6 چیزی که در مک بوک پرو جدید وجود ندارد

تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت است و فناوری‌هایی که ما از آن‌ها استفاده می‌کنیم به سرعت تغییر می‌کنند. تغییراتی که گاها برای کاربران خوشایند نیست و عده‌ای را ناراضی می‌کند. یکی از این تغییرات را می‌توان حذف پورت 3.5 م.م در آیفون 7 دانست که کاربران بسیاری با آن موافق نبودند اما اپل در راستای چندین هدف آن را حذف نمود.

همانطور که می‌دانید کمپانی اپل سری مک بوک پرو 2016 را در کنفرانس ”hello again” معرفی کرد که به قابلیت‌های آن پرداختیم. در این محصول مواردی حذف شده است که در این مطلب به آن‌ها می‌پردازیم.

1- کانکتور مگ سیف

applemagsafe2

حذف این کانکتور از نظر من بدترین تغییر مک بوک پرو 2016 بوده است. مگ سیف یک تکنولوژی بسیار خوب بود که یک مشکل اساسی را حل کرده بود. حال با حذف این پورت اگر کسی پاییش به کابل شارژر مک بوک پرو گیر کند و این دستگاه در یک مکان بلند باشد، دستگاه چند میلیون تومانی شما احتمالا به زمین برخورد خواهد کرد. حال دیگر مگ سیف حذف شده و برای شارژ باید از پورت USB-C استفاده کرد. البته یک کابل به نام BreakSafe توسط یک شرکت شخص ثالث تولید شده که همین قابلیت را به مک بوک جدید اضافه می‌کند اما مطمئنا معایبی را دارا است و همانند کانکتور خود اپل نخواهد بود.

2- نور پس زمینه لوگوی اپل

space-grey-macbook-pro-apple-logo

یک نماد دیگر حذف شد؛ دیگر خبری از لوگوی اپل که با نور پس زمینه نیست. این لوگو برای بسیاری جذابیت داشت ولی اپل آن را با یک لوگوی بدون نور پس زمینه جایگزین کرده است. لوگوی فعلی از آلومینیوم آبکاری شده است. لوگو با نور پس زمینه در مک بوک تاپ 12 اینچی اپل نیز حذف شده بود و این تغییر این بار به سری مک بوک پرو آمد.

3- پورت USB معمولی

macbook-pro-touch-bar-everything-2

پورت‌‌های USB معمول نیز دیگر در مک بوک پرو 2016 وجود ندارند. در عوض در این دستگاه 4 پورت UCB-C تعبیه شده است. این بدین معناست که بسیاری از قطعات جانبی معمول بر روی این دستگاه قابل استفاده نیستد و باید به مبدل‌ها دل خوش کرد. این تغییر همچنان به این معنی است که شما حتی نمی‌توانید آیفون خود را بدون مبدل با مک بوک پرو جدید شارژ کنید.

4- SD Card Reader

در مک بوک پرو 2016 خبری از پورت برای کارت حافظه SD نیست. اگر یک دوربین DSLR می‌خواهید خریداری کنید باید دقت کنید که دارای وای-فای باشد و یا کارت حافظه را با این قابلیت تهیه کنید.

5- لولاهای پلاستیکی

در نسل جدید مک بوک پرو لولاهای بخش بسیار کمتری از دستگاه و پنل صفحه نمایش را به خود اختصاص داده است و بدنه دستگاه همانند مک بوک 12 اینچی تماماً فلزی شده است.

6- Power Adapter Extension Cable

power-adapter-extension-cable

در کنار مک بوک پروهای جدید کابل افزایش طول سیم شارژر اپل ارائه نمی‌شود. با استفاده از این کابل می‌توان طول سیم شارژر دستگاه را افزایش داد. برای خرید این کابل باید هزینه جداگانه بپردازید.

منبع: iphonehacks