حمایت خانواده یکی از بازماندگان حمله سن برناردینو از اپل

Salihin Kondoker، شوهر یکی از بازماندگان حمله تروریستی سن برناردینو در دادگاه کالیفرنیا حمایت خود از اپل را اعلام کرده است. او گفته که بعید است آیفون استفاده شده توسط فاروق حامل اطلاعات مهمی باشد. Kondoker این را بر اساس تجارب همسرش می‌گوید. همسر وی در این حمله تروریستی مورد اصابت سه گلوله قرار گرفته است.

همانند فاروق، همسر Kondoker در سازمان بهداشت سن برناردینو کار می‌کرده و مانند تروریست یک آیفون ۵c برای استفاده کاری دریافت کرده است. همسر او هرگز آیفون مخصوص کارش را برای گفتگوهای شخصی و اطلاعات شخصی استفاده نمی‌کند. Kondoker معتقد است که فاروق نیز هرگز اطلاعات مربوط به زندگی خود را به عنوان یک تروریست در این آیفون نگهداری نمی‌کند.

با اینکه همسر وی در این حمله حضور داشته و به عنوان یکی از بازمانده‌ها محسوب می‌شود اما او باور دارد که باید اپل در موضع خود ایستادگی کند. Kondoker گفت: زمانی که متوجه شدم اپل با دستور مخالفت کرده است ناامید شدم که این یک مانع دیگر است. اما من موارد بیشتری را در رابطه با این موضوع خواندم، و متوجه شدم که مبارزه آن‌ها بزرگتر از یک تلفن است. وی می‌گوید که همسر او و سایر کارکنان از دسترسی به حساب iCloud و اپراتور اطلاع داشتند و با این آگاهی یک تروریست اطلاعات را در چنین دستگاهی نگه داری نمی‌کند.

این یک خبر خوشحال کننده‌ی دیگر برای اپل است. دستور قاضی بروکلین نیز برای آن‌ها روند مثبتی را حاصل می‌سازد. قربانیان دیگر این حمله تروریستی قصد حمایت از دولت را با شکایت دارند. علاوه بر Kondoker، اپل حمایت‌ کمپانی‌های بزرگ همانند گوگل، فیسبوک و مایکروسافت را برای دادگاه دارد.

نظرات بسته شده است.