site hit counter

باتری آیفون ۶اس پلاس نیز در قیاس با ۶ پلاس کوچک‌تر شده است

در روز دهم سپتامبر به طور رسمی تأیید شد که باتری‌ای که روی آیفون ۶اس کار گذاشته شده است کوچکتر و کم‌ظرفیت‌تر از باتری آیفون ۶ است. این تأیید زمانی اعلام شد که در نمایی از ویدیوی معرفی قابلیت ۳D Touch چشممان به باتری آیفون ۶ افتاد و عدد مربوط به ظرفیت آن را دیدیم. در آن زمان حدس زده می‌شد که باتری آیفون ۶اس پلاس نیز کوچکتر شده باشد. اما برای فهمیدن این موضوع چاره‌ای جز صبرکردن تا زمانی که دستگاه به دست افراد برسد نبود. اتفاقی که بالاخره رخ داد.

 

بر اساس اطلاعاتی که به دست وبسایت تایوانی Apple Club رسیده است، باتری‌ای که روی آیفون ۶اس پلاس کار گذاشته شده است، دارای ظرفیت ۲۷۵۰ میلی‌آمپر ساعتی است. این عدد پایین‌تر از ظرفیت باتری ۲۹۱۵ میلی‌آمپر ساعتی به کار رفته روی آیفون ۶ پلاس است.

 

دلیل این که پیش‌بینی می‌شد باتری آیفون ۶اس پلاس نیز کوچک‌تر باشد این است که طراحی آیفون ۶اس و ۶اس پلاس کاملاً شبیه به یکدیگر و مدل‌های پیشینشان است و با این حال تغییرات یکسانی نیز در سخت‌افزار آن‌ها رخ داده است. اپل در آیفون‌های جدید پرده از قطعات سخت‌افزاری جدید نظیر موتور تپتیک برداشته است. برای آن که فضای کافی برای کارگذاشتن این قطعات باشد، مهندسین این شرکت باید تلاش خود را در کوچکترکردن سایر قطعات سخت‌افزاری به کار می‌بستند. در نتیجه‌ی این تدبیر، اندازه‌ی باتری نیز در قیاس با نسل‌های پیشین کوچک‌تر شده است.

 

خرید گیفت کارت آیتونز

اپل می‌گوید که بهینه‌سازی‌های انجام‌شده در آی‌اواس موجب می‌شود که در شرایطی کاملاً مساوی، عملکرد بهتری روی این نسخه از سیستم عامل در قیاس با نسل‌های پیشین تجربه کنید. از این رو با وجود کاهش ظرفیت باتری، شاید افت چندانی در عملکرد عملی آن رخ ندهد. اما با این حال نمی‌توان پیش‌داوری کرد و باید صبر کرد و دید که آیا در عمل کاربران بهبود خواهند دید یا پس‌رفت.

راستی کانال تلگرام اپل اپس راه اندازی شد .به يه جمع صميمي و دوستانه پر از ترفند ٫ اپ ، آموزش، والپيپر و ويديوي اپلي بپیوندید ☝️😉https://telegram.me/appleappsir منتظرتون هستيم😘😘😘
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.