گزارش مالی شرکت اپل در چارک مالی اول سال ۲۰۱۲

اپل چندی پیش گزارش مالی کاملی از شرکت را در چارک مالی اول سال ۲۰۱۲ ( برابر با چارک تقویمی چهارم سال ۲۰۱۱ ) منتشر کرده. با هم نگاهی بر وضع مالی اپل در اولین چارک مالی سال ۲۰۱۲ می اندازیم:

اپل در این چارک ۴۶٫۳۳ بیلیون دلار در آمد داشته و ۱۳٫۰۶ بیلیون دلار سود خالص سه ماهه را تجربه کرده و هر سهم اپل به طور میانگین ۱۳٫۸۷ دلار معامله شده.  سال گذشته در همین چارک، شرکت اپل ۲۶٫۷ بیلیون دلار درآمد، ۶ بیلیون سود خالص سه ماهه و ۶٫۴۳ دلار ارزش برای هر سهم خود داشته. همانطور که مشخص است، شرکت اپل پیشرفت خوبی داشته است. در این چارک حاشیه ناخالص شرکت ۴۴٫۷ درصد است که این میزان در دوره مشابه در سال گذشته ۳۸٫۵ درصد بوده. ۵۸ درصد از درآمد این چارک نیز از فروش بین المللی به دست آمده. سود سه ماهه و همچنین درآمد شرکت اپل در این چارک رکوردهای جدیدی را ثبت کرده اند.

 

Q1 2012

شرکت اپل ۵٫۲ میلیون کامپیوتر مکینتاش را در خلال چارک به کشور های دیگر صادر کرده که نشان دهنده آن است که صادرات این محصول ۲۶ درصد نسبت به سال پیش بیشتر شده. فروش سه ماهه آیفون با ۱۲۸ درصد صعود به میزان ۳۷٫۰۴ میلیون واحد رسید و فروش آیپاد هم با ۲۱ درصصد صعود به ۱۵٫۴ میلیون واحد رسید. شرکت اپل همچنین با فروش ۱۵٫۴۳ میلیون واحد آیپد در طول سه ماه، توانست این میزان را نسبت به سال گذشته ۱۱۱ درصد افزایش دهد. شرکت اپل با این آمار، رکورد های جدیدی در فروش کامپیوتر های مک، آیفون و آیپد ثبت کرد.

 

ترجمه شده از: MacRumors

 

 

 

Q1 2012

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.