آموزش اضافه کردن حساب ایمیل جدید در Mail مک

بسیاری از ما چندین حساب ایمیل داریم، که از آنها برای موارد شخصی و یا کاری استفاده می کنیم. در نتیجه کاربران مک نیز از این امر مستثنا نیستند به طوریکه برای اضافه کردن یک حساب ایمیل جدید به برنامه Mail در سیستم عامل مک می تواند برایشان خیلی مفید باشد.

در این آموزش قصد داریم نحوه اضافه کردن حساب ایمیل به مک که بتوان آن را در اپلیکیشن Mail بررسی و مدیریت کرد، پرداخته می شود. شما می توانید با این آموزش حساب های ایمیل مختلفی و یا حتی از حسابی که تا حالا استفاده نکرده بودید را به Mail مک اضافه و راه‌‎اندازی نمایید. از لحاظ فنی می توانید تعداد بالایی از حسب های ایمیل را به این اپلیکیشن اضافه کنید، به این معنی که محدودیت خاصی در تعداد حساب ها نخواهید داشت. البته پیکربندی این اپلیکیشن بسته به نسخه مک ممکن است متفاوت باشد اما می توان گفت روش کار یکسان می باشد.

نحوه اضافه کردن حساب‎های ایمیل روی مک

در اینجا چگونگی اضافه کردن حساب جدید و قرار دادن به عنوان پیشفرض برنامه را فرا خواهید گرفت:

 • اپلیکیشن Mail را از روی مک اجرا کنید.
اپ Mail
اپ Mail
 • بر روی کلمه “Mail” کلیک نموده تا منو باز شود و گزینه Add Account را انتخاب نمایید.
تنظیمات ایمیل Mail
تنظیمات ایمیل Mail
 • سرویس ایمیل مورد نظر خود را برای اضافه کردن یک حساب ایمیل جدید از لیست انتخاب کنید، اگر سرویس حساب ایمیل در لیست وجود ندارد، گزینه Other Mail Account را انتخاب کنید.
انتخاب سرویس پست الکترونیکی
انتخاب سرویس پست الکترونیکی
 • اسم، آدرس ایمیل و رمز مربوط به ایمیل را وارد کنید و بر روی sign in کلیک نمایید.
وارد شدن به ایمیل
وارد شدن به ایمیل

همین بود😊، حساب ایمیل جدید به اپ Mail مک اضافه شد و قایل استفاده است. برنامه ایمیل مک بطور خودکار تنظیمات و پیکربندی حساب ایمیل را استفاده می‎کند.

اگر بیش از یک حساب ایمیل اضافه کرده باشید، بنابراین پیش فرض قرار دادن یکی از آن‎ها در تنظیم حساب کاربری برای ارسال ایمیل‎ها می‎تواند مفید فایده قرار بگیرد. با این کار شما مطمئن خواهید بود که اپ Mail با چه پست الکترونیکی بر روی کامپیوتر قرار دارد.

توجه داشته باشید اگر برای اولین بار اپ Mail را اجرا کنید، تقاضایی مبنی بر اینکه حساب پست الکترونیکی خود را فورا وارد کنید خواهد داشت. اگر در این قسمت، دستورالعمل های بر روی نمایشگر را دنبال کنید، نیازی به راه اندازی دستی حساب های الکترونیکی نخواهید داشت. همچنین شما می توانید از حسابی با آدرس iCloud.com@ استفاده کنید.

در نسخه های جدیدتر سیستم عامل Mac OS، یک کم بیشتر برای راه اندازی پیکربندی ایمیل در مک مورد نیاز است، از جمله وارد کردن سرویس دهنده پست الکترونیکی، اما به طور کلی این تنظیمات تقریبا همیشه به صورت خودکار در برنامه هوشمند ایمیل است برایشناسایی و تنظیم سرور وجود دارد. برای رایج ترین حساب های ایمیل و سرویس های ایمیل، از جمله برای iCloud، جیمیل، یاهو، AOL، هاتمیل، Outlook، MobileMe و Mac.com و تعداد زیادی از دیگر سرورها را در خود جای داده است. گاهی اوقات ممکن است کاربران، ISP حساب های اینترنتی را در پیکربندی تنظیمات پست الکترونیکی به صورت دستی وارد کنند، به طوری که اگر شما با چیزی شبیه به یک Comcast، Cox و یا Charter آدرس ایمیل مشکل داشته باشید، بایستی که سرورهای میل را از ISP گرفته و آن‎ها را به طور دستی وارد کنید (تقریبا همیشه در قالب ‘mail.domain.com’ می‎باشد). اگر به هر دلیلی نیاز بود که به صورت دستی تنظیمات را برای حساب های ایمیل ویرایش کنید و یا می خواهید آنها را تغییر دهید، شما می توانید از طریق منوی Accounts option اپ “Mail”، یا با رفتن به System Preferences و اصلاح پنل تنظیمات حساب های اینترنتی در صورت لزوم انتخاب کنید.

تحوه اضافه کردن حساب‎های الکترونیکی به Mail مک با System Preferences

شما همچنین می توانید حساب های ایمیل را در مک از طریق پنل System Preference برای حساب های اینترنتی اضافه کنید:

 • بر روی شکل سیب گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کرده و System Preferences را انتخاب نمایید.

  تنظیمات اپل
  تنظیمات اپل
 • در صفحه اصلی سرویس اینترنت (internet service) مورد نظر خود را برای اضافه کردن حساب ایمیل و یا با انتخاب “Add Other Account” در قسمت پایین انتخاب کنید.
 • مشخصات پست الکترونیکی را در صفحه وارد کنید.
مشخصات ایمیل
مشخصات ایمیل

حساب ایمیل در برنامه ایمیل در MacOS اضافه خواهد شد و روش راه اندازی آن مانند زمانی است که به خود اپ Mail رفته باشید و این که آیا شما روند اضافه کردن حساب را از System Preferences و یا در داخل برنامه ایمیل شروع کرده باشید مهم نیست، چون هر دو، تنظیمات یکدیگر را پوشش می دهند.👌

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.