site hit counter

مدعی جدید تعبیه‌ی فورس تاچ روی آیفون‌های بعدی: سورس کد آی‌اواس ۹

مدت‌هاست که در مورد تعبیه‌ی فورس تاچ روی آیفون‌های بعدی خبر می‌خوانیم و از شواهد مختلفی که تحقق این امر را قطعی می‌دانند سخن می‌گوییم. آن چه تا امروز شنیده‌ایم، تنها قول و حدیث منابع مختلفی است که در زنجیره‌ی تأمین قطعات اپل قرار دارند و از برنامه‌های این شرکت آگاه هستند. یعنی تمامی گفته‌های منتشرشده تا به امروز تنها ادعای اشخاصی است که منبع رسمی به شمار می‌روند. اما امروز شاهد یک مدعی رسمی برای این موضوع هستیم.

 

Hamza Sood که او را اخیراً با هک‌های مختلف انجام‌شده روی اپل واچ شناخته‌ایم، با کاوش در سورس کد آی‌اواس ۹ به نتایج جالبی رسیده است. او  با انتشار تصویر ابتدای پست نوشته است که اینطور که پیداست اپل کدهای مربوط به فورس تاچ را داخل آی‌آواس ۹ قرار داده و در حال تست آن‌هاست. کدی که در این بررسی یافته شده است اشاره به استفاده از فورس تاچ برای پیاده‌سازی جسچرهای ترک‌پد دارد.

 

اگر به یاد بیاورید، جسچرهای ترک‌پد یکی از قابلیت‌های نوئی است که اپل در کنفرانس معرفی آی‌اواس ۹ پرده از آن برداشت. به کمک این قابلیت کاربران می‌توانستند با حرکت دو انگشت خود روی کیبورد مجازی ای‌اواس، نشانگر تایپ را بین حروف به حرکت درآورند. اما ظاهراً این قضیه در مورد آیفون ۶اس و ۶اس پلاس متفاوت خواهد بود. Hamza Sood حدس می‌زند که این کار در آیفون‌های بعدی از طریق فورس تاچ انجام خواهد شد.

 

خرید گیفت کارت آیتونز

همانطور که گفتیم تا امروز به دفعات در مورد فورس تاچ و احتمال تعبیه‌ی آن روی آیفون‌های بعدی خوانده‌ایم. اگر با این فناوری آشنایی ندارید، می‌توانید به این یا این پست مراجعه کرده و ذهنیت کاملی از این که این فناوری چیست و چه قابلیت‌هایی پیش رویتان خواهد گذاشت به دست آورید. اپل پیش از این از فورس تاچ در ساخت مک‌بوک‌های ۲۰۱۵ و اپل واچ استفاده کرده است. از این رو احتمال این که آیفون دستگاه بعدی‌ای باشد که به این فناوری مجهز می‌شود بالاست.

راستی کانال تلگرام اپل اپس راه اندازی شد .به يه جمع صميمي و دوستانه پر از ترفند ٫ اپ ، آموزش، والپيپر و ويديوي اپلي بپیوندید ☝️😉https://telegram.me/appleappsir منتظرتون هستيم😘😘😘
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.