site hit counter

قابلیت جدید iOS 9 : پنهان شدن اطلاعات حساس در قسمت اپ سوئیچر

اگر از کاربران آی او اس باشید، متوجه یک مشکل حساس شده اید: مثلا فرض کنید درحال مشاهده‌ی تصاویری در یک نرم افزار هستید، یا درحال نوشتن خاطرات خود در یک برنامه‌ی یادداشت برداری هستید، یا رمزهای خود را در یک نرم افزار مدیریت پسوورد نوشته اید، حال از آن نرم افزار خارح میشوید. خیلی از کاربران بعد از خارج شدن از این نرم افزارها، آنرا از قسمت مالتی تسکینگ یا همان اپ سوئیچر نمی‌بندند و آن برنامه در بک گراند آی او اس باز میماند. حال تصور کنید دوستتان در کنارتان نشسته است و شما اپ سوئیچر را ورق میزنید تا به یک بازی برسید و آنرا به دوست تان نشان دهید؛ بله اینجاست که متوجه فاجعه میشوید!

 

درواقع تمام اطلاعات حساس، تصاویر شخصی و نوشته هایی که نمیخواستید فرد دیگری آنها را ببیند، در قسمت اپ سوئیچر نمایش داده میشوند و این قطعا باعث ناراحتی شما خواهد شد. حالا در آی او اس ۹ اپل متوجه این مشکل شده است و یک راه حل برای رفع آن ارائه کرده است. اپل یک API را در اختیار توسعه دهندگان قرار داده است که با استفاده از آن میتوانند کاری کنند اطلاعات آن نرم افزار در اپ سوئیچر به حالت بلوری در بیاید و کسی نتواند آنرا ببیند.

 

اپل البته این موضوع را در نرم افزارهای خود نیز پیاده خواهد کرد و اکنون مرورگر سافاری به این قابلیت مجهز شده است. از این پس اگر یک تب private باز کنید و بعد از مرور، سافاری را ببندید و به نرم افزار دیگری بروید، دیگر سافاری در اپ سوئیچر آن تب را نشان نمیدهد و به شکل یک صفحه‌ی خالی نشان داده میشود:

خرید گیفت کارت آیتونز

قابلیت جدید iOS 9 : پنهان شدن اطلاعات حساس در قسمت اپ سوئیچر

البته اگر بلافاصله بعد از بستن سافاری و در هوم اسکرین، اپ سوئیچر را باز کنید، آن تب نمایش داده خواهد شد و قابلیت بالا تنها زمانی عمل میکند که بعد از سافاری به یک نرم افزار دیگر رفته باشید.

راستی کانال تلگرام اپل اپس راه اندازی شد .به يه جمع صميمي و دوستانه پر از ترفند ٫ اپ ، آموزش، والپيپر و ويديوي اپلي بپیوندید ☝️😉https://telegram.me/appleappsir منتظرتون هستيم😘😘😘
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.