site hit counter

قابلیت App content مرورگر گوگل در سافاری آی او اس ۹ نیز قابل استفاده است

قابلیت deep linking در آی او اس ۹ یکی از امکانات جدیدی است که اپل در اختیار توسعه دهندگان نرم افزارها گذاشته است و آنها میتوانند قسمتی از یک نرم افزار را به صورت اختصاصی لینک کنند تا وقتی کاربر در جایی دیگر بر روی آن لینک تپ میکند، مستقیما به آن نرم افزار و دقیقا همان قسمت در داخل نرم افزار منتقل شود. البته بدیهی است که کاربر باید آن نرم افزار را پیش از این بر روی دیوایس خود نصب کرده باشد.

 

به طور قطع یکی از مشتریان پر و پا قرص این قابلیت، گوگل و مرورگر اینترنتی آن خواهد بود. حتما از قابلیت app indexing گوگل مطلع هستید؛ این قابلیت به تازگی به موتور جستجوی گوگل اضافه شده است و به کمک آن، گوگل قادر است اپلیکیشن ها و محتوای آنها را نیز در نتایج جستجوی کاربر نمایش دهد.

 

حالا باخبر شده ایم که گوگل، قابلیت app indexing خودش را با deep linking اپل ترکیب کرده است و از این پس جستجوگر گوگل در مرورگر سافاری قادر است علاوه بر نمایش اپلیکیشن ها در نتایج جستجو، لینک های مستقیم به داخل آنها را هم نمایش دهد. بنابراین مثلا اگر شما یک رستوران را میخواهید جستجو کنید و آن رستوران در لیست یک نرم افزار بانک اطلاعاتی رستوران ها وجود داشته باشد، علاوه بر اینکه شما آن اپلیکیشن را در نتایج جستجو خواهید دید، میتوانید بر روی آن تپ کنید تا به طور مستقیم به داخل آن نرم افزار و صفحه‌ی مربوط به رستوران مورد نظر منتقل شوید. البته اگر آن نرم افزار بر روی دیوایس نصب نباشد، این قابلیت نیز غیرفعال خواهد بود.

 

خرید گیفت کارت آیتونز

در تصویر زیر میتوانید این موضوع را مشاهده کنید:

قابلیت App content مرورگر گوگل در سافاری آی او اس 9 نیز قابل استفاده است

همچنین اگر میخواهید بیشتر درمورد این قابلیت و جزییات فنی آن اطلاعات بدست آورید، میتوانید به این لینک در پورتال توسعه دهندگان گوگل مراجعه کنید.

راستی کانال تلگرام اپل اپس راه اندازی شد .به يه جمع صميمي و دوستانه پر از ترفند ٫ اپ ، آموزش، والپيپر و ويديوي اپلي بپیوندید ☝️😉https://telegram.me/appleappsir منتظرتون هستيم😘😘😘
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.