رکورد اپل برای کاهش فروش آیپد !

طبق گزارشات اخیر، انتظار می‌رود که برای اولین بار در تاریخ آیفون سیر نزولی را تجربه کند. اپل تمام تلاش خود را می‌کند که غیر از این را برای گزارش مالی خود ارائه دهد. اپل در سه ماهه اول مالی ۲۰۱۵ یک رکورد از خود به جا گذاشت و ۷۴٫۵ میلیون آیفون را فروخت، می‌توان گفت که اپل به نا ممکن دست یافت. این رکورد به ۷۴٫۸ میلیون در سه ماهه اول سال مالی ۲۰۱۶ افزایش یافت اما آینده امیدوار کننده نیست.

علاوه بر اینکه انتظار می‌رود که فروش آیفون در سه ماهه دوم دوم با کاهش مواجه شود، کاهشی بی سابقه برای آیپد را نیز در همان زمان می‌توان دید. طبق بررسی‌ و پیش بینی‌های دیجی‌تایمز، اپل ۹٫۸ میلیون تبلت از ژانویه تا مارس می‌فروشد که کاهشی ۳۹٫۱ درصد نسبت به سه ماهه قبلی و کاهشی ۲۰ درصدی نسبت به زمان مشابه پارسال دارد.

دیجی‌تایمز باور دارد که مجموعاً ۴۶٫۶۵ میلیون تبلت در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ (که سه ماهه دوم مالی اپل می‌شود) فروخته می‌شود؛ که ۲۸٫۶ درصد نسبت به سه ماهه قبلی و ۸٫۶ درصد نسبت به دوره مشابه سال گذشته کاهش خواهد داشت. ۲۱ درصد سهم بازار جهانی متعلق به اپل است و ۱۴ درصد سامسونگ سهم دارد. لنوو و آمازون نیز به ترتیب ۷٫۲ و ۵٫۸ درصد سهم دارند. در جایگاه پنجم از نظر این موسسه هوآوی با ۴ درصد از سهم بازار جهانی است.

سایر شرکت‌هایی که جز ۱۰ کمپانی برتر هستند: ایسوس ۲٫۷ درصد، مایکروسافت و TCL هر دو ۲٫۶ درصد، الجی ۱٫۸ درصد و در نهایت Acer با ۱٫۲ درصد.

طبق بررسی‌های دیجی‌تایمز تبلت‌های ۷ اینچی بین کاربران محبوب‌تر هستند و ۳۵٫۴ درصد از سهم بازار را در سه ماهه اول به خود اختصاص می‌دهند. با توجه به محبوبیت آیپد مینی، صفحه نمایش‌های ۷٫۹ اینچی ۱۳٫۸ درصد از کل فروش سه ماهه اول را تشکیل می‌دهند. ۶٫۱ درصد از فروش تبلت‌ها را در همین بازه تبلت‌های x,8 تشکیل می‌دهند. تبلت‌های ۹٫x با توجه به آیپدهای ۹٫۷ اینچی اپل ۲۳٫۸ درصد سهم دارند. ۱۰٫۱ درصد از فروش را نیز تبلت‌های ۱۰٫x تشکیل می‌دهند و تبلت‌های ۱۱ اینچی و بزرگتر نیز ۱۰٫۸ درصد سهم خواهند داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.