با رای دیوان عالی، پرونده اپل و سامسونگ دوباره در دادگاه تجدید نظر باز شد

ماه گذشته دیوان عالی ایالات متحده آمریکا، به نفع سامسونگ رای داد و حکم دادگاه تجدید نظر مبنی بر پرداخت غرامت ۳۹۹ میلیون دلاری سامسونگ به اپل را لغو نمود. اپل در اصل طی رای هیئت منصفه در سال ۲۰۱۲، باید مبلغ ۱ میلیارد دلار را برای نقض حق اختراع از سامسونگ دریافت می‌کرد. اما طی این سال‌ها در دادگاه‌های مختلف این رقم کم شده و در نهایت به مبلغ ۳۹۹ میلیون دلار رسید.

با این حال سامسو‌نگ هنوز هم به دنبال تجدید نظر است و پرونده به دیوان عالی کشیده شد. سامسونگ می‌گفت که اگر نقضی نیز صورت گرفته است تمام محصول را پوشش نمی‌دهد و اجزای خاصی باید شامل پرداخت غرامت شوند. سامسونگ گفته که برای استفاده از گوشه‌های گرد، انحنا و چینش آیکون‌ها نباید ۳۹۹ میلیون دلار پرداخت نماید.

دیوان عالی آمریکا خواستار آن شد که پرونده دوباره به دادگاه تجدید نظر برود، این بدان معناست که رسماً این پرونده بازگشایی شد. با حکم دیوان عالی کشور، دیگر دادگاه تجدید نظر نمی‌تواند از کل سود برای اپل غرامت تعیین کند و مطمئنا غول تکنولوژی کره‌ای، رقمی پایین‌تر از ۳۹۹ میلیون دلار را پرداخت خواهد کرد.

در تصویر بالا ستون سبز رنگ تلفن‌های تولید شده سامسو‌نگ قبل از معرفی آیفون می‌باشند و در ستون قرمز رنگ دستگاه‌های بعد از معرفی گوشی هوشمند اپل قرار دارند.

منبع: AppleInsider

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.