ترفند های افزایش عمر باتری ساعت هوشمند اپل : Apple Watch

اپل واچ برای نخستین بار در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ معرفی شد وهمانند دستگاه‌های دیگر، همراه همیشگی خریداران این دستگاه شده است .اما نکته ای که توجه اکثر استفاده کنندگان را به خود جلب کرده، اینه که باتری این ساعت هوشمند برای استفاده مداوم وچند روزه مناسب نیست . به گفته اپل این دستگاه برای استفاده اکثر مردم مناسب است وبه طور متوسط از یک شارژ کامل، ۱۸ساعت عمر باطری دریافت میکند که عمر مناسب و مقول برای یک ساعت مچی هوشمند است .

با این حال اگر شما نیاز به عمر بیشتر برای باطری اپل واچ خود دارید، ترفند های زیر به شما کمک خواهد کرد :

۱- انتخاب استایل های مناسب

اپل واچ دارای یک صفحه نمایش OLED است، که در آن پیکسل‌های سیاه وسفید، از‌حداقل مقدار باطری استفاده میکنند. بنابراین، برای صرفه جویی در عمر باتری، شما باید استایل‌های مناسب،تریجها ساده وبدون رنگ را انتخاب کنید و از تصاویر متحرک استفاده نکیند.

Apple Watch-22


 

۲- کاهش روشنایی صفحه نمایش

شدت نور صفحه نمایش اپل واچ در بسیار مناسب است، پس شما میتونید با کم کردن روشنایی صفحه نمایش،عمر باطری را در حدی کاهش دهید.

برای انجام تغییرات در اپل واچ به مسیر زیر بروید :

Settings > Brightness & Text Size > Brightness

Apple Watch-2 Apple Watch-3 Apple Watch-4


 

۳- کاهش قدرت ارتعاش، و یا بازخورد لمسی (ویبره لمسی)

باز خورد لمسی یک راه حل هوشمندانه برای اطلاع از اطلاعیه وهشدارها به حساب می آید. اما اگر بیش از حد اطلاعیه یا نوتیفیکیشن دریافت میکنید،فعال بودن این امکان وحرکت مداوم موتور ویبره میتوانید تاثیر قابل توجه روی باطری دستگاه قرار دهد. برای غیر فعال کردن یا به حداقل رساندن شدت ویبره در اپل واچ به مسیر زیر مراجعه کنید :

Settings > Sounds & Haptics > Prominet Hoptics

 

Apple Watch-5


 

علاوه بر تنظیم بازخورد لمسی اپل واچ، میتوانید اطلاعیه های خود را پیکربندی کنید و فقط اطلاعیه های مهم را دریافت کنید.

برای انجام این تنظیمات در آیفون خود به مسیر زیر بروید :

My Watch > Notifications

Apple Watch-21

 

Apple Watch-6


 

۴- غیر فعال کردن صفحه نمایش با بالا بردن حرکت دست

مطمئنا این یک قابلیت یکی از مهم ترین وپرکاربرد اپل واچ است که پس از بالا بردن دست برای خواندن ساعت، صفحه نمایش نیز روشن شود. اما فعال بودن این قابلیت برای افرادی که به صورت مداوم از زمان استفاده می کنند،تاثیرات جزئی در بازدهی باطری دستگاه ایجاد میکند.

این قابلیت بصورت پیش فرض فعال است و از طریق مراجعه به مسیر زیر میتوانید غیر فعال کنید:

Settings > General > Wake Screen > Wake Screen on Wrist Raise

 

Apple Watch-7


 

همچنین برای بازدهی بیشتر باطری، میتوانید از همین قسمت میزان فعال بودن صفحه نمایش را کاهش دهید :

 

Apple Watch-8


۵- استفاده از دستگاه در حالت صرفه جویی برق

اپل واچ برای ورزش دوستان بسیار مناسب است، به این دلیل که مجهز به سنسور ضربان قلب می باشد که میتواند به صورت دقیق ضربان قلب را نمایش دهد. حال اگر در زمان های خاصی ورزش می کنید ویا اصلا به سنسور ضربان قلب نیاز ندارید،میتوانید از مسیر زیر این گزینه را برای افزایش بازدهی باطری  فعال کنید :

اجرای برنامه Watch در آیفون :  My Watch > Workout > Power Saving Mode

نکته : فعال کردن این گزینه ممکن است تاثیراتی در دقت وصحت برآورد کالری ایجاد کند. همچنین برنامه‌های تمرین وشخص ثالث با فعال کردن این گزینه به محاسبات خود ادامه می دهند .

Apple Watch-9 Apple Watch-10


 

۶- خاموش کردن ضربان قلب و ردیابی تناسب اندام

اپل واچ میتوانید با وجود سنسور ضربان قلب ،در طول روز میتوانید هر ۱۰دقیقه یکبار حلائم حیاتی، مسافت طی شده وکالری سوزانده شده را محاسبه کند. اما به گفته اپل غیر فعال کردن این امکانات برای استفاده کنندگان عادی میتواند دو سوم عمر باطری را افزایش دهد.

اگر شما هم از استفاده کنندگان عادی هستید،گزینه های “Heart Rate” و “Fitness Tracking” را از مسیر زیر غیر فعال کنید :

اجرای برنامه Watch در آیفون : My Watch > Privacy > Motion & Fitness

Apple Watch-11

Apple Watch-12


 

۷- حذف اطلاعات مربوط به محل سکونت

اپل واچ این امکان را دارد که اطلاعاتی نظیر آب وهوا، موقعیت، طلوع وغروب آفتاب را به شما نشان دهد، مسلما این اطلاعات بسیار کاربرد دارد ولی چک کردن آن به صورت دائمی نیاز نیست وهمیشه به میزان دما یا موقعیت نیاز نداریم, پس از مسیر زیر میتوانید این گزینه ها را به صورت شخصی تنظیم کنید :

صفحه اول برای تغییر رنگ وصفحه دوم برای تنظیم گزینه های مربوط به موقعیت،آب و هوا و …

 

Apple Watch-13


 

۸- حذف نرم افزار های اضافی

نرم افزارها اصلی ترین رابط بین دستگاه و استفاده کننده است و مسلماً از اهمیت خاصی برخوردار است.با این حال برخی از برنامه هایی که نیاز به اتصال اینترنت دارند ویا برای ردیابی وتعیین موقعیت طراحی شده اند،تاثیراتی را روی بازدهی باطری دستگاه می گذارند .

 

Apple Watch-14


 

۹-  غیر فعال کردن انیمیشن ها

اپل واچ نیز همانند آیفون وآی پد دارای انیمیشن برای باز وبسته شدن برنامه ها می باشد. اما همانند غیر فعال کردن انمیشن ها در آیفون، در اپل واچ نیز میتواند بر بازدهی باطری تاثیر گذارد . غیر فعال کردن انیمیشن ها از مسیر زیر قابل انجام است :

Settings > General > Accessibility > Reduce Motion

 

Apple Watch-15


 

۱۰- محدود کردن زمان پخش

در اپل واچ نیز همانند دیگر دستگاه ها میتوانیم به صورت مستقیم بازی کنیم،اما مطمئناً انجام این کار،روشن نگه داشتن صفحه نمایش و فعال بودن پردازنده نیز تاثیراتی روی باطری دستگاه خواهد داشت.

 

Apple Watch-16


 

۱۱-فعال کردن Do Not Disturb و Airplane Mode

یکی دیگر از گزینه برای کاهش تخلیه شارژ باطری اپل واچ فعال کردن گزینه Do Not Disturb و Airplane Mode است. با فعال کردن گزینه Airplane Mode کلیه اتصالات قطع می شود وبا فعال کردن گزینه Do Not Disturb  کلیه ارتباطات صوتی وتصویری قطع می شود اما هنوز میتوانید اطلاعیه موارد دیگر را دنبال کنید . تنظیمات این دو گزینه از کنترل سنتر اپل واچ قابل انجام است.

 

Apple Watch-17


 

۱۲- نظارت وکنترل بر عملکرد باتری و استفاده از ذخیره انرژی در مواقع اضطراری

علاوه بر گزینه ها وتنظیماتی که در عنوان های قبل برای استفاده بهینه تر از اپل واچ مطرح کرده ایم، میتوانید از طریق آیفون، باطری اپل واچ را مدیریت کنید. شما میتوانید از طریق برنامه Watch در آیفون از مسیر General > Usage قسمت Time Since Last Full Charge میزان بازدهی باطری اپل واچ را مشاهده کنید. گزینه “Usage” مقدار بازدهی برای استفاده مدام و گزینه “Standby” میزان بازدهی در حالت آماده به کار را نمایش میدهد.

 

Apple Watch-18

همانطرو که قبلا گفته ایم،باطری اپل واچ در حالت استفاده مداوم در حدود ۱۸ساعت بازدهی خواهد داشت. اما اگر شما هم از اماکانات بی نظیر این دستگاه استفاده نمیکنید، میتوانید حالت ذخیره سازی نیرو را فعال کنید ودر حدود ۷۲ ساعت دستگاه را روشن نگه دارین. همچنین اگر شما در موقعیت اضطراری قرار گرفته اید وبه هیچ امکان از اپل واچ جز اطلاع از زمان نیاز ندارید، میتوانید این گزینه را فعال کنید وزمان روشن بودن اپل واچ را به میزان قابل توجهی افزاش دهید.

اپل واچ همانند آیفون در میزان خاصی از باطری، پیشنهاد فعال کردن حالت ذخیره سازی نیرو را به استفاده کننده میدهید،این پیشنهاد در آیفون ۲۰% و در اپل واچ ۱۰ % از میزان باقیمانده شاژ باطری نمایش داده میشود.

Apple Watch-19


۱۳-چک کرد موارد زیر نیز میتواند در افزایش بازدهی باطری کمک کنید

 • غیر فعال سازی My Watch > General > Activate on Wrist Raise
 • کاهش صدا از مسیر My Watch > Sound & Haptics
14 نظرات
 1. reza می گوید

  سلام
  من iwatch رو میزارم شب تا صب ۴۰ درصد کم شده، علتش چیه !؟

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   این آموزش رو انجام دادین ؟

 2. mina می گوید

  سلام چند روزه که اپل واچ من روشن نمیشه یعنی باطری خالی کرد و بعد از اینکه زدم به شارژ دیگه روشن نشد اصن نه ضربه خورده نه اب خورده بهش هیچی😕 وقتی هم میزنم به شارژ تصویر شارژ شدن میاد ولی روشن نمیشه متاسفانه میشه به من بگین چی کار میتونم بکنم؟ممنونم

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   دیجیتال کرون و کلید هوم رو ١٠ثانیه نگه دارین و تست کنید

 3. Fardad می گوید

  با سلام و عرض خسته نباشید ببخشید من یک سوال دارم من ایفونم iOS 10 بتا هست بعد اپل واچم هم watch os 3 بعد وقتی کسی به من زنگ میزنه ومن با اپل واچ جواب میدم صدای من میره ولی صدای فرد مقابل نمیاد ولی وقتی خودم با ساعت به کسی زنگ میزم درست صدای فرد مقابل هم میاد می خواستم بدونم این مشکل راه حلی داره یا یک باگ هست .
  مرسی خیلی ممنون که پاسخ گو هستید.
  با تشکر از تیم اپل اپس.

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   چون از نسخه بتا استفاده میکنید،نمیشه دقیق مشخص کرد که اشکال از کجاست !!
   بااین حال کامنت تایید شد،تا اگه مورد مشابه بود،پاسخ بدن

 4. Armin می گوید

  دادا والا من تو سایت که سرچ کردم یه مطلب اومد که برأی اپل بود پایین مطلب سایت اپل بود که نوشته بود ساعتو خاموش کنیم ده الی پونزده ثانیه زیر أب دیجیتال کرون رو بچرخونیم حتی نوشته بود که إز هیچ گونه مواد شوینده استفاده نکنیم که مطمعنا الکل هم جزوش هست الان چند روز پیش ساعتو با أب درست کردم بدون هیچ مشکلی کار میکنه

  1. feripple می گوید

   جالب ش
   بازم چک میکنم

 5. Armin می گوید

  سلام
  دکمه دیجیتال کرون ساعت من یه ذره حالت خشکی داره مثل دفعه اول هم رون نیست حتی یکی دوبار هم گیر کرد که دفعه دوم یه ذره زور کوچیک دادم تا چرخید راهی هست که مثل دفعه اولش رون بشه حتی یه بار یه قطره أب ریختم پشت دکمه چند بار پشت سر هم دکمه رو فشار دادم رون شد ولی بازم رفته رفته خشکتر میشد رَاهی هستش که این خشکی کلا برطرف بشه؟

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   اب که نباید بریزین !!!
   از الکل استفاده کنید
   لینک مشابه

 6. zanyar می گوید

  سلام ببخشید اخبار جیلبریک ی چیزایی میگه از پانگو ایا واقعیت داره لطفا چک بکنید جیلبریک ios9.3.2خیلی زود گذاشته میشه ایا راسته لطفا پیگیری کنید سپاس

  https://www.google.com/amp/s/superphen.co/2016/07/01/pangus-one-more-thing-at-mosec-2016-ios-10-jailbreak/amp/#

  1. vampire74 می گوید

   سلام
   گفته میشه که جیلبریک به زودی عرضه میشود

 7. Moh3En می گوید

  با سلام . ببخشید سوال رو اینجا میپرسم.اپ Procreate در برنامه Apple Store رایگان شده و کد Redeem رو فرستاده ولی وقتی به ID ام وصل میشم خطای Already Redeem رو میده و نمیشه دانلود کرد.در اکانت هم چیزی به اسم ثبت کد وجود نداره که ببینم زده شده یا نه . چندبار هم sign out کردم ولی بازم نشدو با VPN هم امتحان کردم.ممنون میشم راهنمایی کنین.

  1. feripple می گوید

   سلام دوست عزیز
   کدهای معمولا تاریخ انقضاو محدودیت در تعداد دارن،مطمئن شوید که اعتبار داره
   انجام این کار مانند وارد کرد کد گیفت کارت هستش وباید در قسمت Redeem وارد کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.