قطعات لمس سه بعدی آیفون 8 اولد 150 درصد گرانتر از LCD می‌باشند

تقریبا دیگر شایعه صفحه نمایش اولد آیفون 8 را همه پذیرفته‌ایم و باید گفت قطعی‌ترین تغییر برای آیفون ویژه 2017 صفحه نمایش اولد آن است. همچنین شایعه شده است که آیفون ویژه اپل با قیمت حدود 1000 دلار به فروش خواهد رسید که البته ویژگی‌های مختلف آن می‌تواند توجیه کننده قیمتش باشد.

تفاوت‌های عمده‌ای بین پنل‌های LCD و اولد وجود دارد و همین باعث شده که روش متفاوتی برای اجرای قابلیت لمس سه بعدی به کار گرفته شود. طبق گزارش رسانه‌ چینی Economic Daily Times، با پنل‌های LCD سنسورهای لمس سه بعدی مستقیما بر روی پنل متصل می‌شوند اما با پنل اولد نیاز به شیشه‌ اضافی در پشت و جلوی صفحه نمایش به منظور تقویت است.

با این ادعا گفته شده که قطعات تولید شده برای این قابلیت 150 درصد گرانتر خواهند بود. در حال حاضر TPK Holdings و General Interface Solution قطعات را با قیمت 7 تا 9 دلار برای هر دستگاه  تهیه می‌کنند اما برای نسخه ویژه این قیمت، طبق گزارش، 18 تا 22 دلار خواهد بود.

البته همانند تمامی شایعات نمی‌توان این مورد را نیز به طور قطع تایید و یا تکذیب کرد. به هر حال هر چه به شهریور ماه نزدیک شویم تصویر ذهنی ما از آیفون 8 واضح‌تر خواهد شد.

تحلیلگر گلدمن ساکس قیمت ۱۰۰۰ دلاری آیفون ۸ را تایید کرد

منبع http://www.digitimes.com/news/a20170519PB200.html