site hit counter

بدلیل کالبدشکافی اپل تی‌وی ۴، اکانت دولوپری iFixit بسته شد

همه‌ی ما با iFixit آشنا هستیم، گروهی که از چندین متخصص تعمیرات سخت افزاری تشکیل شده است. این گروه هر وقت دیوایس جدیدی عرضه میشود، قطعات مختلف آنرا باز میکنند و با نشان دادن و معرفی تمام بخش های داخل آن دستگاه، کمک میکنند شناخت کاملی از آن بدست آوریم. در نهایت نیز امتیازی را نسبت به آسان بودن یا سخت بودن جمع کردن دوباره‌ی آن قطعات، به دیوایس اعطا میکنند.

 

حالا فرض کنید شما یک دیوایس جدید ساخته اید و آنرا برای این گروه که تخصص اش باز کردن تمام دل و روده‌ی دستگاه است، ارسال کرده اید. بعد هم iFixit بنا به ذات طبیعی خود اقدام به باز کردن دستگاه و نشان دادن قطعات داخل آن کرده است. حالا شما آمده اید و از این گروه شکایت کرده اید که چرا این کار را انجام داده است!

 

این دقیقا همان کاری است که اپل کرده است. اپل مدتی پیش یک کیت مخصوص توسعه دهندگان و اپل تی‌وی ۴ را برای iFixit ارسال کرده بوده است و آنها هم آنرا کالبدشکافی کردند. اما اپل بدلیل مشخص شدن قطعات داخل این محصول قبل از عرضه‌ی رسمی اش، از این اقدام ناراحت شده است و اکانت توسعه دهندگان iFixit را بسته است. بدنبال بن شدن این اکانت، نرم افزار رسمی iFixit نیز از اپ استور حذف شده است. تمام این ها درحالی است که iFixit ادعا میکند اپل هیچ هشدار یا تذکری مبنی بر کالبدشکافی نکردن اپل تی‌وی ۴ را به آنها اعلام نکرده بود.

خرید گیفت کارت آیتونز

بدلیل بررسی اپل تی‌وی 4، اکانت دولوپری iFixit بسته شد

iFixit در بیانیه‌ی خبری خود اعلام کرده است که قصد ندارد دوباره اپلیکیشن خود را در اپ استور قرار دهد و به جای آن، مشغول افزایش بهره وری و طراحی بهتر نسخه‌ی مخصوص موبایل وبسایت خود است. البته نرم افزار این گروه متن باز است و API های آن برای علاقه مندان قابل استفاده است.

 

نظر شما درباره‌ی این اقدام اپل چیست؟ به نظر شما کدام طرف مقصر است؟

 

راستی کانال تلگرام اپل اپس راه اندازی شد .به يه جمع صميمي و دوستانه پر از ترفند ٫ اپ ، آموزش، والپيپر و ويديوي اپلي بپیوندید ☝️😉https://telegram.me/appleappsir منتظرتون هستيم😘😘😘
 
3 نظرات
 1. سهیل می گوید

  فبل از عرضه رسمی نباید مشخصات محصول رو فاش میکرد.
  این شیطنت از طرف iFixit بوده برای افزایش توجه به سمت سایتش و اقدام اپل برای شکایت هم کاملا منطقی و قانونی بوده.

 2. حافظ موسوی می گوید

  به نظر نمیاد همه داستان این باشه ! باید صبر کرد و دید ماجرا چی بوده ! ولی همونطوری که نویسنده گفتند شاید رنجش اپل به دلیل عرضه این کالبد شکافی قبل از ارایه محصول به طور رسمی بوده باشه !

 3. ashkan می گوید

  اپل این بچه بازیا چیه در میاره خخخخخ

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.