site hit counter

راز شعار Hey Siri give us a hint چیست

اپل در دعوت نامه هایی که برای کنفرانس امروز ارسال کرده بود، از عبارت “Hey Siri, give us a hint” استفاده کرده بود. خیلی از کاربران تصور میکردند که باید واقعا به سیری مراجعه کنند و از او بخواهند که آنها را راهنمایی کند و البته عکس العمل سیری نیز به این تلاش ها، جالب و خنده دار بود! اما طبق خبر جدید، احتمالا هدف اپل از بکار بردن این شعار، چیز دیگری است.

 

طبق گزارشی که Mikey Campbell در سایت اپل اینسایدر نوشته است، دلیل استفاده از این شعار، این است که در آیفون ۶s و ۶s پلاس کاربران قادر خواهند بود به طور دائم و با استفاده از عبارت Hey Siri، دستیار صوتی آی او اس را فعال کنند (بدون لمس دیوایس). البته این قابلیت در آی او اس ۸ نیز ممکن بود اما تفاوت در این است که برای استفاده از این قابلیت در آیفون های جدید، نیازی نیست که دیوایس شما به شارژ متصل باشد (در آی او اس ۸ تنها در زمان شارژ میتوانستید از این ویژگی استفاده کنید).

 

اما احتمالا یک سوال برایتان پیش آمده است: با گوش به زنگ بودن دائم سیری، مصرف شارژ باتری چه خواهد شد؟ جواب این سوال را احتمالا اپل و دیوایس های اندرویدی به طور مشترک خواهند داد. در حال حاضر هم در بازار، دیوایس های اندرویدی ای هستند که دستیار صوتی در آنها دائما فعال است و با درخواست کاربر، قادر است کارهای مختلفی انجام دهد. شرکت های سازنده‌ی آن دیوایس ها  چیپستی خاص را در ساخت آنها به کار برده اند که تنها در هنگام درخواست کاربر فعال میشود و دائما در حالت Stand By یا آماده بکار نمیباشد.

خرید گیفت کارت آیتونز

راز شعار Hey Siri give us a hint چیست

احتمالا اپل نیز از همین روش استفاده خواهد کرد و قطعه‌ای فیزیکی به طور جداگانه برای این قابلیت تعبیه خواهد نمود. بنابراین قابلیت استفاده‌ی دائم از سیری با عبارت Hey Siri، تنها بر روی آیفون ۶s و ۶s پلاس امکانپذیر خواهد بود و آیفون های قبلی بدلیل نداشتن این قطعه نمیتوانند از این ویژگی بهره مند شوند.

 

این قابلیت در صورت تحقق یافتن میتواند کاربردهای بسیاری بخصوص در مواقع ضروری داشته باشد. مثلا در مورد نوجوانی که در زیر یک کامیون گیر افتاده بود، او با اقبال زیاد و حرکات بدنش توانسته بود سیری را فعال کند؛ اما اگر از چنین قابلیتی برخوردار بود، میتوانست به آسانی عبارت Hey Siri را بگوید و از سیری بخواهد تا با اورژانس تماس بگیرد.

راستی کانال تلگرام اپل اپس راه اندازی شد .به يه جمع صميمي و دوستانه پر از ترفند ٫ اپ ، آموزش، والپيپر و ويديوي اپلي بپیوندید ☝️😉https://telegram.me/appleappsir منتظرتون هستيم😘😘😘
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.