site hit counter

استیو جابز هم به دنبال ساخت خودروی اپل بوده است

حتما با پروژه‌ی تایتان (Titan) آشنا هستید؛ پروژه‌ی ساخت خودروی هوشمند اپل با قابلیت رانندگی خودکار توسط خود خودرو. خیلی از کسانی که برای اولین بار شایعات و اخبار مربوط به این پروژه را شنیده اند، تعجب کرده اند و تعدادی هم به تمسخر گفته اند که اپل قرار است یک آیفون متحرک بسازد تا کاربران بر روی آن سوار شوند؛ “اگر استیو جابز زنده بود، به هیچ وجه وارد این حوزه نمیشد.”

 

بله جملات بالا و جملات مشابه، نمونه هایی هستند که از کاربران متعددی شنیده میشود؛ اما گویا نظر آنها اشتباه است. Tony Fadell موسس کمپانی Nest، عضو تیم طراحی آیپد و از مهندسان سابق اپل به تازگی اطلاعات جدیدی را مطرح کرده است و گفته است که در سال ۲۰۰۸ او و استیو جابز ایده هایی برای ساخت خودروی هوشمند داشته اند و درمورد آن جلساتی برگزار کرده اند.

 

البته منظور از جلسه، پیاده روی های معروف استیو جابز است (او با هرکسی قرار ملاقات مهمی داشت و یا موضوع مهمی در میان بود، آنرا در یک پیاده روی مطرح میکرد). فادل میگوید:

خرید گیفت کارت آیتونز

” ما خیلی جدی بر روی تولید خودرو بحث میکردیم و سعی میکردیم به سوالاتی نظیر رنگ و ظاهر آن چگونه باید باشد؟ از چه نوع سوخت و موتوری برای آن استفاده شود؟ داشبود و صندلی های آن به چه شکلی باشند؟ و … پاسخ دهیم.”

استیو جابز هم به دنبال ساخت خودروی اپل بوده است

تونی فادل ادامه میدهد که ما به جاهای خوبی رسیده بودیم و تصمیماتی نیز گرفته شده بود، اما در نهایت استیو این پروژه را برای همیشه متوقف نمود. دلیل استیو جابز این بود که منابع انسانی و مالی اپل در آن زمان محدود بوده است و بیشتر نیروهای متخصص درحال کار بر روی پروژه‌های مهمتری بودند. البته نبود پیشرفت کافی در صنعت خودروهای الکتریکی و باتری های مورد نیاز آنها نیز یکی دیگر از دلایل لغو این پروژه بوده است.

 

گفتنی است که اپل پروژه‌ی خودروی هوشمند خود یا همان پروژه‌ی تایتان را با جدیت بیشتری پی گرفته است و قرار است تا سال ۲۰۲۰، این خودرو وارد بازار شود.

راستی کانال تلگرام اپل اپس راه اندازی شد .به يه جمع صميمي و دوستانه پر از ترفند ٫ اپ ، آموزش، والپيپر و ويديوي اپلي بپیوندید ☝️😉https://telegram.me/appleappsir منتظرتون هستيم😘😘😘
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.