site hit counter

اگر آیفون ۶اس را روی تاچ اسکرین بگذارید، قابلیت Hey Siri غیرفعال میشود

اپل از قابلیتی جدید تحت عنوان Facedown Detection در آی او اس ۹ رونمایی کرده است که هنگامی که آیفون را بر روی تاچ اسکرین خود قرار میدهید، یعنی آنرا به صورت برعکس روی سطحی مانند میز بخوابانید، آی او اس متوجه آن میشود و لاک اسکرین را خاموش میکند تا شارژ باتری بیهوده مصرف نشود. البته این قابلیت تنها در آیفون ۶اس و آیفون ۶اس پلاس وجود دارد و هیچ آیفون یا آیپد دیگه‌ای از آن برخوردار نیست.

 

حال بعد از عرضه‌ی آیفون های ۶اس و ۶اس پلاس بدست مشتریان در روز گذشته، متوجه شده ایم که این قابلیت با امکان جدید Hey Siri تداخل دارد وباعث غیرفعال شدن آن میشود. درواقع وقتی آیفون خود را بر روی میز یا سطح دیگری گذاشته باشید، دیگر نمیتوانید با گفتن عبارت Hey Siri و بدون لمس آن، سیری را فعال کنید.

 

قابلیت Hey Siri برای اولین بار در آی او اس ۹ اضافه شده است و کاربر با استفاده از آن میتواند بدون لمس دیوایس و در هر زمانی با گفتن عبارت Hey Siri، سیری را فعال کند و درخواست یا سوال خود را از آن بپرسد. این قابلیت با Facedown Detection تداخل دارد.

خرید گیفت کارت آیتونز

اگر آیفون 6اس را روی تاچ اسکرین بگذارید، قابلیت Hey Siri غیرفعال میشود

البته این موضوع تقریبا منطقی است زیرا وقتی شما آیفون خود را به صورت برعکس بر روی سطحی گذاشته اید (مانند تصویر بالا)، یعنی کاری با آن ندارید و در نتیجه قصد استفاده از سیری را هم ندارید، بنابراین نیازی هم نیست که قابلیت Hey Siri فعال شود. البته همانطور که گفتیم این قابلیت ها تنها در آیفون ۶اس و ۶اس پلاس موجود هستند و دارندگان دیوایس های دیگر نیازی به دانستن این موضوع ندارند.

راستی کانال تلگرام اپل اپس راه اندازی شد .به يه جمع صميمي و دوستانه پر از ترفند ٫ اپ ، آموزش، والپيپر و ويديوي اپلي بپیوندید ☝️😉https://telegram.me/appleappsir منتظرتون هستيم😘😘😘
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.