site hit counter

آی‌اواس ۹ سریع‌تر است یا ۸.۴.۱؟ ویدیوی منتشرشده‌ی جدید پاسخ می‌دهد

اگر آن چه به دنبالش هستید سرعت عمل بالای سیستم عامل است و از این نظر، آی‌اواس ۸.۴.۱ همان چیزی است که به دنبالش بودید، آیا آپدیت کردن به آی‌اواس ۹ می‌تواند تصمیمی منطقی باشد؟ طبیعتاً وقتی می‌خواهید چنین تصمیمی بگیرید، به دنبال پاسخ هستید که آیا آی‌اواس ۸.۴.۱ سریع‌تر است یا آی‌اواس ۹؟ در ویدیوی منتشرشده‌ی جدید سعی شده است که به این سوال پاسخ داده شود. و برای این کار از چندین آیفون با مدل‌های ۶، ۵اس، ۵، و ۴اس استفاده شده است.

 

در این ویدیوی ۸ دقیقه‌ای که توسط کانال EverythingApplePro به یوتیوب راه یافته، آخرین نسخه‌ی عرضه‌شده‌ی آی‌اواس ۹ پایاپای نسخه‌ی ۸.۴.۱ وارد بررسی شده و با یکدیگر مقایسه می‌شوند. تست‌هایی که در این مقایسه انجام می‌شود کارهایی است که به طور روزمره انجام می‌دهیم. از این رو نتایجی که حاصل می‌شود نیز نزدیک به واقعیت هستند. تست‌هایی نظیر سرعت بالا آمدن دستگاه، وبگردی، و اجرای اپلیکیشن‌های مختلف.

 

اگر بخواهیم در مورد نتایج بگوییم، سنتی که چند سالی است سربرآورده، دوباره در مورد آی‌اواس ۹ نیز رعایت شده است. یعنی آی‌اواس ۹ روی آیفون‌های جدیدتر کاملاً روان اجرا می‌شود. اما روی آیفون‌های قدیمی وضعیت چندان خوشایند نیست. برای مثال سرعت بوت‌شدن نسخه‌ی ۸.۴.۱ روی آیفون ۴اس در قیاس با آی‌اواس ۹ بیشتر است. اما روی آیفون ۵، ۵اس و ۶، آی‌اواس ۹ در قیاس با ۸.۴.۱ پیشتازی می‌کند.

 

خرید گیفت کارت آیتونز

در مورد اجرای اپلیکیشن‌ها وضعیت کمی متفاوت است. آی‌اواس ۸.۴.۱ در اکثر موارد و روی تقریباً تمامی آیفون‌ها، سرعت لود بیشتری از خود نشان می‌دهد. جالب این که حتی در نتایج تست GeekBench نیز این نسخه در پارامترهای مختلف، عملکرد بهتری دارد. البته نباید افزایش ملموس سرعت وبگردی روی آی‌اواس ۹ را از قلم انداخت.

 

 

اگر بخواهیم جمع‌بندی کنیم، این که بدانید آی‌اواس ۹ کندتر شده است یا سریع‌تر، بستگی به این دارد که کدام جنبه برایتان مهم باشد: لودکردن اپلیکیشن‌ها، بالا آمدن سیستم عامل، وبگردی و یا مسائل دیگر. اما در کل نباید فراموش کنید که حتی در مواردی که آی‌اواس ۹ کندتر است، اختلاف چندان زیاد نیست و چندان شکاف بزرگی دیده نمی‌شود. و امکانات جدید آی‌اواس ۹ ارزش این کندی جزئی را دارد.

راستی کانال تلگرام اپل اپس راه اندازی شد .به يه جمع صميمي و دوستانه پر از ترفند ٫ اپ ، آموزش، والپيپر و ويديوي اپلي بپیوندید ☝️😉https://telegram.me/appleappsir منتظرتون هستيم😘😘😘
 
3 نظرات
 1. مى می گوید

  نحوه ی مقایسه خیلی غیر دقیق و مسخرست

 2. shayan_Q9 می گوید

  از من میشنوی که خودم ایفون دارم، فرق نداره ایفونت چی باشه، تا رفع این عیب ها و دادن یک اپدت جدید، به این نسخه اپدیت نکن!

 3. farzad می گوید

  دوستان بالاخره ما نفهمیدیم آیفون ۶ آپدیت کنیم یا نه.سختی کار اونجایی هست که من الان با ۸٫۴٫۱ بدون هیچ مشکلی دارم کار میکنم از طرفی یه سری امکانات مثل power save و مصرف باطری و … وسوسه کنندس از طرفی هم میترسم آیفونم کند بشه.
  ای خداااااااااااااااااااااااا چیکار کنم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.