site hit counter

کالبدشکافی آیفون ۶اس از سوی iFixit و تأیید رسمی جزئیات فنی مختلف

چند ساعتی است که نخستین محموله‌ی آیفون ۶اس و ۶اس پلاس در کشورهایی نظیر استرالیا و نیوزلند توزیع شده است. در ادامه‌ی روز ساکنان کشورهای بیشتری آن چه که سفارش داده بودند را دریافت خواهند کرد. همزمان با این اتفاق، وبسایت iFixit به این دستگاه دست پیدا کرده و آن را به طور دقیق و با جزئیات بالا مورد بررسی و به اصطلاح کالبدشکافی قرار داده است. نخستین کالبدشکافی آیفون ۶اس از سوی یک کاربر یوتیوب استرالیایی منتشر شده بود. اما کسانی که با iFixit آشنایی دارند می‌دانند که جزئیات و دقتی که این وبسایت در بررسی‌های خود به کار می‌برد قابل قیاس با کار هر وبسایت یا شخص دیگر نیست.

 

بر کمتر کسی پوشیده است که اپل توجه بسیار بالای روی جزئیات دارد. در همین خصوص iFixit می‌گوید که در آیفون ۶اس رنگ پیچ‌های پایینی دستگاه با رنگ خود دستگاه هماهنگ شده است. همچنین به هنگام سرهم‌کردن دستگاه، اپل از چهار بند چسبان حول بدنه استفاده کرده است که موجب می‌شود صفحه نمایش استحکام بالایی داشته باشد.

 

کالبدشکافی آیفون ۶اس از سوی iFixit و تأیید رسمی جزئیات فنی مختلف

 

خرید گیفت کارت آیتونز

پس از بازکردن قلب دستگاه و دست‌یافتن به قطعات داخلی، بخش‌هایی نظیر Taptic Engine را می‌بینیم که به مراتب بزرگتر از نمونه‌ی به کار رفته روی آیفون ۶ است. برای آن که از حداقل فضا، حداکثر استفاده صورت بگیرد، اپل تعداد اتصالات مربوط به اسمبل صفحه نمایش را از چهار به سه کاهش داده است. به لطف پاگذاشتن ۳D Touch روی آیفون، بخش نمایشگر آیفون ۶اس ۱۵ گرم سنگین‌تر از صفحه نمایش آیفون ۶ است. (۶۰ گرم در برابر ۴۵ گرم)

 

کالبدشکافی آیفون ۶اس از سوی iFixit و تأیید رسمی جزئیات فنی مختلف

 

در این کالبدشکافی آشکار شده است که خبرهای چند وقت اخیر در مورد باتری آیفون ۶اس درست بود. آیفون ۶ مجهز به باتری‌ای با ظرفیت ۱۸۱۰ میلی‌آمپر ساعت بود. اما در آیفون ۶اس باتری‌ای با ظرفیت ۱۷۱۵ می‌بینیم که طبیعتاً کوچک‌تر از باتری نسل قبلی است.

 

برای مشاهده‌ی تصاویر مختلف و جزئیات بیشتر در مورد هر بخش از سخت‌افزار آیفون‌های جدید، به صفحه‌ی کالبدشکافی آیفون ۶اس در iFixit به این آدرس مراجعه کنید.

راستی کانال تلگرام اپل اپس راه اندازی شد .به يه جمع صميمي و دوستانه پر از ترفند ٫ اپ ، آموزش، والپيپر و ويديوي اپلي بپیوندید ☝️😉https://telegram.me/appleappsir منتظرتون هستيم😘😘😘
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.