استفاده نکنید و حتی المقدور دستگاه را در طی روز شارژ کنید. هنگام خواب نیز دستگاه را در نزدیکی خود قرار ندهید، تا آتش سوزی با احتمال نزدیک به صفر و امواج آن سلامتی شما را تهدید نکنند.

منبع Softpedia

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.