ویژگی های آی او اس ۱۲ ٫ زمان انتشار٫قابلیت های جدید و هرآنچه باید بدانید

iOS 12 با قابلیت های ویژه ای در WWDC 2018 رونمایی شد

معرفی آی او اس ۱۲

امشب بعد از شروع کنفرانس WWDC 2018 اولین موضوع اصلی  تیم کوک مدیر عامل اپل نسخه جدیدی از سیستم عامل موبایل و آیپد های اپل یعنی آی او اس جدید بود .  و هم اکنون آی او اس ۱۲  (iOS 12 ) به صورت رسمی توسط اپل رونمایی شد .

آی او اس ۱۲ سیستم عاملی بر پایه آی او اس ۱۱ می باشد که در این نسخه جدید علمکرد آن خیلی بیشتر از قبل بهبود یافته و قابلیت های جالب تری مثل  ARKit 2 , شورتکات های Siri , انیموجی های جدید و شخصی سازی آن هاو …  به آن اضافه شده است .

عملکرد آی او اس ۱۲ :

هدف اپل در کنفرانس معرفی آی او اس ۱۲ در واقع ۲ برابر کردن سرعت و علمکرد در این نسخه جدید و دیوایس های قدیمی تر بود که نتیجه آن تغییرات حرفه ای از بالا تا پایین ای او اس ۱۲ می باشد . وقتی حرف از کیفیت می آید واقعا اپل را باید در اوج شرکت ها دید چرا که در این کنفرانس فوکوس حتی روی محصول چند سال پیش یعنی آیفون ۶ بود که گفته شد در آی او اس ۱۲ این گوشی قدیمی تا ۷۰ درصد عملکرد بهتری نسبت به قبل داشت ! حتی شما وقتی روی اپلیکیشنی کلیک می کنید در آی او اس ۱۲ اینبار اپلیکیشن و تنظیمات ۲ برابر سریع تر از قبل باز می شود . باید گفت تمام این تغییرات در سرتاسر آی او اس ۱۲ دیده می شود و با توجه به همین موضوع آی او اس ۱۲ از تمام دیوایس هایی که آی او اس ۱۱ ساپورت می کند پشتیبانی می کند.

معرفی آی او اس ۱۲
معرفی آی او اس ۱۲

اپل همچنین به روز رسانی بزرگی برای قابلیت واقعیت افزوده ( Augmented Reality ) در آی او اس ۱۲ در نظر گرفت که به همین منظور رابطه های همکاری نزدیکی با شرکت های Adobe و Pixar شکل گرفته است . و در همین موضوع اپل  یک فرمت فایل جدید به نام USDZ، که یک فرمت فایل باز است و دارای توضیحات Universal Scene و حجم فایل – توضیحات  برای به اشتراک گذاری فایل به صورت ساده تر ساخته است .

اپل برای نشان دادن قدرت و تقویت  قابلیت واقعیت افزوده در آی او اس ۱۲ ٫ اپلیکیشن جدید به نام Measure را در اپ استور منتشر می کند .   همانطور که از نام آن پیداست، این برنامه می تواند برای اندازه گیری اشياء اطراف شما استفاده شود. این برنامه عملکرد بسیاری از برنامه های اندازه گیری دیگر که در فروشگاه App iOS یافت می شود را تکرار می کند.

قابلیت ARKIT 2 در آی او اس ۱۲ :

اپل ARkit 2 را نیز با ویژگی های مثل ردیابی چهره ٫ ردیابی واقعی ٫ تشخیص ابعاد ۳ بعدی معرفی کرد .  اپل  ARkit 2 را با مثالی جالب به نمایش گذاشت :  در یک بازی که آیپد  به طرف میز گرفته می شود و با اینکه روی میز چیزی نیست ولی داخل صفحه آیپد خانه ای مثل قصر و اشیاءی دیگر به صورت کاملا واقعی  نمایش داده می شود ! این یک بازیست که حالا به لطف قابلیت arkit 2 امکان وصل شدن ۴ بازی کن به آن می باشد .

معرفی Arkit 2
معرفی Arkit 2

قابلیت Photos در آی او اس ۱۲ :

برنامه Photos در آی او اس ۱۲ بیشتر فوکوس روی جستجوی پیشرفته در بین عکس ها داشته است . این جستجو به این صورت است که کاربر امکان جستجو عکس ها از طریق : افراد در عکس – تشخیص چهره – اشیاء- مکان هایی که بودید – فعالیت ها و … فراهم می کند .

همچنین مثلا اگر کسی از دوستان شما در عکسی باشند به صورت خودکار تشخیص داده می شود و Photos به شما پیشنهاد به اشتراک گذاری این عکس مشترک را با دوستی که در عکس وجود داشت را می دهد و به همین صورت می توانید البوم هایی با اشتراک گذاری عکس دوستان داشته باشید که از طریق رمز گذاری قابل دسترسی می باشد .

قابلیت های Siri در آی او اس ۱۲ :

در آی او اس ۱۲ Siri هوشمندانه تر به کمک میانبر ها برای کاربر عمل می کند . مثلا کار هایی که شما هر روز انجام می دهید یا بررسی می کند و در روز بعد بدون اینکه شما دستوری بدهید به شما پیشنهاد همان کار را می دهد و کمکتان می کند .

معرفی آی او اس ۱۲
معرفی آی او اس ۱۲

آپدیت اپ Voice Memo در آی او اس ۱۲ :

اپلیکیشن ضبط صدا هم در آی او اس ۱۲ با ظاهر جدید آپدیت شده و قابلیت اصلی که به آن اضافه شده امکان آپلود وویس ها به فضای آیکلود می باشد .

اپلیکیشن های مسیر یابی سوم شخص اینبار به CarPlay می آیند

در آی او اس ۱۲ اپلیکیشن های مسیر یابی قوی همانند : GooleMap – Waze – و… هم اکنون می توانند در دستگاه های Carplay خودرو نمایش داده شود و به راننده برای مسیر راحت تر کمک کنند.

قابلیت نوتیفیکیشن های گروهی :

همان طور که از اسم این قابلیت پیداست – بالا خره در معرفی آی او اس ۱۲  اپل نوتیفیکیشن های یک نرم افزار را به صورت گروهی نمایش می دهد . به این صورت که از یک اپلیکیشن چندین فیلد نوتیفیکیشن ایجاد نمی شود ! به جاش یک نوتیفیکیشن که قابلیت کشویی باز شدن را دارد نمایش داده می شود که نوتیفیکیشن های تکی از آن اپ را به کاربر نشان دهد .

معرفی آی او اس ۱۲
معرفی آی او اس ۱۲

آپدیت شدن Animoji انیموجی ها در آی او اس ۱۲

در آی او اس ۱۲ چندین انیموجی جدید به نام های T-Rex, Koala, Ghost, Tiger و … اضافه شده است و حالا انیموجی در آی او اس ۱۲ قابلیت تشخیص زبان را نیز دارد تا بهتر خودتان را در انیموجی نمایش دهید .

انیموجی در آی او اس ۱۲
انیموجی در آی او اس ۱۲

قابلیت Memoji در آی او اس ۱۲ :

نسخه ای پیشرفته تر از انیموجی اینبار به نام Memoji که به کاربر اجازه ساخت انیموجی از روی چهره خودش را می دهد و امکان شخصی سازی آن مثل مو – چهره – عینک و .. را دارد .

معرفی آی او اس ۱۲
معرفی آی او اس ۱۲

 

قابلیت تماس فیس تایم گروهی ( Group FaceTime) :

تماس تصویری فیس تایم حالا با قابلیت گروهی شدن تا ۳۲ دوست به صورت همزمان را دارد . و حتی در فیس تایم میتونید از قابلیت های Memoji – Animoji – AR Sticker استفاده کنید .

 آی او اس ۱۲ روی چه دیوایس هایی نصب می شود ؟

و در آخر ٫ آی او اس ۱۲ روی تمام دیوایس هایی که آی او اس ۱۱ نصب میشد قابلیت نصب دارد – برای متوجه شدن این موضوع عکس زیر را ملاحظه کنید :

آی او اس ۱۲
آی او اس ۱۲